Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Clinica Virtuala Desprecopii.com

Ce fac, ma doare in gat de mor :((

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

laureta
laureta
Am doua galuscute :)

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com

Romania
3478 Mesaje
13 Prieten(i)

Trimis la - 13/05/2010 :  23:21:24 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Visiteaza pagina lui laureta  Trimite mesaj Yahoo lui laureta Adauga semn de carte la mesaj Trimite laureta un Mesaj Privat  Reply with Quote

Ce fac, ma doare in gat de mor :((

M am trezit azi brusc cu dureri mari in gat dupa ce sapt trecuta am luat 5 zile augmentin tot pt gat. M am dus la ORL Medicover si diganosticul este amigdalita linguala( amigdalele le am scoase), mult puroi si timpan perforat( asta nush cand s a intamplat). Am inceput sa iau Zinat

Problema mea este ca ma doare rau rau in gat, nu pot nici macar sa beau apa. Tantum verde, Hexoral nu merg deloc nici Homeogene

Ce pot sa iau sa dorm noaptea asta ca ma doare si cand cand respir

David trebuie sa fie fericit !

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - catalina2307 on 14/05/2010 11:37:26

alina023
mami Echechecu

Donator desprecopii.com
 Canada, Montreal
4046 Mesaje
9 Prieten(i)
Trimis la: - 13/05/2010 :  23:30:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alina023 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Ketonal sau Ketorol! Am trecut prin asta si stiu cum este. Eu nu mai puteam nici vorbi, ma durea si limba!

Multa sanatate! Si pune si comprese de cartof ras udat cu putin spirt combinat cu apa!

Sper sa te mai calmeze asa!

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Ana, minunea mea iubita Luca, iubitul mamei drag!
Povestea nasterii Anei

Ajutati-l pe Cata, un baietel de 5 ani, sa traiasca!!!

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Deus
Deus
never, never give up!

Romania, CLUJ
4397 Mesaje
26 Prieten(i)
Trimis la: - 14/05/2010 :  05:18:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Deus Adauga semn de carte la raspuns Trimite Deus un Mesaj Privat  Reply with Quote
badijonari cu albastru de metil sau/si tinctura de propolis

sanatate

devii ceea ce practici
www.de-azi.ro
http://oscarfriends.wordpress.com/

Tot ce poti cumpara cu bani e ieftin! Erich Maria Remarque.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
alacub
alacub
nou venit

Romania, BUCURESTI
21 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/05/2010 :  07:18:38 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luialacub Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Incearca trachisan. Nu e un tratament dar iti usureaza viata.
Eventual du-te la un medic orl bun (cei de la medlife nu mi s-au parut f buni)

RAMONELLA
Mami de Bea si Raulica

Romania
5899 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 14/05/2010 :  09:07:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite RAMONELLA un Mesaj Privat  Reply with Quote
Da,Trachisan ere si antibiotic si e si analgezic.Si mierea e f buna.Iei inainte de culcare.Si de fiecare data cand te trezesti.Iti pui borcanul si lingurita langa pat.Eu asa faceam.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

MTHFR C677T heterozigot, 2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s

Editat de - catalina2307 on 14/05/2010 11:36:40

petrean
Mama fericita de 3 flacai

Romania
2648 Mesaje
15 Prieten(i)
Trimis la: - 14/05/2010 :  09:13:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj AOL luipetrean    Trimite mesaj yahoo luipetrean Adauga semn de carte la raspuns Trimite petrean un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dolo-angin e f bun pentru supt, contine benzocaina.si amorteste gatul Am trecut si eu prin cosmarul asta. Sanatate multa

Vlad si Catalin-17.03.2009

Andrei Luca -15.12.2006

carolinah
carolinah
membru matur

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania, Bucuresti
2904 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 14/05/2010 :  10:40:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carolinah un Mesaj Privat  Reply with Quote
Eu la acelasi diagnostic am luat Orofar si Zinacef. Augmentinul nu ajuta in cazul asta, se pare...

Si dupa ce-a trecut mi-au "scos" amigdalele linguale cu laser.

Caro
laureta
laureta
Am doua galuscute :)

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.com
 Romania
3478 Mesaje
13 Prieten(i)
Trimis la: - 14/05/2010 :  11:27:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui laureta  Trimite mesaj yahoo luilaureta Adauga semn de carte la raspuns Trimite laureta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc pt raspunsuri
Pina la urma am luat un Nurofen si un Diclofenac, asa s au mai diminuat durerile si am putut sa dorm.
Azi parca e mai bine, doare tare da nu asa insuportabil ca a seara cand imi ieseau ochi din loc de durere :(

David trebuie sa fie fericit !

de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

ingridnen
membru senior

Romania, bucuresti
3207 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 14/05/2010 :  13:50:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat  Reply with Quote
ce bine a picat subiectul asta ca si eu m-am trezit azi de dimineata cu dureri puternice in gat, am luat Strepsils dar nu vad nici un efect

Ingrid si Cristi 7 ani

ariel_7000
BEBE ARICEL

Christmas Island, BEBEARICEL'S LAND
7235 Mesaje
89 Prieten(i)
Trimis la: - 16/05/2010 :  22:48:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ariel_7000  Trimite mesaj yahoo luiariel_7000 Adauga semn de carte la raspuns Trimite ariel_7000 un Mesaj Privat  Reply with Quote
pe mine ma ajuta Bioparox spray. are gust oribil, insa a 2 a zi sunt ca noua (se da de 3 ori pe zi, cate 4 pufuri).

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"

Nicoleta
membru veteran Nicoleta
Ador copacii infloriti!

Donator desprecopii.comDonator  3 sate
 Tuvalu,
11722 Mesaje
49 Prieten(i)
Trimis la: - 16/05/2010 :  23:34:36 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Nicoleta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Miere cu propolis, dupa care nu mai bei nimic. Pui un flacon de propolis (glicolic sau tinctura) in 450 g miere, amesteci bine si iei cam 3 lgt pe zi. Incearca muuult timp, se vad si rezultatele! Sanatate!

----------------------------------------------------
Ai reusit? Continua! N-ai reusit? Continua!
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com