Atentie : pedofilii urmaresc albumele foto !!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kj74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aka

cand am vazut subiectul am verificat contul pe picasa. aveam 2 albume publice, din vacanta. si o persoana care urmarea fotografiile. sigur e ceva dubios la ea. http://picasaweb.google.ro/lambert026
are cateva zeci de galerii corelate.

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna

sa nu exageram e aceiasi fetita sii fratele ei ce e dubios la ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

ba ai reusit!!! cel putin in albumul picassa de la odiseea noastra erau discutii in ultimele zile pt ca se intampla ceva ciudat ... cea care a spus ca e "panica inutila" si-a dat parerea intr-un mod absolut superficial, fara sa se fi uitat macar 1 minut atent la ceea ce se intampla ... era suficient sa te uiti la comentariile macar a catorva poze ca sa intelegi ca e vorba de pedofili ce-si impart poze cu copii.

Ma gandesc la micutza Rebecca care pare acolo, am impresia ca e din Ungariua iar cel care ii "imparte" pozele nud este chiar cineva din familie ... poate bunicul ??? Aici ar fi trebuit implicata politia in mod serios, fetita si mama ei pot fi cautate totusi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

am vazut si mamicile de nov-dec 2009 in lista lor nu pot sa cred...

-----

Mami de roza + 30 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui kj74

Citat:
citat din mesajul lui aka

cand am vazut subiectul am verificat contul pe picasa. aveam 2 albume publice, din vacanta. si o persoana care urmarea fotografiile. sigur e ceva dubios la ea. http://picasaweb.google.ro/lambert026
are cateva zeci de galerii corelate.

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna

sa nu exageram e aceiasi fetita sii fratele ei ce e dubios la ea?




Sorry, am editat din greseala vrand sa-ti raspund la mesaj. am sters raspunsul si il rescriu aici:

Tu te-ai uitat putin la comentarii? Poate e cineva care nu-si da seama ca are "admiratori" ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Aka, da e galeria unui pedofil (family.auber), eu ieri l-am gasit si la mine si l-am sters de la "Fans of your photos". Nu stiu cand m-a adaugat, the great thing about Picasa e ca permite oricui are chef sa te adauge la Favorites fara sa te intrebe.
Si cei care-i comenteaza pozele sunt tot pedofili... picture man, ciprian9_live (asta e si putin dezaxat pe deasupra) etc... exemplu din galeria lui picture man: http://picasaweb.google.ro/wayne2058/Collages#5485678247920615842
Daca navighezi din aproape in aproape prin galeriile lor, te ingretosezi de tot.
Banuiesc ca-s facute cu poze "furate" din galeriile inocentilor care-si posteaza copiii sa-i admire familia, prietenii si cunostiintele.
Eu ieri am sters tot, toata galeria, si sper doar sa nu fi ajuns poze cu fi-miu cine stie pe unde si la ce animal d'asta in galerie



Oana-Laura, kj74 si alti parinti care considerati asta drept panica inutila sau exagerare... daca nu vi se pare ceva serios, no problem. E alegerea voastra sa va lasati publice galeriile cu pozele copiilor. No harm done daca se uita toti dezaxatii la ele, right?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tushulet spune:

kj74, acest family.auber are in lista de favorite citeva mii de galerii! Nu exagerez, incearca sa le numeri. Ti se pare normal? Cu atit mai mult cu cit este abonat la galeriile unor pedofili (dar si sute de mamici inocente).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Aka si eu am avut acest user conectat la galeria mea acum ceva timp...mi s-a parut curios ca o persoana pe care nu o cunosteam sa se conecteze la fotografiile mele, asa ca l-am blocat la vremea respectiva.

Acum cand am vazut si mesajul tau, m-a pus serios pe ganduri .

O sa le spun si fetelor de la odiseea mea sa fie atente.

Crisspy, fericita de Razvi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns perfect_wife spune:

Citat:
citat din mesajul lui kj74

Citat:
citat din mesajul lui aka

cand am vazut subiectul am verificat contul pe picasa. aveam 2 albume publice, din vacanta. si o persoana care urmarea fotografiile. sigur e ceva dubios la ea. http://picasaweb.google.ro/lambert026
are cateva zeci de galerii corelate.

mami de www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina si Andreea Miruna

sa nu exageram e aceiasi fetita sii fratele ei ce e dubios la ea?



Te-ai uitat in favoritii lor? Sau ai intrat in conturile celor care le-au comentat pozele? Crede-ma, nu e o exagerare ...
Eu am observat ceva ciudat cu aproximativ o saptamana inainte de a se declansa discutia pe miresici, am descoperit niste dubiosi intr-un cont mai vechi de picasa unde aveam poze din primul an al copilului meu, asa ca am trecut contul pe privat. Apoi, din nostalgie, am aruncat un ochi pe un cont si mai vechi, unde aveam poze cu mine gravida ... geeez ... l-am trecut si pe ala pe privat. Cu o zi sau doua inainte de a se sesiza miresicile mi-am trecut si contul actual pe privat, dupa ce am primit un comentariu clar cu tenta de pedofilie la una din poze ... Tocmai incepusem sa ma uit cu atentie in favoritii respectivilor si descoperisem multe miresici, insa inainte de a ma lamuri exact s-au prins fetele ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui maiestrita

Aka, da e galeria unui pedofil (family.auber), eu ieri l-am gasit si la mine si l-am sters de la "Fans of your photos". Nu stiu cand m-a adaugat, the great thing about Picasa e ca permite oricui are chef sa te adauge la Favorites fara sa te intrebe.



Am gasit si eu acum family.auber la mine agatat de album. Imi fac acum toata galeria privata.

Mi se face scarba, sincer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Maiestrita, ai explicat foarte bine. Insa mie mi se pare ca asta e totusi galeria lui si isi imparte "prada" cu altii ... sunt poze cu aceiasi copii, la date f apropiate, deci e cineva apropiat familiei ... nu cred ca urmareste contul cuiva, este contul lui ... si in schimb primeste si el poze de admirat.

Am aruncat un ochi pe toate comentariile, se pot lista cumva, e ceva incredibil pt niste oameni normali ... reteaua e imensa ...

Mergi la inceput