Batrinei cu barba alba..in fata sfirsitului..

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Citat:
citat din mesajul lui vikinga

Avem o prietena care ia numai ciini batrini, tocmai pt ca pe ei nu-i prea vrea nimeni, ii ingrijeste, ii duce la dr, ii iubeste si sufera la fiecare cind e momentul sfirsitului.. ce om!


Doamne,n-as putea!Cred ca m-as imbolnavi.E tare deosebita prietena ta.

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

vikinga
Doamne cum sa abandonezi un batranel simpatic?
al meu vede prin ceata, aude cand vrea, mai scapa pe el, il duc in brate pe scari la pisu, umbla incetut ca un mosulet...a fost ca o sageata vie:-))) o sa moara o parte din mine odata cu el

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Citat:
citat din mesajul lui valentinag
Citat:
citat din mesajul lui vikingaAvem o prietena care ia numai ciini batrini, tocmai pt ca pe ei nu-i prea vrea nimeni, ii ingrijeste, ii duce la dr, ii iubeste si sufera la fiecare cind e momentul sfirsitului.. ce om!
Doamne,n-as putea!Cred ca m-as imbolnavi.E tare deosebita prietena ta."La vita e bella" www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand madeDe mancareDulciuriDin gradina mea
asa e, e o tipa deosebita, insa povestea ei cu ciinii batrini a inceput asa cum incep de obieci iubirile cu animalutele de casa:). nu si-a propus sa ia un ciine batrinel ci ajunsa la un adapost de animale, ea, catelusa cu boticul alb a ales-o din cusca ei cu gratii unde statea si ea acolo abatuta cu botul pe labe. a privit-o intr-un anume fel de a simtit ca se stiau de o viata, au rezonat pur si simplu si nu a mai fost cale de intoarcere. ea a mers la adapostul de animale cu o prietena care vroia sa vada niste pui, prietena nu a mai luat nici unul dar ea s-a intors acasa cu catelusa:).de fapt cam asa arata si povestea mea cu cooper, prietena cu care am fost la crescator nu si-a luat catel si eu nu stiam cum sa fac rost de caruta de bani cit costa, ca avea pedigree, parintii lui cooper campioni prin ungaria si eu habar nu aveam nici de rasa asta si nici doi bani nu dadeam pe pedigreeuri. dar cooper pui mic a fost sa fie si gata:)si dupa 3 ani dupa ce s-a dus prima catelusa a prietenei, s-a format legatura asta fata de ciinii batrinei ai nimanui si de atunci a mai luat inca 4. acum il are pe rudy, are 14 ani si 3 familii inainte in toata viata lui care l-au luat si pe urma l-au adus inapoi, plus in cei 11 ani printe timpul la familii a stat si mult timp la adapost. ea il are de 3 ani si stiu catelul, nu inteleg motivul pt care acele familii l-au adus inapoi! e un ciine minunat, nu e agresiv, nu se punea problema muscarii copiilor.de ce zic de muscat, ca un ciine care nu a fost tratat bine ori nu i s-a oferit stabilitate poate avea scapari si eu de ex cu copii mici as evita din cauza asta sa iau ciini batrini care nu stiu cum au fost crescuti, cu toate ca mi-as dori.dar stiu sigur ca pe viitor o sa o fac.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Lilanda, trocoxil/ facut de pfizer e numele medicamentului.pe vetline.de am gasit ceva mai pe larg despre medicament dar vad ca e numai pe germana.http://www.vetline.de/suche/index.htm?d_id=34152640&text=trocoxilVikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

vik, merci mult de tot. Am sa-l propun vetului :))
Ma bucur sa aud ca batrinelul e mai vioi, fiindca-i pacat sa strice un asa duet cu Ricky

Deus, chiar ca pierzi o parte din tine :((

Multa sanatate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Si s-a dus, dragul de el...a murit in bratele mele.O sa-mi fie dor de el...offff..tare mila mi-a fost de el cind s-a dus. O bucatica din sufletul meu s-a dus odata cu el.Cooper Cooper Cooper..E tare greu.Bucurati-va de animalutele voastre dragi. Viata lor e tare scurta.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Letizia, Nadja si Aldo www.youtube.com/watch?v=ULmPKIoDDDA&feature=related" target="_blank">pe tarimul nostru de vis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

RIP Cooper.
Vikinga, o imbratisare pt tine

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

este cu Oscar sr. al meu, cu Aschiuta grasuta a mea, cu Fetita mea...este bine si cu siguranta traieste cel putin ca energie in jurul vostru!

Iti inteleg durerea si sunt alaturi de tine

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Imi pare rau Vikinga

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 albumul no2

Vreau sa nu mai fiu diferit!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Offf,Vik!Deja eram cu ochii in lacrimi dupa ce ti-am vizionat pozele!In aia in care Aldo ii sopteste e magnific!Somn usor,Mister Cooper!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914


O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

PUTETI AJUTA CU O JUCARIE,O HAINUTA,UN BANUT AICI:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=152788&whichpage=11

Mergi la inceput