BIOGENESIS FERTILITY CENTER(17)

BIOGENESIS FERTILITY CENTER(17) | Autor: catalina2307

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


CAP : FIV 1-Biogenesis,FIV 2-Biogenesis,FIV3-Biogenesis,FIV4-Biogenesis,FIV5-Biogenesis,FIV6-Biogenesis,FIV7-Biogenesis,FIV8-Biogenesis,FIV9-Biogenesis,FIV10-Biogenesis,FIV11-Biogenesis,FIV12-Biogenesis, FIV13-Biogenesis,FIV14-Biogenesis, FIV15-Biogenesis,FIV16-Biogenesis


Biogenesis Fertility Center

Echipa medici :

Dr. Diakoumakos Athanassios
Biolog Anastassios Argyriou(embriologie)
Conf. Dr. Poiana Nicolae
Dr. Balea Lucia


Date contact :
Str.Justinian nr.3
Tel.031-1040482
Fax.031-1040565
Mobil 0726 - 225.153
mail - office@biogenesis.ro
www.biogenesis.ro


Preturi RON:



FIV 9700
Egg Collection 2725
Laborator prin metoda IVF 3825
Transfer embrioni 3150

ICSI 12500
Egg Collection 2725
Laborator prin metoda ICSI 6625
Transfer embrioni 3150

Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 6300
Decongelare Embrioni 3150
Transfer Embrioni 3150

Congelare sperma 1400

IUI 2200

Crioprezervare embrioni (dupa 1 an de zile) 900

Pret prima consultatie -150RON ( pret ecografie 170 ron)


Pretul procedurilor acopera analizele si investigatiile pe care le veti efectua in cadrul clinicii conform contractului din momentul inceperii stimularii(estradiol,progesteron,ecografii transvaginale,1Bhcg),recoltarea ovocitelor si prelucrarea acestora in laborator,transferul embrionilor si crioprezervarea surplusului pe o perioada de 1 an de zile.

Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria, Herpes simplex 1 si 2; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 3, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP, ecografie mamara(daca este cazul), EKG

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul
Bilet de trimitere de la medicul de familie, ca nu sunteti in evidenta pentru boli cronice.

Mamicile noastre :

taty_ana - FIV1 , BIOGENESIS,Dr.Diakoumakos,mamica de , 2 mai 2010, 2200gr.

Gravidutele noastre :

lalala13 - natural "cu ajutorul tratamentului dat de domnul doctor..ca altfel...nu as fi ovulat in veci
deci daca ar fi sa o iei asa..m-a lasat gravida la prima consultatie" - incheiat citat - cu
pysypisi - FIV1, BIOGENESIS,Dr. Diakoumakos cu
education - 33ani, FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos cu
goggy - 3 Fiv-uri esuate ( 2 la Giulesti cu Cezara Bucur + tentativa de FET ), 1 la Budapesta cu Peter Kovacs ), 5 IUI, trombofilie ( in rest, toate bune ), Fiv 4 reusit Biogenesis, Dr.Diakoumakos cu
katiya -13 inseminari Marinescu+Cocei rezultat 0,3 fivuri aceeasi echipa , rezultat BHCg fiv1 -0, fiv 2 - 5, fiv 3-- 6, FIV4 la Biogenesis, Dr. Diakoumakos, reusit.



Prietene dragi

mirela70 -ovare micropolichistice,ambele trompe obstructionate; martie 2008 operatie laparoscopica prin care s-a desfundat trompa stanga si drilling ovarian ; 5 luni de stimulare dupa operatie cu Menopur de 75 UI,fara efect. FIV1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos - reusit cu , sarcina oprita in evolutie la 8s.
noname - PCOS,FIV 1 Biogenesis, Dr. Diakoumakos, sarcina gemelara,a nascut la 23s doi ingerasi care s-au inaltat la ceruri.




