bebe nu ragaie

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana_Pos spune:

Draga ilinca03,

Si noi am avut o saptamana de colici pana am gasit Colief. Acum suntem fericiti cu colicile (sper sa ne tina, avem probleme cu laptele prea abundent, insa).

Iti recomand o completare cu Jarro Baby Dolphius, sau orice alt produs pro-biotic. Noi am redus Colieful la 1 doza/ 2 zile cu acest preparat, desi recomandarea de pe prospectul Colief era 1 doza la fiecare masa. Vezi daca va ajuta...


Ioana, mami de Patricia

Sa va traiasca puiutii, sa fie sanatosi si norocosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana C spune:

Ilinca si Ioana, fetita mea (cea mica) are 6 saptamini si rigiie numai cind o tin in fundulet, pe genunchiul meu. Pina acum vreo 2-3 saptamini a rigiit destul de bine si pe umar, dar acum numai pe genunchi (si de fiecare data) merge; cu o palma ii tineti un umar si capul, din fatza, iar cu cealalta bateti incetisor pe spate. Poate merge si la voi tot asa, mie mi-a luat citeva zile pina am descoperit.
Si eu ii dau sin si putina formula din cind in cind, dar vad ca rigiie si dupa ce suge la sin. Plus ca trage basinute de le auzi din strada.
De colici ce sa spun, Zoe are si ea cite o zi de-asta mai agitata (de cele mai multe ori cind nu ii dau formula deloc in ziua respectiva), dar daca ii dau putina formula, 30-50ml, se linisteste imediat dupa si adoarme. Uneori se linisteste cind o pun la sinul ei preferat, din care suge f bine, (dreptul) suge putin si ii e mai bine.

Oana Eva (29 iunie 2005) si Zoe (27 aprilie 2010)
I'm not a bitch, I just have a low bullshit tolerance.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca03 spune:

Multumesc frumos la amandoua,dar din pacate la noi nu functioneaza nimic,nici Colief, nici Baby Jarro Dophilus,nici Infacol sau Espumisan.Asadar o sa mergem azi la pediatru sa vedem ce putem rezolva pt ca am ajuns sa stam si 11h treze.
Oana,pozitia de care zici tu am aplicat-o de la inceput pt ca asa ne-au invatat in maternitate,dar cu rezultate slabe.De cateva zile incercam pe umar si asa mai avem ceva sanse,dar nu intotdeauna.Asa ca din pacate am ramas fara solutii si sper sa gaseasca pediatrul azi una,nu stiu,poate nu e lapticul potrivit,poate mancam prea mult,om vedea.
O zi frumoasa va doresc

Mergi la inceput