King of Pop (15) - discutii generale

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Danat, intre timp m-am mai informat si se pare ca baiatul asta frumusel a colaborat cu Michael. Da, se putea inspira, dar poti sa iei asa un stil de la A la Z (imbracaminte, pasi etc.) si sa-ti faci un videoclip cu care scoti bani? Nu exista niste drepturi de inventator? Eu cred ca da, cred ca si imitatorii lui Michael au nevoie de acordul Estate Jackson daca scot bani din spectacole. Daca o fac in mijlocul strazii, chiar daca iau bani, nu, dar daca fac show-uri in toata regula cu bilete vindute, atunci e musai sa dai socoteala celui care le-a inventat, nu? Ori in videoclipul de mai sus sint luate atit de multe elemente de la Michael incit ma indoiesc ca a facut-o de capul lui.

Subiectul filmului Gilda este mai putin important, cind am timp vi-l povestesc, dar pe mine m-a socat faptul simplul fapt personajul pe care il joaca Michael si-a inscenat moartea si apoi se intoarce, dar este omorit 'de-adevaratelea'. In This is it personaul (jucat de Michael) revine, spre suprinderea tuturor ca in film, dar nu moare, ci se salveaza sarind pe fereastra. Aproape tot ce are legatura cu Michael de dinainte de 'moarte' si de dupa atinge aceasta tema: moartea care de fapt e ne-moarte. Si bineinteles ca aceasta, dupa cum stim, a fost o tema favorita pentru Michael (v. Thriller, Ghost etc.). Si de aceea ma intrebam, daca accept faptul ca si aceasta este doar o coincidenta ca toate celelalte, iare cite coincidente pot fi acceptate, cu toata bunavointa, intr-o singura poveste!?!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:



Nelia sigur, probabil ca in astfel de cazuri trebuie obtinut un acord din partea cuiva legat de numele Jackson. Dar noi nu stim daca nu are deja acest acord baiatul asta dragutz care danseaza

Pe de alta parte, mergem inainte si nu renuntam la "investigatii" de oriunde apar ceva luminite... chiar daca marele adevar nu va fi niciodata deslusit, ca na, toata povestea incalcita a fost creata de o minte geniala. La Michael ma refer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

trebuie sa imi caut filmul...neaparat

baietii aia danseaza oauuu...au luat aproape tot de la el...hmmm

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Printre picaturi, mai caut... Sint la cintec, la Put the blame on mame... Nu stiu daca pe site-urile de hoax s-a legat cineva de Gilda, daca stiti sa-mi spuneti. Acest sau aceasta Mame este tot un personaj de film, pe care nu-l stiu, dar e musical. Si tot Mame este si Multiple Arcade Machine Emulator, din cite inteleg legat de calculator si jocuri... Nu am timp sa citesc, poate stie cineva si ma lumineaza si pe mine.

Bulinuta, filmul merita vazut pentru ca e unul din superbele filme clasice, alb-negru pe care le are omenirea. Legatura cu Michael este faptul ca 'el' l-a ales si pentru ca, tinind cont de ceea ce s-a intimplat dupa alegere si punere in scena, e ciudat ca unul din personajele principale ale filmului si-a inscenat moartea. Mai sint elemente in film care ar putea fi indicii, dar putine, unul dintre ele fiind ca moartea acestuia a fost inscenata ca sa scape de 'nazisti'.

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Nelia, NeYo e fan declarat MJ. Avea miscarile lui in clipuri inca inainte de 25 iunie 2009. Sincera sa fiu, nu cred ca Michael a patentat undeva miscarile sale asa ca le poate copia oricine, oriunde vrea. Eu pe NeYo l-am cunoscut cu melodia Because of You aparuta in 2007, atasez mai jos clipul sa vezi haina cu paiete, palaria si miscarile. Daca era sa aiba nevoie de vreo binecuvantare pt a folosi dansul ala bestial, cred ca a avut-o chiar de la maestru.



--------------------

Andra si bebe Theodora

Angels wanted to do the moonwalk so God sent one to bring Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Despre Ne-Yo si noul sau clip http://entertainment.gather.com/viewArticle.action?articleId=281474978504473

Despre noul album al lui Michael http://hubpages.com/hub/mijacnewalbum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Hai, ca v-am scos o tzira din birlog! A aparut si Medy, ca ma ingrijorasem...

Motanik, eu-s mai baba asa, nu ma mai uit la astia tinerei, iar fetele mele sint prea mici... Asa ca, nu-l stiam pe acest baietel frumos (hai, ca deja ma repet, dar mi-e drag rau de el, mai ales cum se misca... natural). Multumesc pentru link!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medy6 spune:

Sunt 8 parti, le gasiti pe youtube



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Medy, !!! Sint la 5!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/agtuli#date/2010-09-19/14:00:33" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Life is just what happens to you, while you're busy making other plans. (John Lennon)

Mergi la inceput