Stiti Preot care NU cere "taxa" la botez?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

La biserica rusa preot paroh stiu ca este parintele Gavrila, dar nu conteaza asta pentru ca nici unul din preoti nu cere taxa neoficiala acolo. Cred ca taxa nu e atat a fiecarui preot cat a bisericii, in sensul ca preotii unei biserici urmeaza o linie comuna, practica aceleasi taxe.
Si noi tot din motivul asta am ajuns acolo. Pentru ca stiam de momentele penibile de dupa slujba si am intrebat in stanga si-n dreapta si un alt preot de la o biserica micuta ne-a indrumat acolo.

Nu mai tin minte exact cat a fost, nu vreau sa vorbesc prostii.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Blogul grasei
www.bijuteriiandroix.page.tl" target="_blank">Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluekidoo spune:

La biserica Bucur Ciobanul visavis de Manastirea Radu Voca, NU se cere taxa nici pentru nunta nici pentreu botez, iar preotul nu primeste nimic.. Cine vrea poate dona la cutia bisericii sau poate cumpara lumanari, de asemenea poate da o mica atentie dascalului. Este o biserica mica, intima, alba ..mie mi-a intrat la suflet..Pentru cei ce nu stiu este biserica in jurul careia a fost construit Bucurestiul si dupa care Bucurestiul poarta numele. O puteti gasi pe net unde gasit si nr de tel al preotului si emailul (la care intotdeauna raspunde)


Nunta 12.05.2007


Carmen mami de Tanya Ioana 05.03.2010



Mergi la inceput