Maternitatea Giulesti / 2010

Maternitatea Giulesti / 2010 | Autor: niki81

Link direct la acest mesaj

Bonjurica dragi mamici sau viitoare mamici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns niki81 spune:

Sunt o viitoare mamica de 17 saptamni si un pic, urmeaza sa nasc la maternitatea Giulesti cu medicul Celus Tarpn. V-as fi recunoscatoare daca m-ati ajuta cu informatii de orice fel legate de spital, ca despre medic am citit numai de bine si am fost norocoasa sa ajung pe "mana" lui.
Tot ce am gasit pe net despre spital ("cotizatii", condt spital, personal, etc) sunt de prin 2007-2008 si ma gandeam ca poate careva dintre voi a avut "experienta" cu acest spital. Prin 2007 citeam numai cum ca sta cam prost la capitolul curatenie dar ca apartura si personalul sunt cele mai bune din tara, ba chiar ca acolo sunt adusi toti prematurii din alte spitale.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Niki - eu am nascut anul trecut in februarie si atat cat am stat in maternitate adica 6 zile mi s-a parut a fi OK. Am cerut sa stau la rezerva cu 2 paturi si chiar a fost convenabil. Deci nu te speria, nu e horror, personalul super OK.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

hehe, daca mai ai rabdare inca 2-3 saptamani (si trebuie sa ai, ca nu vad ce solutie ai avea ) o sa-ti povestesc eu mai multe. ca nasc la giulesti, cu acelasi medic la care mergi si tu. am nascut si prima data tot cu dr. Tarpan, a fost ok, sper sa fie si de data asta cel putin la fel.

sarcina usoara in continuare.

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (37+)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niki81 spune:

sa ai o nastere usoara Vivela!
Te astept aici cu detalii despre medic si spital-la mine e prima sarcina si am niste emotii de l-am innebunit si pe medic. Cred ca o sa ma stie tot spitalul in octombrie...noroc ca optez pentru cezariana si nu nasc natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

niki, sunt curioasa daca te convinge doctorul pana la urma sa nasti natural (bineinteles, daca nu sunt indicatii speciale pentru cezariana in cazul tau). pe mine m-a convins sa renunt si la peridurala, si atunci si acum, nici nu s-a pus problema de cezariana vreodata, eu stiam de la bun inceput ca e adeptul nasterilor naturale.

oricum, ai suficient timp sa mai prinzi curaj .

revin cu impresii la cald in curand, Doamne ajuta!



_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (37+)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niki81 spune:

'neata Vivela,
sa stii ca eu la nici 1 luna eram la control cu burtica si inca din prima zi eu discutam cu medicul despre cum o sa nasc...prematur stiu. Stiu ca e adeptul nasterii naturale..dar si fara epidurala...nici nu vreau sa ma gandesc...cred ca dk ajung sa experimentez asta o sa-l fac ca pe viitor sa recomande epidurata, macar, ca la ce tzignal am....am oroare de ace, spitale ..toate analizele pe care le-am fc pana acum mi le-a fc sora mea ACASA...ma ref la cele de sange.
Sunt adepta cezarienei pt ca mi se pare mai fara riscuri pt bb si mai fara durere pt mine, chiar daca timpul de refacere e mai lung.

Sarcina usoara cat mai ai si nastere usoara....cu efect de epidurala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

niki, nu mi-a impus el sa nu fac epidurala, doar m-a convins (e o diferenta, nu? ).
el a spus ca nu exlude si nici eu sa nu exclud orice varianta (natural fara epidurala, natural cu epidurala sau cezariana), dar sa le iau in ordine, sa fiu deschisa la oricare din variantele care ne avantajeaza, pe mine si copilul.

deci si acum o sa le iau in aceeasi ordine, daca o sa mor pe acolo de durere, pot sa cer epidurala, ceea ce e destul de linistitor pt mine.

de ce zici ca nasti prematur?? ai ceva probleme cu burtica?

sanatate multa si sarcina usoara in continuare.

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian (37+)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veyrona spune:

buna!si eu o sa nasc la GIULESTI cu NEAGU MANUELA care e adepta nasterii naturale din cate am vazut eu!eu am 36 de sapt insa pana atunci as dori sa-mi povestiti cum a fost cele care vor naste inaintea mea!pupici si astept sa-mi spuneti cum a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Buna dragele mele!Eu am nascut la Giulesti in martie 2009 si spun cu mana pe inima ca a decurs totul foarte bine!Stiam ca ma duc acolo cu un scop bine precizat, asa ca nu am fost atenta la toate cele...Personalul in principiu ok, doctorul foarte bun...intr-adevar nu sunt conditiile cele mai bune de cazare, dar e curatenie ... lucrul cel mai important, de altfel!Si aparatura foarte buna, am uitat sa precizez...

POVESTEA MIRUNEI
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=4912492545&albumId=98516507&ownerId=140250165" target="_blank">POZICI MIRUNICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Vivela parca numele tau imi suna familiar de la un subiect mai vechi "Pierderea unei sarcini" cam asa ceva suna. Dl. dr. Tarpan este cumva si adeptul nasterii naturale dupa cezariana daca tot e asa sincer adeptul nasterii naturale? Multam de raspuns.


Mami de (28.10.2008) si bb2 15+

Mergi la inceput