Perlutele Teodorei

Perlutele Teodorei | Autor: ramyteo

Link direct la acest mesaj

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=112600
prima parte aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=115626
a doua parte aici
Si urmeaza a treia parte
Teo la 4 ani si 10 luni

Andrei-avem PAYPAL
Perlute Teodorei
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Cine stie unde e cararea pe corpul uman??????
Ficamea stie....ies afara cu ea si avand mainile ocupte incepe "mami scarpina-ma aici ca ma mananca" si o intreb unde o mananca la care ea insistenta "aici mami" imi arata spre picior "la carare" de fapt era la sold

In alta zi imi zice sa o scarpin pe spate si imi explica "mamiii chiar aici la coltz"


Andrei-avem PAYPAL
Perlute Teodorei
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

In dupamiaza asta mergem sa o tundem pe Teo asa ca ficamea imi zice "mami vreau sa ma tund in forma de inimioara daca nu se poate asa atunci in forma de steluta"

Eu daca sunt in preajma prafului ma umplu de cosuri asa ca ficamea stie ca am cosuri si ii zice la varamea aseara " eu vreau sa mananc tot sa cresc mare ca si mami si sa am si eu cosuri"

Avea o vorba , zicea ca noi nu avem tinere de minte si ca noi nu avem mintea buna numai ea asa ca eu aseara ma dau si eu mare si o intreb "cum are mami mintea, TEo?" la care fata se uita la mine si imi arata cu degetuzl la tampla "sisi" mi-a facuto!


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Acum de dimineata am mancat si am baut fiecare cate o cana de lapte cu cacao si ficamea acum se apuca de sarit in picioare in patut si ma apropii de ea sa o linistesc la care imi zice "amestec cacaua"


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Azidimineata a trebuit sa ma duc sa iau paine ca nu aveam pentru pachet la Teo si pentru ca nu a vrut sa mearga la gradi ... cand a vazut ca am luato pe drum gresit a inceput "tu nu vezi ca nu mergem in directia buna???" si ii zic ca da vad da o duc la casa de copii ca si asa e rea si la gradi ea nu vrea sa mearga...facuse fata mea o fatza...si imi zicea cu un ras da nu al ei... "da mie imi palce la gradi vreau sa merg la gradi" si atunci am zis no bine atunci hai ca luam paine si cand a vezut ca mergem la gradi era atat de vesela fata mea incat mergea de parca zbura

Ieri am stat cu o nepoata mai mare ca si Teo cu 10 luni si vorbeste la telfon cu unchisu la care fata ii zice "cand cresc mare adica acum am 5 ani si 5 luni si cand cresc mai mare am 5 ani si 6 luni"


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Ficamea e racita si acum cica spala vase si am strigat sa plece de acolo si a zis ca nu vrea si i-am zis ca oricum maine mergem la doctorita si m-a intrebat de ce si i-am zis ca o duc sa ii faca o injectie de cumintire si ea imi raspunde "no sa imi arate acu si atunci te cred!" doctorita noastra ii e drag de Teo si niciodata nu o sperie sau sa ii zica ceva sa fie mai cuminte imi zice mie ca imi doreste multa rabdare ca e un copil sanatos si destept asa ca pe ficamea nu o sperie nicioda plus ca injectii nu a facut niciodata si nu stie ce e aia injectie


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

O strig sa plece de la apa si fiind intre haine la dulap vorbeam si cu varamea la telefon la care ii spun "hai repede Teo sa vezi ce zice Ami...wow..." si ea calma zice "si asa stiu ca zici numa asa ca sa ma faci sa vin la tine"


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Am fost in vizita la niste neamuri si binenteles ca ficamea cum e ea...a facut numa nazbatii ...
Au venit mai multe neamuri ca a fost ziua unei nepotele a implinit un anisor si pe cand sa plece o matusa de a mea cu unchiu de acolo o ia pe Teo la masina ii da o banana, o pupa si pe cand pleaca Teo de langa masina matusamea ii zice unui alt unchi "pe tine nu te-am pupat" da Teo cum era cu spatele catre ea se intoarce si zice "O Doamne..." si se duce sa o pupe

a crezut ca pe ea sa o pupe , toata lumea a ras.

