Citit in palma viitorul

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Draga Andanii,hai ca-ti spun si eu pe scurt si apoi iti citez un frag.dintr-un mare preot care i-a biruit pe diavoli.
Orice ghicit,cit de nevinovat ar parea,il are ca autor pe diavol,ca e vba de dat in bobi,cafea,palma,astre,carti etc etc etc.Cei care practica asa ceva poarta masca diavolului,doar ca noi n-o putem vedea.Persoana care ti-a iesit in cale e cu o asemenea masca,si-a ales pe cineva sa-l ispiteasca si uite.

Dar nu te teme.Uite ce zice parintele Argatu(vol "Despre marturisire"):

"Daca ti-au spus ghicitorii ceea ce ai patimit in trecut,nu tb sa te mire de unde stiu.NU stii ca ei lucreaza cu davolul?El le spune tot.Sunt pt el o noutate ispitele si necazurile din trecutul tau?Nu!Doar tu te miri de unde stie persoana care-ti ghiceste.Diavolul ii spune.Tu nu-l auzi,pt ca-ti este legat auzul,dar ghicitoarea il aude,pt ca cu el lucreaza si a lui voie o face.

Daca ti-a spus ghicitoarea ce ti se va intimpla miine sau poimiine sau peste citva timp,nu tb sa te mire si nici sa crezi.

Nu-ti spune pt ca stie dinainte si este atotstiutor,asa cum vrea diavolul sa crezi despre el,ci iti spune ceea ce are de gind sa-ti aduca.Daca ai crezut in ceea ce ti-a spus,atunci se foloseste de aceasta credinta a ta ca sa-ti implineasca ce ti-a zis,pt ca tu sa te increzi si mai mult in cuvintele ghicitorului.

Astfel,nu numai ca ti-a adus primejdia si suferinta,dar te-a facut sa nu mai crezi in puterea lui Dumnezeu,ca numai EL te poate ajuta si izbavi din cursele vrajmasului ,ci sa crezi in ceea ce spun ghicitorii.

Daca nu crezi in ceea ce ti-a spus zicind ca nici ingerii din cer nu pot sti ce se va intimpla miine,cu atit mai putin diavolul,si ca numai Dumnezeu te poate apara de tot lucrul cel rau,si astfel lepezi cu totul gindul ca ar fi adevarat ce a spus ghicitorul,atunci diavolul nu mai poate duce la indeplinire ce ti-a spus prin ghicitor ca are de gind sa-ti faca.Atnci l-ai lasat ca pe un mincinos ce este."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katya spune:

Sper ca te-ai mai linistit.Uita ce ti-a spus femeia aceea,du-te degraba la un preot,povesteste-i tot si fa ce-ti spune el.

N-a fost decit o ispita ingaduita de Domnul pt a-ti incerca poate credinta,starea duhovniceasca,tu stii mai bine care este starea ta si legatura pe care o ai cu Dumnezeu.

Credinta si sa fie Domnul cu tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Katya foarte frumos ce ai spus!



_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Katya sper ca mesajul reprodus aici, sa fie de ajutor multor persoane.

Andanii...uita, ignora, roaga-te in permanenta...mergi la un preot, incearca sa ai un dialog deschis si sincer vis a vis de intamplarea asta, temerile tale , cere-i sfatul!

Numai D-zeu stie ce are sa fie, nimic nu e batut in cuie,...total de acord cu spusele parintelui, mi-au trebuit insa vreo 10 ani sa inteleg cu mintea si sufletul.

Si sa-ti mai spun un lucru...daca, sa zicem, cineva "vede" intamplari rele(tragedii) in viitorul unui om, asa ceva nu se spune niciodata!
Asa ceva nu se face, ptr ca te joci cu psihicul unui om, care...poate fi destul de ...fragil



Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria(1.04.2010)
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

katya ce frumos ai citat tu acolo, draga mea pot sa spun ca m-am mai linistit putin dupa ce am citit, pare atat de adevarat si de logic .... sincer nu am prea citit despre aceste practici , ar fi timpul sa ma documentez nu ?
am fost deja si la biserica , nu am vorbit cu preotul dar m-am rugat si l-am implorat pe dumnezeu sa nu lase sa se intample asa ceva, m-am rugat din tot sufletul in catedrala si sper ca m-a auzit si ma va ocroti.

nikol adevarat ca nu se spun aceste chestii ... da iti dai seama ca nu o interesa pe ea psihicul meu atata timp cat nici nu ma cunoaste si m-a acostat asa pe strada , cred ca vorba voastra a fost indemnata de diavol , cum a strigat dupa mine ... sa nu ma piarda, m-a simtit ca-s credula si ca ma va darama, si-a batut joc cred poate in sinea ei s-a amuzat chiar nu ?

va multumesc din suflet pentru toate raspunsurile voastre


andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Andanii asa e, chiar cum spui, s-a jucat cu tine putin si pee moment tu ai muscat momeala. Insa, dupa cum se vede, deja esti pe drumul cel bun si nu-i canti in struna! Bravo!!!
Numai bine si sanatate tuturor!
Doamne Ajuta!

_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

danat daaa si am muscat calumea, m-a speriat de numa, doua zile pana am mers la biserica nici noaptea nu am dormit .... ma tot gandeam si la chestia ca ma tot gandesc si influentez negativ destinul si pana la urma chiar ca se va indeplini ce mi-a zis baba trebuie sa gandesc pozitiv si nimeni nu ma invinge da ?

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii
adevarat ca nu se spun aceste chestii ... da iti dai seama ca nu o interesa pe ea psihicul meu atata timp cat nici nu ma cunoaste si m-a acostat asa pe strada , cred ca vorba voastra a fost indemnata de diavol , cum a strigat dupa mine ... sa nu ma piarda, m-a simtit ca-s credula si ca ma va darama, si-a batut joc cred poate in sinea ei s-a amuzat chiar nu ?



andanii



asta ca multumire ca i-ai carat sacosele
Ajuti un om si uite ce poti pati...eu cred ca oricui in locul tau i-ar fi zis aceleasi lucruri. Erau general-valabile sau ti se potriveau doar tie (am inteles ca inainte te-a si "descusut")?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

cristina da m-a descusut , da m-a intrebat chestii generale , dac-s casatorita, cati ani am, cati copii, cum e mama , cati ani are , ce lucrez , cati bani am, daca imi plac calatoriile .... culmea e ca mi-a spus si de problemele de sanatate pe care le-am avut in trecut

andanii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

hai ma Andanii.....chiar asa te-ai destainuit total??? of, tu ti-ai pus cu incredere sufletul pe tava, si ala cu cornitze isi freeca mainile de bucurie.... las´ ca sunt sigura ca nu se va mai intampla asa ceva poate ca ai avut nevoie de "lectia" asta ca sa iti dai seama de ceva.. tu stii cel mai bine! nimic nu e intamplator...

numai bine!

_

Iubeste-ma atunci cand merit cel mai putin, pentru ca atunci am cea mai mare nevoie.





www.youtube.com/watch?v=Yo2lzhB282Y" target="_blank">Tribute to an angel

Mergi la inceput