Nasterea la Medlife (16)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Buna,

Astazi am fost pentru a doua oara la dr. Dragos Albu si a fost din nou foarte ok. Deci nu am nici un dubiu sa nasc cu el. Am fixat cezariana pentru 25 iunie. Cine vrea sa mearga la el o poate face cu incredere.

Pentru fetele care urmeaza sa nasca si vor Stem Sure, daca nu ati incheiat inca contractul aveti un discount de 10 % (pana pe 1 iunie am inteles eu). Trebuie sa mergeti intr-un magazin Mini Blue si sa completati un talon cu care aveti o reducere de 10 % la pachetul de recoltare (850 de Euro), deci 85 de Euro.

Daca mai aveti intrebari va raspund cu placere.

Anca iti tinem pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Anca, multa bafta, iti tinem pumnii si te asteptam cu vesti atunci cand poti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamanea spune:

Nu stie nimeni nimic de Dr Vele Claudiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

la care clinica este dr Velea? la favorit, grivita? baneasa..ca poate ajuta mai mult daca dai mai multe detalii..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamanea spune:

La Grivita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristela spune:

Personal am facut o singura ecografie cu Dr. Claudiu Vele la Medlife Grivita, in noiembrie anul trecut, cand era proaspat venit in clinica, asta inainte de sarcina. Mi s-a parut superficial cel putin din punctul de vedere al ecografiei, foarte putine detalii fata de ecografii facute la Dr. Radulescu-Botica la Medlife, respectiv Dr. Herghelegiu la Sanador, in conditiile in care pretul era acelasi. In plus mi s-a parut cam orientat financiar in recomandari, in sensul ca mi-a sugerat o operatie destul de scumpa (sugerat e putin spus, practic mi-a zis ca daca o sa am o sarcina in conditiile respective, o sa mor si eu si copilul in luna avansata si ca as fi inconstienta daca nu as face operatia- ceea ce m-a speriat evident), operatie pe care dansul evident ca nu o putea face decat la Medlife. Aceasta operatie pentru alti doctori la care am mai fost- ca am cerut mai multe pareri-inclusiv in Medlife (Mirela Popa, Radulescu-Botica, Mitroi Gabriel), nu-si avea rostul. Bineinteles ca fiecare doctor are dreptul la propria opinie, bazata pe experienta anterioara. Acum imi urmareste sarcina Dr. Mitroi.
Cam atat despe experienta mea cu Dr. Claudiu Vele, nu stiu cum este in urmarirea sarcinii sau la nasteri, eu am avut acea unica consultatie cu dumnealui, in plus am cautat si inainte de ecografia respectiva si dupa pareri despre dumnealui, dar n-am gasit mare lucru.

http://lbdf.lilypie.com/ks7bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniam spune:

Buna,

E cineva care a nascut prin cezariana dimineata, iar seara a putut sa mearga in camera, respectiv sa-l vada pe bebe?

Exista mai multe variante de anestezie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinab2 spune:

Fetelor, eu am 2 mari temeri si nu stiu cum sa mi le scot din cap:
1. ce ma fac daca voi naste prematur? la Medlife nu pot sa ma duc, deci tot la un spital de stat voi ajunge. tocmai din cauza asta mi-am pastrat si celalalt doctor, de la stat, ca sa am la cine sa ma duc in cazul asta. dar e destul de nasol sa merg la 2 doctori in acelasi timp, si o groaza de bani...
2. ce ma fac daca bebe are probleme la nastere sau dupa? tot la un spital de stat ma trimit cu el si acolo o sa fiu a nimanui, fara nici un doctor...

Nu stiu, invatati-ma cum sa nu ma mai gandesc la de-astea:) Voi cum v-ati gandit, sau va ganditi la variantele astea?

merci si pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubante spune:

Si eu m-am stresat foarte tare pe tema asta. Ieri am fost la control si am discutat si acest aspect desi avem doar 19 saptamani.
Problema se pune in felul urmator: au tot ce trebuie pentru ingrijirea unui prematu insa fiind clinica particulara sunt costuri foarte mari. DACA doctorul care iti urmareste sarcina considera ca exista risul sa nasti rematur, te indruma DIN TIMP catre un spital de stat.
Eu zic ca bine ar fi, si pentru psihicul nostru si pentru bebei, sa nu ne stresam daca nu exista complicatii in timpul sarcinii.

_
2 in 1 cu bebe (19+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Melania nu prea se poate sa te opereze dimineata si seara sa te ridici..procesul de ridicare incepe a doua zi dimineatza..parerea mea e ca daca nasti dim nu ai cum sa te ridici si din cauza durerii..mai ai nevoie de calmante..calmante care daca sunt adm pe cateter iti cam amortesc picioarele..
Eu prima data am nascut la 8 seara...si m-am ridicat abia a doua zi spre seara..iar a doua oara am nascut dim la 9..si m-am ridicat a doua zi pe la 9-10...dintre cele care am anscut dim la medlife nu am vazut pe niciuna sa se ridice seara..
succes si o sa fie bine..
Ref la ansteri premature..si eu am avut temeri..e un risc pe care mi l-am asumat..Vb cu doctorul ca ei mai am ceve prieteni medici pe la stat..si iti pot face legatura daca e cazul..dar nu va mai ganditi atata..

Mergi la inceput