cine schimba cu mine STRUMFI din oua KINDER?

cine schimba cu mine STRUMFI din oua KINDER? | Autor: karligutza

Link direct la acest mesaj

buna searaaaa... conform semnaturii sunt o mamicutza de fetita, conform reglementarilor din clubul de mamici sunt o mamicutza de strumfita! si conform solicitarilor fetitei mele sunt o mamicutza care alinta puiul din cand in cand cu oua KINDER atat pentru ciocolata din interior cat si pentru jucaria surpriza!

sooo... in ultima vreme s-a lansat o colectie cu 9 strumfi... (cine stie, cunoaste ca sa zic asa)... insa noi nu i-am gasit pe toti si ne lipsesc 2! strumful care nush ce "vrajeste" deasupra unei oale si cel de langa, cu tortul! insa am din ceilalti dubluri si intrebarea mea e daca mai are cineva dubluri la ceea ce-mi lipseste mie, ati dori sa facem schimb? daca da, astept mesajele voastre aici si pe urma dezvoltam cum si cand ne intalnim daca e cu putinta!

multumesc pentru suport!.. si ma scuzati pentru "damblaua" copilareasca... recunosc!

karligutza
sunt mamica Adelutei

_____________________________

ALAPTATUL HELPLINE
_____________________________

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

multumesc Sibylle pentru mutare, chiar nu stiam unde isi are locul mai bine intrebarea mea, asa incat am lasat primul moderator caruia i-am iesit in cale sa hotarasca!

karligutza
sunt mamica Adelutei

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:




Cat de bine te inteleg! Noi ne-am plictisit de mult de seria asta de strumfi si asteptand sa apara altceva am trecut pe oo de la disney. In incercarea de a ne intregi colctia cu Minnie si Daisy ne-am pricopsit cu vre-o 10 Mikey si de fiecare data spun ca e ultima data cand incerc.

Buun, deci am dat iama in cutina noastra cu surprize, dar strumfii nostrii sunt demontati si nu mai stiu sigur cum se combina, caci de potrivit se potrivesc oricum. Am doua torturi si doi strumfi care tin in mana un sevalet. Daca vrajitorul e cel barbos, atunci din astia am 3, se combina cu un fel de sticluta. Am o singura oala mare si un singur strumf cu chipiu de bucatar, deci nu cred ca asta e vrajitorul. Daca mai ai vre-un "prospect" de la un ou poate imi spui exact ce-ti trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Ce bine-mi pare ca ati deschis subiectul !!! Am obosit de cand cautam toti strumfii si m-am saturat sa vad mutrita trista a piticei cand desface oul si vede ca nu e un strumf din cei lipsa ...

O sa ma uit sa vad ce dubluri avem, stiu ca am multi strumfi pescari si parca vreo 2 pictori (cel cu paleta de culori in mana si cu un "castron" cu vopsea la picioare).

Ne lipseste:
- strumfita
- strumful instalator
- strumful cu cadoul

*****************************
www.avonromania.webs.com" target="_blank">... un ban in plus pe timp de criza ...
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">carti de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

ce simpatice sunteti....

Codrin si Diana....cei mai iubiti dintre pamanteni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

ce dragute sunteti... credeam sunt singura care are 'pasarele'

accept vezi ca nu stii? eu tot asa i-am pierdut prin sacii cu jucarii pana mi-a venit ideea sa ii lipesc cu super-glue! astfel incat sunt frumosi aranjati ca aici: strumfii nostri

in urmatoarea fotografie am incercuit pe cei care ne lipsesc ca sa fie mai clar pentru toata lumea...

Burtocika avem noi 2 strumfite... sunt sanse sa gasesti dublura si tu la vreunul din cei care ne lipsesc noua? ia sa vedem... sa ne punem pe cumparat 'oua' de-acum! oricum sper ca nu s-a epuizat stocul de oua cu strumfi! ma 'enerveaza' tactica lor... cutia cu oua kinder e desenata ca e din seria promovata cu strumfi si cand colo mai gasesti si cine stie ce maimute sau te miri ce cartoane! oricum nu le pot imputa nimic ca doar pe urma n-ar mai fi supriza, dar sa le faca pe toate placute, nu pot?! si chiar seria strumfilor, ar fi bine sa o largeasca, doar 9 mi se par putini!



karligutza
sunt mamica Adelutei

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serrginio spune:

Buna seara! Sunt din craiova si as dori sa fac schimb de strumfi kinder.. astept oferte ;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:




Am dubluri la ce cauti tu. Iar noua ne lipsesc ochelaristul cu ghiveciul si strumful cu cadoul. Insa banuiesc ca dupa ce e gata toata colectia ei trebuie aranjati corect, de aceea nu i-am lipit. De exemplu ghiveciul cu strumfita care are in mana o stropitoare si cartile cu ochelaristul, etc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Karligutza, imi dai o strumfita pe strumful pictor ? Cel cu tortul ?

Accept92 - cred ca am eu o dublura de ochelarist cu ghiveci; adica stiam ca am, dar ieri am gasit doar ghiveciul Tu ce dubluri ai ?

*****************************
www.avonromania.webs.com" target="_blank">... un ban in plus pe timp de criza ...
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">carti de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

gata, facem schimb!

fetelor, vad ca sunteti din Bucuresti.. ne putem vedea intr-o dupa-amiaza intr-un parc ceva? facem si schimburile necesare si se joaca si copiii impreuna... eu pot veni in orice zona mai putin sectorul 3 care mi se pare cam departe... in rest, Herastrau, Kiseelef, Crangasi, Moghioros, Carol, Tineretului... voi in ce zona puteti?

karligutza
sunt mamica Adelutei

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Karligutza, iti pun deoparte strumful pictor (trebuie sa-l pitesc de fii-mea, ca nu vrea sa-i dea). Cu intalnitul, nu prea stiu cum sa facem, ca eu stau tocmai in sectorul 3 si ajung destul de tarziu de la servici, nu mai ies seara cu copilul in parc. Daca vrei, ne putem intalni noi doua in zona Unirii, ca sa fie mai central si cat mai convenabil pentru amandoua ...

*****************************
www.avonromania.webs.com" target="_blank">... un ban in plus pe timp de criza ...
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai lucreaza cineva goblen?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">carti de vanzare

Mergi la inceput