Aspirante la titlul de prin FIV Biogenesis


catalina2307- FIV 1 Dr. Diakoumakos in Grecia,reusit, sarcina gemelara pierduta la 17s, FIV2 Dr. Diakoumakos in Grecia , sarcina oprita in evolutie la 8s, FET nereusit, IA nereusita,FIV3 reusit( cu acelasi medic) -sarcina biochimica.
pisic77 - urmeaza FIV in decembrie
mihaele - FIV1 martie 2008 Gynera - nereusit, FIV2 iunie 2008 Gynera -nereusit,FIV3 Szeged septembrie 2008 -nereusit,FET -martie 2009 Szeged - nereusit, urrmeaza FIV4 la Biogenesis. Bafta multa!
sarrah-sarcina obtinuta natural in 2004, placenta previa a nascut la 28 de saptamani un baietel care a trait doar 2,5 luni. din 2005 incercari,analize, monitorizari ale ovulatiei, laparoscopie, HSG, 2 histeroscopii, 2 IA nereusite, 1 GIFT - nereusit(mai are 2 embrioni congelati) FIV1 Biogenesis nereusit, urmeaza FET
adrianaady - 30 ani, sarcina pierduta la 5-6s, trombofilie, IA nereusita in octombrie 2009 cu Dr. Albu,FIV1 aprilie -mai Biogenesis nereusit.
sufletel80-29 ani, Infertilitate primara, OATS severa, MTHFR C677T heterozigot, gena PAI 1 homozigot 4G/4G, Factor XIII - V34L heterozigot, ANA pozitivi, populatie NK usor marita, tiroidita cronica autoimuna & hipotiroidism subclinic
septembrie 2008, FIV 1+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, BHCG negativ
ianuarie 2009 FIV 2+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, sarcina biochimica, BHCG 1=7, BHCG 2 =32, BHCG 3 =1
iulie 2009, FIV 3+ICSI - Gynera, 2 blastocisti, BHCG negativ
ianuarie 2010, FIV 4+ICSI - Biogenesys, 3 embrioni 72h A8, sarcina biochimica, avort spontan la 5s finalizat prin chiuretaj
iunie 2010, in pregatire FIV 5+ICSI Biogenesys
cocolyso-FIV1 MNL nereusit 2008,FIV2 Medlife 2009 nereusit, trompa stg nefunctionala, dreapta cine mai stie, in pregatire FIV3 la Biogenesis care va fi si reusit.
inna_83
ella28 -1 FIV Marinescu+Cocei, Giulesti, nov 2007,1ovocit, 1embrion 8 celule, beta 0. Operatie varicocel 2008. 6 inseminari cu Dracea, Gynera, 2009-2010. FIV2 Biogenesis cu Dr.Diakoumakos in mai-iunie 2010 reusit, sarcina biochimica.
Oria77
noi2


Aspirante mai - iunie
sufletel 80
Cocolyso
inna_83

Aspirante iunie - iulie
Oria77
noi2 IA







Donatii medicamente

catalina2307 - 5 cutii Dermestril (plasturi estradiol 100)



Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc .




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Sa va poarte noroc.

ingeras - pup, vad ca nu te lasi
aditzule - esti ok? Ia un tzuc mare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

ella - sa imi zici cand imi dai voie sa iti schimb locatia.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Catalina cita pupicu am primit, multumesc
Eu sunt bine, grasuta si frumoasa, cum ma stii Abia astept reintilnirea cu dr D, sa vedem ce plan si ce idei ne facem in continuare.
In rest am parte de cea mai atipica luna din ultimii ani asteptam deznodamantul.
Ingeras tu ce mai faci? nu am mai vorbit de mulltaaa vreme. Ce mai face Maya?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Un si de la mine.
Fusei de dimineata la estradiol, sa vedem pe seara cum stam.
Era la receptie o graviduta asa frumoasa.....radia de fericire.
M-a salutat si mi-a urat multa bafta desi nu ne cunosteam,asa mult imi place solidaritatea asta feminina cand se manifesta.
Cine vine joi la clinica?


http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletel_80 spune:

Catalina, poti sterge oferta cu Menopur.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele.
Am intrat sa va dau vesti ,scriu si eu aici pentru ca stiu ca voi stiti exact cum este.
A fost sora mea aseara la clinica,saptamana viitoare merge la o ecografie si dupa asta incepe treaba,era fff emotionata asewra cand a venit acasa mai ales ca acolo s-a vazut cu f multe gravide care reusisera prin FIV si asta i-a dat speranta.
Va pup si va multumesc ca ma ascultati.
Cocoleana sunt pe pozitie si te citesc

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Anculeana multa bafta!
Da acolo, de obicei e cel putin o gravida care asteapta!

Estradiolul meu de ieri 159, merg pana joi cu aceeasi doza de menopur-puregon.Cica e de bine, cu Dumnezeu inainte.

Asteptam vesti de la dragele noastre Katiya si Ella si nu numai.

Sa inveselim un pic atmosfera!


http://lt1f.lilypie.com/9DQWp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna_83 spune:

Buna fetelor! Cocolyso si eu vin joi la clinica, azi am facut si eu estradiolul, asteptam rezultatul... spuneau ieri ca in functie de rezultat s'ar putea sa imi introduca si menopur si ma tem ca nu o sa gasesc pe aici.. sa vedem ce iese.. bafta multa si sa iasa bine analiza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella28 spune:

Beta 4 = 88 Cata ,imi poti muta locatia! Repet si joi desigur :-) tin pumnii tuturor! Si nu uitati luna asta dr D a avut 6 paciente, toate cu reusita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

am si eu o intrebare la voi cele care mergeti la ac aceasta clinica

care este sansa de reusita a acestei clinici???

sunt ffff curioasa

sau macar o informatie in mare



anul 2010 va fi anul meu de reusita.... caci doamne doamne ne va ajuta si vom fi si noi parinti

Mergi la inceput