UNchiu se facea ca nu aude si zicea " nu aud ce ai zis?" da Teo iarasi ii spune da unchiu iarasi acelasi lucru ii zice da matusamea ii zice "zi Teo mai tare ca unchitu e surd" da Teo se apropie de urechea lui si ii zice tare dar direct in ureche de o sarit saracu unchiu...binenteles ca a ras ca doar el a intaratato

Nevasta lu varumiu nu mai stiu ce ii zice la Teo...dar Teo ii raspunde putin mai rastit da la care Mariana ii zice "CE IMI VORBESTI ASA...EU AM CREZUT CA ESTI FETITA CUMINTE..." da Teo ii trece prin fata si ii zice "in visele tale"

Unchiu meu o iubeste de numa si a luato cu el prin curte la treaba cica si a legat un pom tanar ca sa nu se incline si o punea pe ficamea sa impinga de el ficamea binenteles ca impingea (nu se inclina copacul da tragea unchiu de el) si unchiu striga "bravo Teo ia iute ce forta ai...noroc cu tine...bravo..." si ficamea ii crescuse inima de fericita ca vezi Doamne are forta necesara sa il ajute era tare serioasa

Unchimiu ii da bani ca a zis ca l-a ajutat la treaba si ficamea merge la varamea in camera ca acolo am dormit sa isi puna banii si varamea o intreaba "Teo de unde ai primit banii?" da Teo a facut "tz of..de la un om...cum sa zic mai invarsta asa..." da varamea o intreaba "da cum il cheama?" da Teo ii zice "nu stiu cred ca Nelu"

O aduce si pe micuta sarbatorita afara si cica unchiu o invata pe Teo sa joace leapsa el statea sau soramea Mirela si TEo dadea si se amuza de numa varamea ii da si cu manuta lu Melinda si radea aia mica de numa la care la un momentdat se preface unchiu ca pica pe jos da Teo " sariti pe el!!!" si jap pe unchiu da noi de la masa strigam "gramada cere varf" binenteles ca nu ne-am aruncat dar am ras




www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Vineri seara inainte sa ne culcam ficamea ia gramada de oje a lu varamea si ne zice "voi alegeti, care va place?" eu cu varamea ne alegem , TEo le ia in mana si zice "astea sunt demodate" ne pune sa mai alegem inca o tura la fel ne face pana am terminat sticlutele de oje si a mai ramas una la care se face ficamea la picioare binenteles ca am facuto eu pana la urma ca pe langa faptul ca are degetele mici sa le mai si ojeze... si la care imi zice "asta ii demodata la maini ma fac cu alta"

Imparte varamea cu ea o grefa si dupa ce o termina de mancat ficamea ii zice "alceva mai ai de mancare?"

Venim astazi acasa cu autobuzul si ii dau la sofer fix cat trebuie da ficamea se opreste eu iau biletul si il dau da ficamea ii zice "da restul!" toata lumea din autobuz a ras




www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

De dimineata se tine de glume cu mine...hm..
Isi pune o pereche de ochelari pe cap si imi zice "sunt mai sic decat tine"

Ma intreaba "ce e tare ca si unghia" si normal ca nu am stiut si imi zice "televizorul"

Ii zic "wow azi e vremea frumoasa" da fata imi zice "ti-am zis sa nu te mai agiti atata ca poate sa fie urata"


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Am fost la socrii si au bicicleta de camera si o nepotica e grasuta pe numa Alexandra dar noi ii spunem Ada, mica mea se urca pe bicicleta si da din pedale la grau si nasasu ii zice "da-te jos de pe bicicleta tu nu vezi ca esti slabanoaga? ce vrei sa mai dai jos?" da ficamea concentrata rau ii zice "vreau sa slabesc pentru Ada"

Acum adunam de pe jos lucrusoare si ficamea s-a suit la mine in spate si ii zic la varamea ce face si Teo imi zice " m-am pus in spate la tine sa faci sport"


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput