Regasiri (46)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va las si aici o ....
Va doresc o zi usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Lacramioara multumim pentru cafea si pentru capitol.
Voi cum sunteti?
Maya si mama a facut varza si am mancat pana mi-a venit rau. Mie imi place fara carne in ea si pun eu smatana si ketchup. Anei ii dai varza? Ericai ii place da nu o las sa manance cat ar vrea ea.
Bambo pana la urma pleci la mare?
Dayanara mie chiar mi se pare ca Ivan seamana cu tine.
Dbunny ma primiti si pe mine la voi la mare. La noi au fost ieri niste ploi de mama-mama. Pana la urma ce ai gatit?
Roxanaaaaaaaa, Angiiiiiiii, Dodooooooo, Miroooooo, Doloreeesssss imediat la apel va rog!!!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Ank varza e felul meu preferat de mancare si ii dau si anei, numai ca nu mananca ea asa mult, mai mult baga cand ma vede pe mine cu ce pofta mananc.
Nu stiu inca cand sa plecam la mare, m-as oftica sa apuc numai ploi, al meu sot zice sa amanam sa vedem ce se mai anunta la meteo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

La Multi Ani celor care-si serbeaza ziua numelui azi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

La multi ani celor ce poarta numele Sf.Petru si Pavel

Ank-inca nu stiu daca plecam la mare..la ce vreme e..nu prea iti vine sa pleci acum mi-a venit sa schimb si mobila de bucatarie..vreau si masina de spalat vase sa vedem ce bani ne mai raman

azi am gatit..salata de vinete si tocanita de ardei copti


Bamboletta 31+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 8+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

aaaaa mai stiu eu pe una care baga varza la greu va dau un indiciu: e experta in oole tapului!

Si mie-mi place varza calita, numai daca-i adaugi carne d'aia grasa de porc, numa' mancare dietetica nu se mai numeste. eu adaug bacon Dani nu-i fan varza, Paco nici atat...deci iau o varza d'aia <1kg si fac de 2 ori ciorba din ea...

Ieri am facut ensaladilla rusa(o combinatie intre salata orientala si cea de beouf) si salata de vinete am copt afara pe plita, insa le-am lasat pt cina ca la pranz ne-am dus la un rest. chinezesc. vai ce baga Dani-n el cand mergem la chineji...de se uita aia ca la minune. Dar si eu ma mir pe el.... La cina a venit o amica cu sotul(sa ne reimprospatam memoria am facut un maraton Amurg+Luna noua) ca vrem sa vedem la cinema partea a 3-a, voi sunteti fan asa ceva? in fine, si daca au venit am facut si-o pizza insa cu foietaj din comert. Buna rau. cu ton, bacon(dayanara)si oua de prepelita)

Stau bine puisorii vostrii cu papa? ca Dani face mofturi la greu(poate de la muci, poate de la caldura...stie-ma yoya)

bambo masina de spalat vase eu n-am, dar daca s-ar mari familia imediat as lua una. eu sunt fan mai mare la uscatorul de rufe.Doamne da-i sanatate la cel ce-a inventat asa ceva!!

pupez

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui ank999
Dbunny ma primiti si pe mine la voi la mare.


Hai ca podu-i mare si cartofi avem in gradina!

Dbunny si Daniel
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel

I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

DBUNNY-

Citat:
Unde mergeti in conced? Ati auzit de La Manga del Mar Menor? atatia madrileni viiiiin, oribil! Eu stau cam la 25 de minute in masina. si-i super. imaginati-va i limba de pamant intre 2 mari(mar menor si mar mayor) si vile superbe si plaja pe ambele parti...si discoteci si magazine si restaurante
CHIAR ACOLO MA DUC ! pe limba aia
e aproape de tine?



BAMBOLETTA la tine nu stiu cum e daca nasti la mare,depinde ce spitale au.
eu ori ca nasc la mine aci,ori pe oriunde as apuca,tot aia imi e,ca tot medicul de garda ma ia in primire,sau moasele de garda mai bine zis,eu nu am un medic anume .asa ca...singura diferenta ca nu am ce imi trebuie la mine...defapt ce imi trebuie? ca iti dau tot din spital..poate hainele copilului,dar se cumpara altele atunci repede.
eu sper ca nu,totusi,dar daca e sa fie,sa fie unde vrea el !

DBUNNY intrebai de mancare..eu am facut duminica ciorba de burta si linte cu orez si carnati.
apoi orez,paste,ca si tine...
de obicei fac mancare de legume,amestecate,sau mancare de cartofi, de mazare,de rosii...diverse legume pt copii.si ciorbe de vita,de porc,de pui..tot pt ei.
am pofta de chiftele dar nu am fost in stare sa ma apuc de ele.
fa albondigas d-alea cumparate gata,doar le faci sosul.
mai fac legume din alea congelate,la 8 minute la teflon sau wok.
nu stiu ce sa iti mai zic:acelgas,spanac ,pisto,garbanzos,...poate iti dau vreo idee sau vreo pofta.

DAYANARA hai ca esti tare cu ouale de tap hahhaaaaa
Mie mi s-a parut de cand s-a nascut Silvana ca seamana cu tati.





33+
Sofia (2ian2007) ,Andres(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o

Noi cu treburi multe pe langa casa... Seara pic franta si nu mai apuc s amai intru....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:


Dbunny e bine si in pod dc dai o sltea si un cearsaf si cartofii sunt buni! Cat despre papatul copilului...ca de obicei. Poze nu am , ca nu am mai facut de mult
Lacramioara merci pt cafea. Tu esti in concediu?
Aelita super la voi cu spitalele si nascutul, ca la noi dc nu e dr tau nu te baga nimeni in seama.
Bambo cum e tocanita de ardei copti? Eu ardeii copti ii fac cu otet si ulei si cateodar=ta si un pic de usturoi.
Maya Ericai ii place varza, mai ales salata si muraturile, cartofi prajiti si pizza


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput