diaree sugar

diaree sugar | Autor: jeasmina

Link direct la acest mesaj

ne confruntam cu diaree de 2 saptamani.are maxim 4 scaune pe zi apoase.i-am dat biotics smecta debridat reflora,decoct de orez ceai de menta si furazolidon nimic.doar san papam si avem 3,5 luni.am facut diaree dupa un tratament cu antibiotic stie cineva ceva pastilute sau sirop ceva sa ne ajute.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Buna.imi pare rau ca sunteti bolnaviori.cel mai bn du-i kk la analize .fetita mea la fel facea pe la 2 luni jumatate,avea si mucus in kk si la coprocultura a iesit e-coli digestiv.il doare si burtica pe bb?pe Antonia o chinuiau tare si durerile de burtica .
multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrilici spune:

Si noi am avut probleme.Cand era de vreo luna nu mi-a recomandat decat ceai de menta.Acum mi-a dat enterol,ceai de menta si putina sunatoare, lapte fara lactoza, regim alimentar,colostru cu probiotice, hydrasec si sanzyme.dar fetita mea e mai mare acum,are 11 luni.poate ai mancat ceva ce nu-i priesete bebelusului.

sanatate multa!

Gabrilici, mami de Sofia dulce si haioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeasmina spune:

a facut scaun in timpul tratamentului cu antibiotic.eu nu am mancat nimic care sa-i provoace diaree.am trimis astazi scaunul la lab. numai vineri am rez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Mie mi-a recomandat un pediatru la varsta de 5 saptamani sa-i dau morcovi fierti facuti cu blenderul in apa in care au fiert pana iese o pasta fina si subtire cat sa treaca prin biberon. A zis ca e ok desi eu aveam indoieli sa-i dau asa devreme, i-am dat si a trecut diareea fara nici un alt medicament. Acum avem un an si 3 luni si de cate ori se intampla sa ne mearga burtica, o "reparam" cu morcovi, fara nici un medicament.
Mucilagiul de orez pe noi nu ne-a prea ajutat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Vezi sa nu fie intoleranta la lactoza. Asta daca papa lapte praf.
La diaree si noua ne dadea enterol , hidrasec, smecta, si multe probiotice, indiferent de marca: protectis, enterolactis, dicoflor, in functie de ce gaseam la farmacie .

copiii mei minunati, Edy ( 5 noiembrie 2003 ) si Daria ( 2 decembrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jeasmina spune:

multumesc maya am facut ce mi-ai recomandat cu morcv si dimineata a facut caca tare ,dar acum problema e sa-i dau o data pe zi sau de doua ori si 2 zile ca nu as vrea sa-l constip .tu cum ai facut dupa reglarea scaunului

Mergi la inceput