HAIDETI SA PROTESTAM SI NOI!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Flobaby si Luna9, felicitaaari si voua.

Cum putem lua leg cu miresicile? Sa facem cumva sa unuim cele doua evenimente intr-o singura locatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna9 spune:

adresa ministerului muncii este str. Dem.I.Dobrescu nr.2-4 sectorul 1 Bucure#351;ti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xcineva spune:

Unde e Ministerul Muncii? Si eu zic ca e mai de impact in Piata Victoriei, probabil ca o sa fie si televiziuni ceva... nu ca ar conta prea mult:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

eu tot nu am inteles unde ne intalnim...la Guvern sau la Ministerul muncii? la ora 11::00 sau 12:00?

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

ba ar conta sa fie si niste televiziuni, ar conta foarte mult, pentru ca s-ar vedea in toata tara ca nu putem creste copiii cu 600 lei, de regula televiziunile au cam facut totul


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katalyna spune:

de fapt s-ar vedea ca nu stam cu mainile in san si sa asteptam mila lor. sunt atatia care au credite la case, care au 1-2-3 copii, cel mai de impact e sa venim si cu copiii acolo.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Scrisori pt Mos Craciun&page=1" target="_blank">k1.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xcineva spune:

Bineinteles ca conteaza televiziunile, eu voiam sa zic doar ca, daca si-au pus in cap sa taie indemnizatiile, nu conteaza ca noi protestam:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor eu zic sa va uniti intr-un singur loc, e cel mai bine asa, decat imprastiate. Stabiliti un loc si mai anunt si eu populatia pe alte forumuri unde intru

Mami puiutului Vlad Mihai si bebe mic de 4+

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maiestrita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

ma oftic de nu mai pot


cum ma nu ne-am intalnit...

am fost la statia de metrou Grozavesti / la 15.30 eram acolo...asa cum am stabilit aici

acolo am strans semnaturile si apoi la 16-16.15 depuneam cererea la primarie

cred ca e bine sa unim cele doua proteste...

si sa ne hotaram la locatie

palatul victoria e mai interesant....dar e un pct de vedere....

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................


Salut. Eu am depus azi cererea pt luni interval orar 12-14 locatie min muncii, impreuna cu inca o fata de pe miresici si cu Luna9 de pe forumul vostru. Pe miresici activez cu userul HighCookie.
Noi ne-am sucit mult pana am decis locul, conditiile de baza erau: sa avem vizibilitate (la Cotroceni nu prea e) si sa nu fie deja anuntate alte proteste acolo. Luni la Guvern si la Cotroceni sunt deja anuntate proteste.
Unu la mana ca putem fi marginalizate si nebagate in seama, si doi nu e ok nici pt cele care vin insotite de bbei sa-i duca la un loc cu alte mitinguri...nu stiti ce era azi la pensionari de exemplu la cotroceni, c-am dat o raita si pe acolo de dimineata...
De asta am optat pt Min Muncii. Imi pare grozav de rau ca nu ne-am intalnit. Oricum nu e bine asa, 50 mamici intr-o parte si 60 in alta parte... sincer... divide et impera...
Cred ca ar fi benefic pt toate sa ne unim si sa facem 1 singur miting de anvergura decat 2 fassuri in aceeasi zi... v-am prezentat conditiile care ne-au determinat sa alegem Min Muncii... poate in cazul de fata ar fi benefic un drum maine dupa 12 la primarie ca sa retrageti cererea, si sa va alaturati noua... zic si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicabo

Inteleg ca ati fost 2 grupuri si ati depus cerere de autorizatie pt miting? Unul in P-ta Victoriei si altul la Min. Muncii?
Ambele incep la orele 12?

Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si Ana Maria - 13 noiembrie 2008
Povestea nasterii super rapide a Anei Maria



da, exact

am fost doua grupuri la primarie

din pacate nu ne-am intalnit


nu e complicat: ne vor suna (eu am lasat nr de telefon) pt a ne chema la o discutie 'in comisie' vineri

daca se hotaraste pt min muncii cand ma vor suna pe mine voi spune ca renuntam la locatia cealalta sau daca se hotaraste Piata Victoriei GUVERN v spune la tel cine a lasat contactul ca se renunta la locatia Ministerul Muncii

ramane sa ne hotaram care ar fi mai potrivita locatia, mai vizibila, mai cu greutate....blabla



Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.asociatiamame.com/ro/evenimente/evenimente-actuale/un-zambet-pentru-sanatate.html" target="_blank">
"Zambetul copilului tau iti aduce bucurie in fiecare zi.
Acum, zambetul lui poate salva vietile altor copii"


............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput