Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Discutii generale

Atentie : pedofilii urmaresc albumele foto !!!

Citeste acest subiect pe forumul nou apasand aici(9 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20
DDna
DDna

Romania
35 Mesaje
Trimis la: - 21/07/2010 :  10:55:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Citat:
citat din mesajul lui allinta

Tinand cont la cate va expuneti pe voi si copilasii vostrii, preferati sa "investigati", decat sa va stergeti pozele pur si simplu ?!

Faceti reclamatie la politie. Ei stiu ce trebuie facut in astfel de situatii.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Ok, cred ca s-a inteles gresit :)
Evident ca toata lumea si-a sters pozele dupa ce s-a aflat ce si cum :)
Anyway, se putea spune un "multumesc" pentru avertizare....
Mergi la inceput
tushulet
tushulet

Romania, bucuresti
9 Mesaje
Trimis la: - 21/07/2010 :  10:59:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Eu am facut print screen dupa comentarii inainte sa fie sterse de detinatorii albumelor. Uite un exemplu:

edit - of, aici nu se pot atasa poze?
Mergi la inceput

Bob_Pixel

Romania
1012 Mesaje
Trimis la: - 21/07/2010 :  10:59:43 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bob_Pixel un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui Oana-Laura

M-am uitat si eu pe galeriile personale ale lui ciprian si yulek si mi se par mamici care s-au abonat la galeriile prietenelor.
Mi se pare panica inutila.

Panica inutila nu este, crede-ma! Cauta-le mesajele, ale lor si ale tovarasilor lor si-ai sa vezi comentarii de gen (traducere din engleza si incerc sa fiu decenta) "I-as linge... pisica" sub o poza c-o junioara de vreo 5-6 ani si un colaj intreg cu niste pustoaice de 10-11 ani fotografiate jucandu-se la groapa cu nisip si comentarii de genul : "mmm, ce pozitie buna" sau "i-as da pantalonii jos" !
O chestie comuna la acesti perversi este apelul disperat catre cei care pun poze : "i want more, please share, my email is..." sau "let's exchange more intimate pictures" etc.
Altul si-a fotografiat nevasta gravida, acoperita in partile esentiale cu un prosop si aia-s disperati sa o vada fara prosop, mai cracanata, mai nu stiu cum... are poze cu ZECI DE MII de vizualizari, din pacate, cam acolo se duce cifra interesului pentru fetisuri de gen :|
Uita-te putin mai atent si apoi spune-ne ca exageram, te rog ! Daca asta e panica inutila, atunci my middle name is paranoia !

17+
Mergi la inceput

kariguld

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator R. MoldovaDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Fiji, la curtea cu procese!
6360 Mesaje
Trimis la: - 21/07/2010 :  11:02:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite kariguld un Mesaj Privat
pana se dovedeste una alta de catre politie si se fac cercetari....dureaza, iar cei care se expun- sunt cei ce-si posteaza pozele pe diferite seituri. cea mai simpla si la indemana rezolvare este stergerea pozelor, sau sa nu le expui niciodata pe internet.

de fapt, eu m-am intrebat adesea cand am citit astfel de subiecte, de ce-si expun unii pozele din viata lor personala pe internet? cand se stie cati pedofili si psihopati navigheaza zilnic pe net.

PS, nu astept nici un fel de raspuns.

Bazar general pe DC

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA

M-am nascut pentru succes!

Mergi la inceput
cleo78
cleo78

Belgium, Bruxelles
5716 Mesaje
Trimis la: - 21/07/2010 :  11:07:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui cleo78 Adauga semn de carte la raspuns Trimite cleo78 un Mesaj Privat
buna mamici.

administrez picasa mamicimaiiunie2008, si pt a elimina discutiile, am pus totul pe unlisted.
Yulek nu mai e 'friend', l-am blocat.

Nu stiu cat e de adevarat, ori ba, dar am preferat sa ascund totul.

Victoria (des.1), fetita frumoasa si curoajoasa, te iubim!
Mergi la inceput
aimee79
aimee79

Romania, Craiova
188 Mesaje
Trimis la: - 21/07/2010 :  11:11:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiaimee79 Adauga semn de carte la raspuns Trimite aimee79 un Mesaj Privat
www.safernet.ro
aici se poate raporta orice abuz asupra copiilor pe internet

Alexandra mami de Alutzu
7 +

http://family.webshots.com/album/578153970vvopeW
http://family.webshots.com/album/578148846XQlnLc
Mergi la inceput
tushulet
tushulet

Romania, bucuresti
9 Mesaje
Trimis la: - 21/07/2010 :  11:14:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Nu reusesc sa postez print screen-urile aici, daca este cineva interesat pot sa le dau pe pm, sau daca se pot publica, poate ma ajuta cineva sa imi explice cum pot sa o fac.

Multumesc!

Oricum, ideea este ca noi am vrut sa tragem un semnal de alarma. Este decizia fiecaruia ce face mai departe.

O zi buna!
Mergi la inceput

aka

Donator desprecopii.comDonator Maria RubiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, bucurestiBUCURESTI
1475 Mesaje
Trimis la: - 21/07/2010 :  11:26:16 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aka un Mesaj Privat
cand am vazut subiectul am verificat contul pe picasa. aveam 2 albume publice, din vacanta. si o persoana care urmarea fotografiile. sigur e ceva dubios la ea. http://picasaweb.google.ro/lambert026
are cateva zeci de galerii corelate.

mami de Maria Cristina si Andreea Miruna
Mergi la inceput
tushulet
tushulet

Romania, bucuresti
9 Mesaje
Trimis la: - 21/07/2010 :  11:30:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Era abonat si la galeria mea acum doua zile, numai ca atunci se numea family.auber
Mergi la inceput

Bob_Pixel

Romania
1012 Mesaje
Trimis la: - 21/07/2010 :  11:31:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Bob_Pixel un Mesaj Privat
Am senzatia ca nu prea am reusit ce mi-am propus, si anume : sa trag un semnal de alarma. Nu vreau sa panicheze toata lumea si sa ne luam cu mainile de cap sa ne dam cu tartita de pamant. Dar nu ma asteptam la o reactie atat de slaba : "panica inutila", "de ce va expuneti?", "sa eliminam discutiile, nu stiu cat e de adevarat"...
Ma opresc aici cu atentionarile, fiecare decide daca ma crede (daca nu, e atat de usor de verificat, trebuie doar sa iti dai interesul, nu sa bagi capul in nisip).
Numai bine !

17+
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com