Nasterea la Medlife (16)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Multumesc pentru raspuns Iubu. Mai am foarte putin pana nasc si din nerabdarea de a-l vedea pe bebita cat mai repede m-am gandit sa intreb daca e posibil:).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Iubu, mai am o intrebare: eu sunt acum in saptamana 36. Daca nasti in perioada asta poti merge la ei linistita, adica pot fi costuri de prematur cu bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Buna dimineata Melania,
Si eu imi fac griji privind nasterea prematura. Dar tipa care mi-a aratat maternitatea si mi-a povestit cum decurge totul m-a asigurat ca daca am intrat in 36 de saptamani nu mai e nici o problema, asa ca eu cred ca nu e cazul sa-ti mai faci griji.
Tu cand ai planificata cezariana?

Eu am 27 de saptamani si maine ma duc la consult la Pelinescu. O sa discut cu el mai multe amanunte cu toate ca la mine e cam devreme, dar poate reuseste sa-mi mai demonteze din temeri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaMar spune:

Buna dragelor.
Asa cum am promis, revin cu detalii despre nasterea la medlife.
Am nascut lunea trecuta la 8 si 10 un bb baietel de 3300kg si 53 cm.
Nu am cuvinte la adresa personalului, conditiile sunt excelente, toata lumea de acolo are grija sa nu iti lipseasca nimic, sunt fff atenti. Jos palaria pt cele de la terapie intensiva care daca doar aud ca te misti, vin inatr-o fuga sa vada daca esti in regula, daca te doare ceva, daca vrei apa etc.
Neonatologia super, bb este adus si lasat cu mama cat doreste, il spala in fiecare seara.
Cam atat ca sunt cam pe fuga dar intru sa vad daca mai aveti orice fel de intrebare. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubante spune:

Bravo Oana! Felicitari pentru tine si bebe! Sa fiti sanatosi si sa aveti o viata frumoasa si plina de impliniri !
Abia astept sa dam si noi asemenea vesti bune.
Oricum, ne-ai ridicat moralul. Chiar daca vedem cu ochii nostri conditiile, emotiile sunt enorme, mai ales pentru cele ca mine, care sunt la prima nastere.

_
2 in 1 cu bebe (19+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Felicitari Oana pt bebe! Sa-ti traiasca, sa fie sanatos si aveti parte numai de impliniri!

Cand ai timp, te rog povesteste (in amanunt)cum a decurs totul din momentul internarii, anestezieie, etc. Apropos, ce fel de anestezie ai facut? Au mai povestit fete care au nascut aici cum a decurs totul, dar parca tot mai vreau sa stiu. Se apropie si la mine si parca emotiile si teama devin pe zi ce trece mai mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edith_A spune:

Sa fie intr-un ceas bun, Oana!!! Noroc, sanatate si multe bucurii impreuna!
Subscriu si eu la rugamintea de a ne furniza cat mai multe informatii. Desi sunt la al doilea bebe, am aceleasi emotii sau poate chiar mai mari caci la prima cezariana nu mi-a fost chiar usor.
Despre aspectele financiare poti sa ne spui ceva, mai ales ca au fost atatea speculatii pe acest forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Eu stiam ca din saptamana 34 deja se poate naste la ei. De fapt e saptamana 36?
Hai ca acum ma speriati si mai tare!

Oana, felicitari pt bebe! Asa e, asteptam cu toatele mai multe amanunte, atat despre nastere, dar si de ordin financiar - cat a costat pana la urma? La cate speculatii se fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Fetele,
Miercuri ma duc la control si o sa intreb din nou cum e cu nasterea prematura, de la cate saptamani se poate naste la ei fara probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubante spune:

Cami, ti-am zi ca am intrebat si eu vineri. Tehnic poti naste oricand. Practic, costa enom sa suporte pacientii asemenea ingrijiri suplimentare. Parfene mi-a spus ca de la caz la caz, un copil nascut prematur trebuie sa stea destul de mult la incubator si de aici multele zile in plus taxate.
Pachetul nostru de baza are 3 zile spitalizare.
Acum.... intreaba si tu ca uite asa ne mai linistim una pe alta.
Ma oftic ca nu pot semna macar un antecontract, ca poate ne-am mai linisti paranoia

_
2 in 1 cu bebe (19+)

Mergi la inceput