Alocatia si indemnizatia pe iunie 2010

Alocatia si indemnizatia pe iunie 2010 | Autor: ClaudetteLeo

Link direct la acest mesaj

Cum stam cu indemnizatiile si alocatiile pe iunie? Au intrat banutii cuiva? Si daca da, sunt la fel k pe mai?



Claudette

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Si eu vroiam sa intreb acelasi lucru... Si eu astept cu mare interes indemnizatia... azi sau maine...
N-a luat nimeni pana acum? Este aceeasi suma? S-a intarziat?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns matilda33 spune:

:D ba da, raspund, dar nu stiu :))

serios, au intrat pentru ca nu aveam cash suficient ptr o plata la supermarket, si am incercat cardul care ... culmea - a mers!!!, dar nu pot spune exact cat au bagat.

Alte fete de pe aici spuneau ca a intrat la fel ca si pana acum si ca abia din august o vor micsora!

pozne:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha13feb spune:

Buna fetelor
Luna aceasta luam banii intregi, ca pana acum. Mama mea lucreaza la posta si m-a linstit. Ideea e ca poate ii baga mai repede pe carduri pt ca la posta au venit mai devreme decat se astepta toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

am primit si eu avizare de la posta, acum 2 zile, pentru alocatie
Dar nu am reusit inca sa ajung

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudetteLeo spune:

la noi la brd soldul e inca neschimbat, insa o prietena tocmai ce a primit vizita postaritei :) suma este nemodificata, adica 85%....


Claudette

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudetteLeo spune:

la ce banca e cardul? :)


Claudette

Citat:
citat din mesajul lui matilda33

:D ba da, raspund, dar nu stiu :))

serios, au intrat pentru ca nu aveam cash suficient ptr o plata la supermarket, si am incercat cardul care ... culmea - a mers!!!, dar nu pot spune exact cat au bagat.

Alte fete de pe aici spuneau ca a intrat la fel ca si pana acum si ca abia din august o vor micsora!

pozne:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AMCS spune:

:)
dragelor, eu sunt prietena claudiei!
intr-adevar, am primit suma intreaga! de luna viitoare se v-a "simti" austeritatea aplicata, pt ca in cazul tuturor ajutoarelor sociale, platile se fac retroactiv, pe luna precedenta!

sa facem luna asta ce mai vrem sa facem! de luna viitoare, inclusiv copii nostrii vor simti austeritatea..din pacate!

noi, de exemplu, ne-am pregatit sa mai cumparam ceva hainute luna asta ca sa fim "acoperiti" macar citeva luni..ca la cum crestem..

oricum, din punctul meu de vedere, este inuman sa aplici aceste masuri tocmai acelora care au cea mai mare nevoie de bani: copii, persoanelor cu diverse dezabilitati, etc!
mai mult, nu inteleg de ce, care este logica pentru care, dupa ce, eu cel putin, am cotizat la stat 10 ani sa ajung in postura in care imi este greu sa cresc copilul care de fapt este viitorul nostru ca natie! numai ca in ziua de azi cred ca asta nu mai reprezinta nimic
va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaudetteLeo spune:

Si noi pupam!!

Claudette

Citat:
citat din mesajul lui AMCS

:)
dragelor, eu sunt prietena claudiei!
intr-adevar, am primit suma intreaga! de luna viitoare se v-a "simti" austeritatea aplicata, pt ca in cazul tuturor ajutoarelor sociale, platile se fac retroactiv, pe luna precedenta!

sa facem luna asta ce mai vrem sa facem! de luna viitoare, inclusiv copii nostrii vor simti austeritatea..din pacate!

noi, de exemplu, ne-am pregatit sa mai cumparam ceva hainute luna asta ca sa fim "acoperiti" macar citeva luni..ca la cum crestem..

oricum, din punctul meu de vedere, este inuman sa aplici aceste masuri tocmai acelora care au cea mai mare nevoie de bani: copii, persoanelor cu diverse dezabilitati, etc!
mai mult, nu inteleg de ce, care este logica pentru care, dupa ce, eu cel putin, am cotizat la stat 10 ani sa ajung in postura in care imi este greu sa cresc copilul care de fapt este viitorul nostru ca natie! numai ca in ziua de azi cred ca asta nu mai reprezinta nimic
va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_alex spune:

fetelor eu am card la Transilvania si am avut bani de ieri pe card...SUMA INTREAGA..deocamdata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha13feb spune:

Vesti inca bune. La BRD au intrat banii in seara asta, tot aceeasi suma ca si pana acum. pupicei

Mergi la inceput