Sexul dupa nastere ...ce se schimba?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Nu prea sunt la subiect dar totusi poate este cineva care poate a mai fost in situatia mea.Din diferite motive am avut o perioada de abstinenta destul de mare 2ai jumatate as fi curioasa daca cinva a mai avt asemenea experienta cum a fost prima data . Am reluat relatia cu tatal copilului meu dar el este la distanta mare si nu ne putem intalni deocamdata as zice cam peste 3 luni si am ceva emotii cum va fi poate imi impartaseste cineva din experienta ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Un_cabotin spune:

Adda_lili,

Imi permit sa-ti dau un sfat, chiar daca nu-s (deocamdata) femeie

Sper (banuiesc) ca discuti cu barbatul in cauza la telefon si/sau pe email sau chat...
Adu vorba despre temerile tale cu privire la acest subiect.
Incepi usor, spunandu-i ca ai emotii cumplite, ca nu stii cum va fi etc. Exact ce simti tu.
Apoi (sper) ca totul sa curga de la sine, sa se antreneze si el in discutie cu trup si suflet...
S-ar putea ca si el sa aiba aceleasi emotii, daca nu chiar mai mari decat tine.
Impartasiti-va toate astea, intreaba-l cum va fi, ce sa faceti daca nu va (mai) potriviti...

In acest fel veti pregati "terenul" pentru intalnire.
Discutiile pot aluneca spre un preludiu (virtual), prelungit pana la revederea propriu-zisa.

Succes!

UC

PS. Te rog sa NU citesti postarile mele de pana acum, s-ar putea sa nu-ti faca deloc bine (aventurile mele).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

am discutat cu el despre asta orce barbat ar fi fost ar fi avut curiozitatea sa ma intrebe daca am avut pe cineva. Chiar am avut si discutii mai intime cred ca intelegi ce vreau sa spun . Dar totusi semnu ala de intrebare tot exista va mai exista pasiunea cea de odinioara eu as spera la mai mult. eu as inclina sa spun ca ma vrea mai mult doar pentru faptul ca nu am avut pe nimeniin timpul asta acum sper sa nu fie doar atat.Voi ce prere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Am si eu o intrebare legat strict de partea fizica. Imi zice o colega astazi ca dupa cezariana calitatea actului scade considerabil ca ti se lasa muschii (din cauza taieturii) si femeia nu mai simte nimic si nici barbatul nu mai este satisfacut.
Ca trebuie sa faci nu stiu ce exercitii sau poti sa-ti faci operatie de "stramtorare".
Eu dupa nasterea naturala nu am avut prob asta -chiar am avut senzatia ca a existat o imbunatatire asa ca nu credeam ca cezariana poate sa aibe asemenea urmari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

CE operatie de "stramtoare"? S-a schimbat cumva orificiul? E acelasi, ca doar nu abuzeaza de gaura (cusuta de altfel) a cezarianei?

Nu se modifica nimic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Si eu sunt de aceeasi parere dar colega insista ca asa i-a spus doctorita ei. Plus ca ea zice ca asa e - din experienta.
Eu inca nu am ajuns sa experimentez, dar zilele astea zic ca o sa se intample si eram curioasa, sa stiu la ce ma astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_flower spune:

Dupa cezariana nu are cum sa se modifice structura vaginului. Poate dupa nasterea naturala si epiziotomie sunt mai multe sanse sa existe modificari....dar dupa cezariana nu sunt asemenea modificari.
Eu am facut cezariana tocmai pentru a evita epiziotomia si pierderile de urina de mai tarziu. Actul sexual nu s-a modificat in nici un fel. Absolut deloc.

Dupa nastere sunt alte/ multe lucruri schimbate, dar in nici un caz nu iti cad nici un fel de muschi. Si oricum, muschii de la burta nu au de a face prea mult cu muschii vaginali.

Din proprie experienta zic ca nu s-a modificat nimic.

Acum, daca tanti doctorita stie altfel, asta e. O fi. La mine nu s-a modificat nimic.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Nu cred ca un medic poate emite o astfel de teorie!
La cezariana, musculatura vaginala ramane intacta, nici nu-si da seama ca a avut loc o nastere. Se taie musculatura abdomenului!


Medicul tau ce spune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza2005 spune:

Eu pana acum am fost la medic cu diferite prob legate de cezariana. Luni merg pentru un control final astept sa-mi dea liber la nebunii si ma gandeam sa-l intreb dar nu vroiam sa par in fata lui asa needucata. O sa-l intreb sa-mi zica la ce sa ma astept si ce-mi recomanda.
Oricum au trecut vreo 8 sapt de la operatie si pe mine tot ma doare ma inteapa si ma furnica zona operatiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

noi am reluat strict dupa 6 saptamani, in conditiile in care aveam si un glaucom de fir la operatie

a fost cred ca the best ever

Mergi la inceput