Am nevoie de un sfat pt inot!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Citat:
citat din mesajul lui ingridnen

anemona, unde ati fost voi la inot ?
As vrea si eu sa-l duc pe Cristi, dar el e tare fricos, desi are 7 ani... adica sta numai in apa mica, acolo se baga si cu capul la fund :)


Si ca sa fiu on-topic: nu as duce copilul la asa o profesoara sub nici o forma !


Ingrid si Cristi 7 ani


Noi am fost la Berry Fitness la Cezar Badita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Si eu am de gand s-o duc la inot pe a mea chiar de luna aceasta si am studiat destul de mult "terenul". Nu esti singura care s-a plans de "metoda" respectivei profesoare, am mai citit si pe alte forumuri parerile unor mamici ai caror copii fusesera supusi aceluiasi tratament . Din punctul meu de vedere nu as mai duce copilul acolo, sub nici o forma. E o barbarie asta, cum naiba s-o bagi cu capul in apa pt ca vorbeste.... Disciplina ca disciplina, de acord, dar nu facuta cu forta si speriind copilul

Am auzit de un profesor de inot foarte bun si rabdator cu copiii, e vb de Cezar Badita, isi tine orele la o piscina privata prin zona Iancului, eu acolo vreau sa merg cu Miruna. Am o prietena al carei baietel merge la el si e foarte incantata

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri, si eu inclinam sa nu o mai duc, dar am zis ca poate sunt eu deplasata si prea mamoasa si fii-mea prea capoasa.
Toata sedinta, nu mi s-a parut sa ii inspire copiului increderea ca ea este acolo si nu i se va intampla nimic.
Este genul care urla intr-una si vrea sa execute copilul imediat si exact cum zice ea, sa nu intinda mana mai nu stiu cum, ca iar tipa sau ii baga cu capul la fund.
Fiica-mii, daca ii inspiri in credere si siguranta ca face bine si ca tu esti acolo pt ca sa nu i se intample nimic, apoi nu ai probleme cu ea.
Deci, a mea s-a enervat asa de tare ca a stropit-o pe madam si madam si mai ofticoasa: "ceeee? ma stropesti ut pe mine?", si a bagat-o cu capul la fund.
Mie nu mi se par prea normale, eu ii explic ei mereu de ce nu e bine ca faca un lucru si de ce trebuie sa aiba incredere in mami si tati.

Ma rog, deci, schimbam profesoara.

Unde ne primeste la inot la 3 ani? Si nu prea vreau locatii gen baby spa sau altele de multe milioane, pt ca momentan, nu-mi permit.





Bazarul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Hai ca pana m-am chinuit eu sa trimit mesajul vad ca a scris si Anemona ca il recomanda tot pe Cezar Badita

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , de la 3 la 4 ani , Turcia 2009
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2


bijuterii noi la UNIQUE BIJOUX


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Parerea mea: este prea mica pt mers la dna Nora.




..timpul sterge totul, dar focul naste foc (Iris)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Pffuii cum sa o bage fortat cu capul in apa?? Mi se pare total deplasat. Noi am mers cu Alessio cand avea 5 luni si nu se baga cu capul fortat. Au zis ca acest lucru este foarte delicat si se face treptat. Sper ca fata ta sa uite de acest episod si sa nuprinda frica de apa.



S-a mai nascut o stea: ALESSIO MICHELE! (07/06/2008)
A doua minune din viata mea: MATTIA GABRIEL! (21/10/2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Am intrebat-o si acum si mi-a zis ca vrea la inot, dar nu cu capul in apa, la alta profesoara.

ruxandra, am intrebat-o pe dna Nora daca o primeste si a zis ca da, nici o problema, deci nu m-am dus eu de capul meu.




Bazarul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Citat:
citat din mesajul lui iriss27
ruxandra, am intrebat-o pe dna Nora daca o primeste si a zis ca da, nici o problema, deci nu m-am dus eu de capul meu.


probabil nu m-am exprimat suficient de bine:

(reiau) cred ca la 3 ani si un pic este prea mica pentru stilul dnei Nora.




..timpul sterge totul, dar focul naste foc (Iris)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Eu nu stiu cum dementii astia sint lasati sa lucreze cu copiii. "Doamna" Nora sa se duca la balamuc. Voi nu realizati ce trauma e pentru un copil sa fie bagat cu capul la fund? Ce are asta cu disciplina? Pe voi va baga cineva la fund cind vorbiti? Daca o invatatoare ridica glasul (de mina nici nu se pune problema) e catalogata ca isterica, dar o asa zisa sportiva poate face acte d'astea bune de denuntat la politie pentru ca vezi Doamne face sport si asta cere disciplina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Tanti Nora asta pare a fi o idioata. Nu e buna la nici o varsta.

Mergi la inceput