Prelungire cic de la 2 la 3 ani

Prelungire cic de la 2 la 3 ani | Autor: Ancha

Link direct la acest mesaj

Buna, am un copilde 1 an si 10 luni care are o malformatie cardiaca. As dori sa stiu de ce acte am nevoie si ce demersuri trebuie sa fac pt aceasta prelungire.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katharina.k spune:

pai in primul rand bebe trebuie sa aiba un certificat de incadrare intr-un grad de handicap . Cu acest certificat te prezinti la biroul de prestatii sociale ( acolo unde ai depus actele de alocatie pt copil si pt indemnizatia ta de crestere a copilului). eventual intrebi , la noi asa s-a procedat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

ca sa obtii certificatul de incadrare iti trebuie un dosar medical, cu scrisori medicale, analize, diagnostice. Dupa ce aduni actele de care ai nevoie mergi la comisie si te programezi. Aici obtii certificatul care e valabil 1 an daca nu ma insel.

copiii mei minunati, Edy ( 5 noiembrie 2003 ) si Daria ( 2 decembrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katharina.k spune:

mergi mai intai la comisie si iti dau ei lista de acte (copii dupa buletine, certificat nastere, adeverinte salariu , ancheta sociala , copii dupa acte medicale )si dupa ce le strangi pe toate la dosar mergi la comisie pt a stabili incadrarea in grad de handicap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari.cica spune:


Sunt mamica unei fetite cu sindrom Rett. As vrea daca sunteti deacord sa discutam despre aceasta boala.Va rog sa dati add la adresa mea de email (maricica.covrig@yahoo.com). Multumesc!

Mergi la inceput