Albinute & bondari de mar-apr '07 (145)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

BUNA DIMI...DAR UNDE V-ATI ASCUNS? hai sa va dau o caldaaaa si buna!

cred ca pana la urma o sa il duc pe razvi la gradi luna asta k nu am de ales!

mama...nu e nici cancer limfatic...e cancer dar ei nu stiu exact unde e pt ca e cancer slab diferentiat adik e cam peste tot,fara vreo preponderenta....deci si mai nasol!nu stiu cum pana mea dar noi dam din put in lac.....
Tzuna in lucrarea ta ai si cum ar treb hraniti persoanele care sufera de boala asta????poate reusesti sa mi-o trimiti pe mail...

un weekend placut


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:

Hello everibodi in za casa mare

Reveniram si noi dintre trenuri cum zisa Ioana pe care o pupic
Daca v-ati simtit bine asta conteaza pentru mine
Am fost la Slanic Moldova si apoi la socri la Buzau.
Frumos!
Poze facuram cu telefonul ca de aparat foto stricat dar ne-am descurcat si asa.Ana nu ne-a dezamagit nici de data asta, nu am avut probleme pe tren cu ea.Cartile de la Matei au venit la tanc, drept penru care merita un pupic de la Ana..muah muah

Insa din acest concediu am venit cu 2 problemute
1 Ana de la schimbarea de aer a facut niste blande pe ea mai ales in zona picioarelor care o manancaaa si ii cam strica somnul
Dau cu mixtura mentolata care o mai calmeaza si Aerius..daca mai stiti si altceva astept cu drag sfaturi
2 I-am facut baie pe cap la Slanic si cred ca apa a fost mai dura ca se scarpina in cap..am vazut niste cojite dar cred ca si de la transpiratie.Cu ce sa dam la cojitele astea si sa scapam de scarpinici.Oare ar trebui sa o spal pe cap de 2 ori pe saptamana?
Pupici..se trezi argintu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Hello.

Fi-miu artist plastic, m-am luat cu mainile de ciuf. Zice "mami, vreau sa pictez"

I-am dat toate accesoriile... ce vrei sa pictezi? Casuta. Ii aduc casuta, imi desfaci verde? Da, Ii desfac, da de doua trei ori cu pensula pe casuta. Si apoi vreau cu negru, imi desfaci negru?
Ii desfac, si incepe sa intinda negru pe un carton, asa ca o balta mare si cu niste onduleuri.
Ce faci frate acolo???

Pictez.

Ce pictezi??? Ce e pata aia?

MAREA NEAGRA, NU VEZI!!!????

Am mai incercat sa-i deturnez atentia, hai sa facem un cerc - nu stiu!!! Nu pot!!! Hai ca il fac eu, si uite o gura, daca asta e gura, unde punem ochii? NU STIU!!!! in fine, l-am lasat in pace ca ma enervam eu prea tare.

Ia verde si incepe sa faca o dara verde de jos in susul cartonului.
Aia ce-i?

DRUMUL SPRE SUSAI!

deci... abstracte, nene.

Cand am mai incercat sa conduc discutia spre ceva mai cu sens (pentru mine) "hai sa-l desenam pe elmo, vrei?" mi-a zis, "hai strange astea ca io m-am plictisit de pictat"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

bunaaaaa!

deci am ajuns si eu aseara acasa. evident, laptopul cedase dupa doar 2 zile asa ca adio net.

mady multa rabdare in continuare si putere sa treceti peste toate! dc razvan se adapteaza usor, lasa-l la gradi particulara 1 luna.

banuti matei are pusculita in care strange banutii marunti pe care ii primim rest, dar nu pe toti. ce mai gaseste prin casa, scapati de noi de prin buzunare, tot la pusculita ajung, dar dupa ce ma intreaba dc sa ii ia. pusculita o "spargem" in principiu 1 data pe an. anul asta am desfacut-o inainte de plecarea la mare si am fost cu sacosica cu bani la un magazin sa ni-i schimbe. a fost foarte mandru de banii stransi. a avut mai mult de 100 lei in pusculita. el jucarii nu prea cere, decat masinute de toate marimile si culorile. dar asta se intampla rar. in schimb este foarte nehotarat la mancare. cere azi iaurt fulga sa zicem, mananca si dc intram intr-un magazin dupa paine si vede cremos ... brusc vrea cremos. sau altceva si altceva ... de mancare mereu vrea altceva. si eu ii spun ca nu avem acum bani pt asta sau ca avem acasa si pt moment nu ne trebuie.
una peste alta abia astept sa inceapa gradinita!!!

diana bafta cu casa!

roxana ce e ma copilul asta mic asa de serios?

ada . si eu am coborat intr-o dimineata in slapii de camera la hotel la micul dejun. colega mea se uita la mine lung si nu intelegem ce vrea. adevarul e ca nu se potriveau deloc slapii aia cu tinuta in sine. mi-a zis ea discret ... noroc ca erau fetele de masa lungi.

sa va mai spun pe unde am mai fost zilele astea:
- campulung, curtea de arges, transfagarasan pana aproape de balea.

cam atat pt azi.
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Hello,

noi am semnat azi precontractul si cu ocazia asta am primit si o cheie de la casa maine mergem sa facem masuratori ca sa ne calculam mobilele sunt asa happy

gaia, stiam o povestioara pe tema imaginatie copiilor, o sa o parafrazez foarte pe scurt: un copil merge la scoala, si la una din lectii li se spune sa picteze o floare; copilul o face albastra, cu frunzele galbene, si i se pare foarte frumoasa, dar profesoara ii spune ca trebuie sa o faca rosie cu frunze verzi; copilul ofteaza si face o floare rosie cu frunze verzi; si cam asa s-au desfasurat majoritatea orelor de arte, mereu profesoara le arata copiilor un model pe care ei sa il reproduca; la un moment dat, copilul se muta la alta scoala; la ora de pictura i se spune sa faca o floare; el intreaba cum sa o faca, i se raspunde sa o picteze cum vrea el; si a pictat... o floare rosie cu frunze verzi... sper ca ai dedus ideea. Cand vrea sa picteze, lasa-l sa faca ce vrea el, nu ii da modele... o sa aiba mai incolo timp sa i se impuna modelele reale Alex chiar m-a surprins asta toamna, cand a vrut sa faca un pom, m-a intebat ce culoare sa il faca, i-am zis "verde", si el m-a contrazis, ca pomii sunt maro; si da, in acel moment nu aveau frunze, el avea dreptate, dar eu eram setata pe modelul pomului verde... you got the point

gata, fug, ca am treaba.

ah, tzuna, nu mai este cort...



Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Da, cu corturile m-am lamurit si eu de acum cateva zile bune ca am ajuns eu sau sotul prin toate locatiile unde ar fi putut fi si nu am gasit nimic. Asta este. Reorganizez pachetele si le iau la Piatra-Neamt. Hainutele mici vor merge la fam Neagu iar restul le duc la biserica de la spital unde e un preot minunat care ajuta foarte mult oamenii nevoiasi de acolo din zona (inclusiv pe fam Neagu desi nu e in parohia lui).

Eu sunt f incantata ca am primit cadou de la sot o bicicleta care merge ffff bine si e lucrata cum trebuie asa ca in seara asta ne-am plimbat cu totii 3 ore. Maria a fost super incantata (ea sta in scaunelul pus pe bicicleta sotului) caci ne-am plimbat pe marginea Ior-ului si cand vedea un parc sa-i placa faceam popas si o lasam 15 min in parc asa ca a fost in vreo 4-5 parcuri si in rest ne-am plimbat. Pacat ca e asa cald si ce zile ne asteapta aici in Bucuresti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Pana la urma Alex s-a ales si cu o www.facebook.com/photo.php?pid=14191494&l=00d933a1da&id=619250200" target="_blank">masinuta electrica. N-am prea vrut sa ii iau pana acum tocmai ca sa alerge si sa faca activitate fizica, dar in situatia data era singura posibilitate sa se plimbe si el putin pe-afara... (are pedala pe partea dreapta, el are in gips piciorul stang)

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_2007 spune:

next

Mergi la inceput