Batrinei cu barba alba..in fata sfirsitului..

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Azi dimineata a murit Mushu. A fost motanul nostru de 8 ani jumate, prezenta permanenta in viata noastra. A fost cel care ne iubea fara sa ceara mai nimic in schimb. A fost foarte bolnav i nultimele zile, a suferit foarte mult. Acum e linistit, nu il mai doare nimic.
Nici nu stiu cum o sa le spun copiilor. Il iubesc atat de mult! Of, Doamne ...
Pui iubit, nu te vom uita niciodata!


Mushu - asa cum era el



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Ce triste povesti de viata



devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Vik, , v-am urmarit si eu povestea si am sperat, alaturi de voi. Imi pare tare rau !

Ilinca, of, e tare greu fara ei.

Laura, . I-am admirat pozele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

off, ce trist, mi-au dat lacrimile
Am trecut si eu prin situatii asemanatoare de-a lungul anilor... acum am 3 caini si o pisica..parca e un pic mai usor de acceptat cand mai ai si altii...

Ingrid si Cristi 7 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ilinca stai linistita ca si eu la fel ma gindesc, imi bubuie capul cu tot felul de ginduri..si oriunde ma foiesc dau de el. Dimineata am condus copiii si la coltul strazii in dreptul coltului gradinii unde e el ingropat, i-am zis tschuss cooper, in drum spre gradi am trecut pe linga paduricea unde ii placea sa-l las liber, mi-am aruncat privirea si-l vedeam zburdind..tare greu e..Si noi inca ne luam cu copiii, is trei si vrei nu vrei trebuie sa faci alea obisnuite, aia mica ride cu gingiile goale si uite asa ne mai inseninam viata. Chiar ma gindeam cit de greu le este celor singuri, mai in virsta fara copii.Si eu stiu ca de as mai lua inca un amstaff, aceeasi culoare sa fie chiar si tot nu-l va inlocui pe Cooper. Fiecare ciine are personalitatea lui si el pentru mine, a fost cel mai bun ciine posibil. Era calm, avea linistea lui pe care o dadea in jur, pina si ricky, cel mic, mai nervos de fel, in ultimii ani de cind cooper e aici, s-a schimbat, a luat din calmul si siguranta lui.Chiar a fost ciine tare tare bun. Ricky are 15 ani jumate, e deja si el batrin..Acum nu ma simt pregatita sa iau alt ciine, cine stie, mai incolo. Dar stiu ca intotdeauna vom avea un catel pe linga noi. Si eu as cauta intr-un alt ciine tot ceva din Cooper al meu.Am permanent un nod in git si nu se duce orice as face. Oare cit o sa dureze?Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Azi dimineata a murit Mushu. A fost motanul nostru de 8 ani jumate, prezenta permanenta in viata noastra. A fost cel care ne iubea fara sa ceara mai nimic in schimb. A fost foarte bolnav i nultimele zile, a suferit foarte mult. Acum e linistit, nu il mai doare nimic. Nici nu stiu cum o sa le spun copiilor. Il iubesc atat de mult! Of, Doamne ... Pui iubit, nu te vom uita niciodata! Mushu - asa cum era el
Bazar umanitar DC
Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi 'Cos what I feel is the only truth for me
Laura imi pare tare tare rau...Te inteleg atit de bineCopiii tai is cam de 5-6 ani parca, nu? Aldo la 6 ani jumate a inteles, i-am explicat si noi frumos ca pt el, a vrut sa-l ajute pe sot cind a facut groapa, Nadja la 3 ani jumate a inteles doar ca Cooper doarme, i-a pus flori pe el, pe paturica cu care l-am acoperit in cele 12 ore cit a stat dupa ce a murit.Pe urma cind l-am bagat in groapa, i-am dus in casa, au ajutat dupa la plantatul florilor.Cind a murit am ramas acolo cu el in brate inca vreo ora doua, pe iarba in genunchi, pe urma l-am pus in cosul lui de gradina, unde intii am pus ceva moale, curat. L-am asezat acolo, chiar asa s-a intarit f repede, dupa numai 2 ore jumate era parca impaiat, rigid.Am pus linga el, mingea lui preferata, o piatra mare cit pumnul, neteda pe care o tot rodea si lingea el, Aldo i-a adus o masinuta, pe urma capul pe o perna, ca fiind ciine domnesc numai pe perna isi tinea capul in timpul vietii:), si i-am acoperit spatele, gitul si capul pina spre ochisori cu un pulover de-al meu, sa fie ceva cu mirosul meu , ceva de la mine alaturi de el. tare mult m-a iubit.. si ii placea sa stea cu capul linga mine, pe mine, pe picorul meu ori macar pe ceva de-al meu de era prin casa.Si flori din gradina, tocmai ce au dat trandafirii.L-am acoperit tot cu paturica lui preferata si asta a fost..Uff ca nici nu mai vad tastatura de lacrimi..tare greu mai e fetelor..Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Multumesc tuturor pentru mesaje si sustinere.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

Oscar sr a murit in vara lui 2007 si, si azi ma gandesc la el, daca nu in fiecare zi...gresesc , ma gandesc in fiecare zi poate si fiindca il am pe fiul lui in casa care este foarte asemanator.
Cu timpul nu mai doare asa de tare....

am fost plecata cu avionul in Spania si cand am ajuns la aeroport, din senin mi-a trecut prin cap un gand ca nu am sa fiu singura ci Oscar sr vine cu mine.
In avion aveam clar senzatia ca-si tine capul pe mana mea si se uita pe geam cum facea in masina, l-am simtit cu mine si toata perioada de cursuri si treaba a fost usor de suportat. A fost cu mine si tare m-am bucurat

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

eu am facut un blog in memoria lui si mi-am facut un tatuaj in palma dreapta cu initialele celor 3 sufletele care mi-au fost (unul mai este) alaturi o parte din copilarie si tinerete si care sunt parte din mine - in ziua aceea am simtit ca suferinta s-a incheiat si ca suntem impreuna pt totdeauna

ma gandesc sa-mi mai fac un tatuaj cu stele si 1 fluturas, stelele sa fie dedicate pt toate persoanele si animalutele dragi pe care le-am pierdut si 1 fluturas care simbolizeaza viata=pentru toate persoanele si animalutele dragi care imi sunt alaturi...pe mine asta ma face sa ma simt bine

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Vik, imi pare atit de rau de pierderea ta! Bietul Cooper, sa se odihneasca in pace in gradina unde se juca. A avut o viata linistita si buna alaturi de voi.
Nici nu mai stiu ce sa spun, sint la munca, am citit un pic DC'ul pe fuga si m-a apucat plinsul de vestea trista.

Ilinca, Laura25, Deus, am citit durerea din postarile voastre... Sa se odihneaca in pace animalutele voastre pline de dragoste neconditionata.

Mergi la inceput