Hai Corina !BV Nicoleta,marisa_ana mai-iun2010(95)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

A adormit bebe si am venit si eu la felicitat,ca sunt restanta...si ce de bebei s-au nascut aziiiiii,inghesuiala mare dom'le

FELICITARI ALI
BINE AI VENIT BEBE ELIZA

FELICITARI CRISTINA
BINE AI VENIT BEBE PATRICIA

FELICITARI LENA
BINE AI VENIT BEBE BIANCA

FELICITARI THEO
BINE AI VENIT BEBE STELIOS


Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bilica spune:

MERCI MULT....Am iesit din cada .Am senzatia ca imi sfaraie ceva acolo jos uneori. Pai acum am nevoie de ajutorul vostru cel mai mult. Voi aveti experienta,eu iok..
Acum am cronometrat o contractie,ea in sine e de 30 sec,dar nu vine exact la 5 min..;sotul vrea sa ma duca in mall,sa ma plimbe,pt a le accelera....

39+ RACHEL

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Bilica imi pare rau,nu stiu sa te ajut,eu am avut travaliu indus...dar de diminata mi-a pus doctorul un ovul de dilatare sau nu stiu ce,si tot asa aeam niste contractii neregulate si f putin dureroase dar nu s-a intamplat nimic...tot doctorul mi-a rupt membranele seara la 18,deci eu zic sa mai astepti..macar cam 2 ore..sau vezi si tu cum decurg lucrurile...cum te simti......nu stiu...
Totusi..sa antrenam motatele si pentru tine:

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancutzicab spune:

Bilica, nu e o idee rea cu plimbatul, daca poti, dar mai bine mergeti sa va plimbati prin curtea spitalului, macar sunteti in zona.

Anca 40+ cu Maya Sofia si mamina lui Luca
Na, c-am intrat in prelungiri...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

daca contractia in sine e de 30 de secunde cred ca ar trebui sa mergi
in cel mai rau caz te trimite acasa


mamica fericita de cuminte Matei Sebastian
10.05.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Fetele v-am citit azi printre plansete si atatea aveam sa va raspund...dar la ora asta nu mai sunt in stare...a marait bebe azi toata ziulica..nu vrea decat in brate,sau sa vb cu el,sau sa-l pui pe picioare..dar tot nu doarme
Nu stiu de ce noaptea doarme,de la 22 la 4..apoi pana la 6 si gata..nu mai doarme neam,zici ca trebuie sa plece sa servici..
In fine,ideea e ca ziua mananca..sta vreo 20 min,doarme jumatate de ora se trezeste,maraie o ora,mananca,iar sta 20 de min,iar doarme juma de ora,iar se rasfata o ora iar mananca..si asa o tinem toata ziulica...

Oare nu se satura?sau de ce nu o dormi macar 2 ore..nu zic mereu,dar macar intre 2 mese..


PS:sunt multumita ca doarme noaptea,nu ma intelegeti gresit..dar ma gandesc...o fi normal ziua sa nu doarma?

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

FELICITARI ALI
BINE AI VENIT ELIZA

FELICITARI CRISTINA
BINE AI VENIT PATRICIA

FELICITARI LENA
BINE AI VENIT BIANCA

FELICITARI THEO
BINE AI VENIT STELIOS



Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Poftiti la cafeaaaaaaaa
Am ramas doar eu sa o servesc....si cred ca o beau si singurica

Cristina,mamica implinita de sufletel mic,Sebastian Mihai(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona80 spune:

Buna dimineata,

Cris, multumesc pentru cafea.

FELICITARI CRISTINA, ALI, LENA, THEO
Sa va bucurati de puiutii vostri dragi care va vor lumina viata.

Eu desi am colul deschis de vineri, se pare ca mai rezist, chiar daca nu prea am stat la pat asa cum ar fi vrut medicul. Ma simt foarte grea si abia astept intalnirea cu bebe caruia am reusit sa-i gasim si nume: Bogdan Andrei.

Mamica fericita a lui Victor Stefan din 04 iunie 2008 si +37

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Neata fetelor!
Felicitari mamicilor de ieri!
Cris- eu beau un pahar de suc! Am facut ceva ordine in casa si sunt leorca de transpiratie si nu stiu ce sa fac dus si apoi sa calc rufele la copil si iar dus sau sa ma racoresc un pic, calc si apoi dus si in pat cu mine!

Azi va oferpt ca implinesc 29 de primaveri!
Am sunat azi la Medlife si se pare ca m-au programat la ora 14 sa nasc, eu vroiam la prima ora, dar asta e!
Maine ma duc sa ma vada un anestezist!


37+

Mergi la inceput