vreau sa slabesc HELP

vreau sa slabesc HELP | Autor: Danutza26

Link direct la acest mesaj

BUNA FETELOR
am 26 ani si un baietel de 5 luni
inainte sa raman insarcinata cantaream 70 kg.mentionez ca acum 2 ani aveam 60 kg la 172 cm cat am si in prezent.am luat anticonceptionale si m-am ingrasat 10 kg.le-am intrerupt si peste 3 luni am ramas insarcinata.pe timpul sarcinii am luat 20 kg deci am ajuns la 90.
am nascut prin cezariana si am ramas cu o burtica de toata frumusetea.ca sa nu mai zic de stratul de celulita de pe fund si solduri.acum am 80 kg.am incercat dieta disociata nu mai mananc paine,dar am o alimentatie destul de neechilibrata pt k mananc cand apuc si atunci ce am prin frigider.nu reusesc sa slabesc deloc.va rog dati-mi un sfat sau o solutie cele care v-ati confruntat cu aceasta problema sau cele care stiti vreo dieta miraculoasa.
va pupik

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Danutza, eu am reusit sa slabesc doar cu disociatul, dar pe zile. In fiecare zi alta grupa de aliment. Sunt in aceeasi situatie cu tine ca nu am timp sa mananc si cand prind un pic timp.... Si uite asa mi-am impus sa mananc doar fructe intr-o zi, apoi legume..... Asa am reusit -10 kg de care sunt f. mandra ca nu le mai duc.

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zfcristina spune:

Buna!
Eu am tinut o dieta de care sunt f multumita, am tinut-o de 2 ori...aproximativ, prima data am slabit 10 kg in 2 luni, dupa care am luat o pauza de 2 saptamani si am reinceput-o.
In total am slabit 16 kg in aproape 4 luni. Este foarte ok ca nu te infometezi deloc.

ETAPA 1(2 saptamani)

Carne de orice fel, in orice cantitate(fiarta sau fripta)
oua in orice cantitate (fierte)
grasimi;slanina, costita, unt, margarina, maioneza
branza telemea, cascaval
orice fel de mezeluri
MASLINE
castraveti verzi
muraturi(in afara celor puse cu zahar)
orice fel de condimente(sare, piper, boia, mustar fara zahar)
apa la discretie, ceai, cafea naturala (fara zahar, doar zaharina)
NU SE CONSUMA DELOC APA MINERALA SAU ALCOOL; ORICE FEL DE SUCURI SAU FRUCTE!!!!!!!!!!!!!!!

ETAPA II (2 saptamani)

La alimentele din etapa I se adauga: slata verde, varza, telin, dovlecei, ardei gras


ETAPA III ( 2 saptamani)

La alimentele deja precizate se adauga ceapa si usturoiul in mancare, fasole verde, rosii, ardei iute si fructe(numai visine, capsuni, zmeura, mure) sucul de la 1 lamaie.


ETAPA IV (2 saptamani)

Se adauga toate zarzavaturile, smantana, ciuperci, sfecla rosie(pregatita fara zahar)


Se poate slabi intre 12-17 kg la femei si 15-20 kg la barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui zfcristina

Carne de orice fel, in orice cantitate(fiarta sau fripta)
oua in orice cantitate (fierte)
grasimi;slanina, costita, unt, margarina, maioneza
..., cascaval
orice fel de mezeluri
MASLINE
...muraturi(in afara celor puse cu zahar)
orice fel de condimente(sare, piper, boia, mustar fara zahar)
..., cafea naturala (fara zahar, doar zaharina)
NU SE CONSUMA DELOC APA MINERALA SAU ALCOOL; ORICE FEL DE SUCURI SAU FRUCTE!!!!!!!!!!!!!!!



mie imi suna a dieta de ingrasare si imbolnavire mai degraba...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Salt water is the cure for everything: sweat, tears or the ocean.

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

primul pas l-ai facut, ai realizat ca este nevoie sa iei atitudine

prognoza este trista, chiar nemiloasa: 95% din persoanele care tin diverse diete s-au chinuit degeaba. Oricat s-ar bate saua sa priceapa iapa in unele reviste sau la tv pentru curele cu zer, supa de varza, pastile minune de slabit,disociate etc., nutritionistii stiu mai bine : dietele pe termen scurt nu sunt eficiente. Dimpotriva, ele duc, aproape intotdeauna, la o crestere si mai accentuata a greutatii corporale.

cand ai sa te decizi tu ca asa nu se mai poate, poti sa incepi un stil de viata nou. Care ar trebui sa-l adopte si familia ta fiindca altfel sanse de izbanda sunt sub 5%.


cumpara-ti cartea lui Bilic si incerca sa mananci simplu si putin:-)


am editat fiindca imi faceam reclama:-))))



devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mittzzi spune:

Danutza, mic dejun obligatoriu, pranz in portii mai mici decat inainte si cina usoara luata pana in ora 19 si ... sport (te ajuta sa slabesti frumos).
Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zfcristina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

Citat:
citat din mesajul lui zfcristina

Carne de orice fel, in orice cantitate(fiarta sau fripta)
oua in orice cantitate (fierte)
grasimi;slanina, costita, unt, margarina, maioneza
..., cascaval
orice fel de mezeluri
MASLINE
...muraturi(in afara celor puse cu zahar)
orice fel de condimente(sare, piper, boia, mustar fara zahar)
..., cafea naturala (fara zahar, doar zaharina)
NU SE CONSUMA DELOC APA MINERALA SAU ALCOOL; ORICE FEL DE SUCURI SAU FRUCTE!!!!!!!!!!!!!!!



mie imi suna a dieta de ingrasare si imbolnavire mai degraba...


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Salt water is the cure for everything: sweat, tears or the ocean.

True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet.


Mda, nu esti singura!
Dar din fericire slabesti...nu te ingrasi!!
Eu am tinut-o de 2 ori si am slabit 16 kg si am reusit sa imi schimb si felul de a manca.
Unchiul meu a vrut sa o tina si a mers cu ea la medic sa-i arate despre ce este vorba, iar medicul i-a spus ca stie tipul asta de dieta si sa aiba grija pt ca se va ingrasa mult mai mult dupa ce o termina.
Ideea este sa-ti schimbi modul in care mananci, stilul de viata. Indiferent de felul dietei pe care o tii, daca revii la vechile obiceiuri alimentare dupa ce o termini, te vei ingrasa la loc. Eu am si slabit si sunt muuult mai disciplinitata in ceea ce priveste mancarea.

O zi buna si la cat mai multe kg in minus!!

Mergi la inceput