Retete de TORTURI

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

Anto, fa-ti pomana si spune-i unei nestiutoare: gelatina trebuie sa fie lichida cand o pui peste amesetecul cu lapte?
sa nu radeti, dar chiar sunt antitalent la facut... nu acelasi lucru se poate spune la mancat .

si eu m-am facut cam durdulie, dar daca place cui trebuie... nu-i bai.

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse diverse
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
am nevoie de voturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anto_Olimpia spune:

Madirizy
DA Gelatina trebuie sa fie lichida cand o pui in lapte.
Si sotului meu ii place mai plinuta, sa aiba pe ce sa puna mana , dar....mie teama sa nu ajung si eu la emisiunea aia cu grasi de la antena 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Anto,departe de mine perfectiunea.Te intrebam,pentru ca mie mi se incheaga perfect cu 20 gr de gelatina la 1 l lichide plus fructe.
Cat despre mancat de dulciuri...eu n-am ce vorbi,ca sunt cat Casa poporului

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania

www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anto_Olimpia spune:

Valentina, nu e cazul sa fii modesta!
Am vazut la tine niste aranjamente, niste mancaruri de mi-au picat ochii in gura
Din inima te felicit si imi doresc sa ma pricep macar 1% din ce stii tu
Ups...mi se potriveste perfect
Vai de mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

pe 18 octombrie e ziua piticului cel mic (face un anisor) si voi incerca sa fac un tort cu vreo cateva zile inainte (de proba...si de pofta ) si daca iese bine spre foarte bine sau excelent, atunci ma incumet sa-i fac eu tortul si imi cumpar si lumanari si... deja visez cand biata de mine abia fac o prajitura rapida .

Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/z7m2069icppvwhff.png" target="_blank">Mihai siwww.pregnancy-duedate.com/tickers/3n5z7sh3szzc8t5z.png" target="_blank">Alex
AlexsiMihai
AlexsiMihai
www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse diverse
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
am nevoie de voturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Un alt tortulet interesant www.supereva.ro/INFO.ASP?id=2356" target="_blank">Tort cu pere - banuiesc ca perele pot fi inlocuite si cu alte fructe, nu?



O zi buna in continuare! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yyna24 spune:

Eu am facut un tort cu blat de casa si cu creme dr.Oetker de lamaie si ciocolata. In loc de sirop pt. blat, am folosit o dulceata de visine (facuta de mine) diluata cu apa calduta si putin rom. Bineinteles visinile le-am lasat pe suprafata fiecarei felii de blat bine insiropata.

Deasupra am facut o budinca cu aroma de frisca, si am ornat din belsug cu felii de kiwi si portocale. Ca sa nu oxideze am adaugat si gelatina pentru prajituri deasupra lui si putina glazura de cicolata pe margini!
Daca doriti sa vedeti cum arata tortuletul cu kiwi il puteti vedea aici pe blogul meu>
[http://avimelech24.wordpress.com/hand-made/alte-fotografii/]
Pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Pe PRIMA PAGINA veti gasi un update al tuturor retetelor pt. blaturi si torturi.
Asteptam in continuare retetele voastre !



O zi buna in continuare! - A day without laughter is a day wasted (Charlie Chaplin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

MadalinaM,ai aici poza cu felia de tort de inghetata!

"La vita e bella"
www.youtube.com/watch?v=-3fbAZECphs" target="_blank">Explore Romania

www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anto_Olimpia spune:

MADYRIZI!!
Ai facut tortul???

Mergi la inceput