FIV Dr. ALBU DRAGOS 2

FIV Dr. ALBU DRAGOS 2 | Autor: mirela2

Link direct la acest mesaj

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi.
Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii,pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre.
Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin


Medlife Grivita – sectia materno fetala
Echipa medici :

Dr. Dragos Albu
Embriolog: dr. Andreea Mustata


Date contact :
calea Grivitei nr. 365, sector 1
Tel. 021-9647
021-2094030
Fax.021-2094050
021-2094060
Mobil 0745
mail - office@medlife.ro
www.medlife.ro


Preturi RON:
FIV 6780

FIV +ICSI 7870

crioprezervarea 1775


Embriotransfer cu embrioni congelati (Cryo-ET) 1700
Monitorizare 665 (contine 4 ecografii – 510 Ron + estradiol seric – 155 Ron)
Separat se face progesteronul – 38 ron

IUI 1265
IUI dubla 1500

Pret prima consultatie -120 RON


Lista analize : Hemoleucograma (si partener), uree, creatinina, glicemie, TGO, TGP,Probe de coagulare, sumar urina, profil lipidic, antigen HBs, anticorpi anti HBs, Anti HCV, HIV, TPHA, RPR carbon siphilis.

Doar partenera:
Toxo - IgG, IgM; CVM -IgG, IgM; RB -IgG, IgM; Lysteria; Anticorpi antifosfolipidici IgG, Chlamydia serologie si secretie. Examen bacteriologic al secretiei vaginale, culturi col, Mycoplasma Ureaplasma, Profil hormonal zi 2, (alte analize hormonale doar daca se cere - Inhibina B si AMH), PAP.

Pentru partener:
Examen bacteriologic secretie uretrala, culturi secretie uretrala, Chlamydia urinara, serologie si secretie uretrala (ptr Chlamydia), Mycoplasma, Ureaplasma, spermograma, spermocultura

Testari genetice, daca este cazul.


Gravidutele noastre :
anna_ivan prin IA - prima IA a fost esuata, a doua IA anulata din lipsa de foliculi si a treia IA reusita cu bebe mic , toate efectuate cu dr Albu


Aspirante la titlul de mami de

mirela2 - FIV1 octombrie 2009 Szeged, dr Zadori – reusit, sarcina oprita din evolutie la 5s si 3z, FIV2 ian-feb 2010 Szeged, dr Zadori nereusit, urrmeaza FIV 3 la Medlife cu Dr Albu Dragos. Bafta multa!
rica69 - FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML, dr Albu in asteptare
Elenus26 - sarcina naturala aprilie 2009 - oprita in evolutie la 8 sapt.,IA 1 decembrie 2009 Medlife nereusit, IA 2 martie 2010 Medlife - nereusit, urmeaza FIV mai-iunie-iulie 2010 Medlife Dr. Albu
Lumimar - 5 inseminari artificiale nereusite Giulesti prof Marinescu,urmeaza fiv 1 iunie-iulie-august dr Albu Dragos Medlife
Anabel 79 31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, 2 inseminari nereusite cu dr Anca Moisa, probleme autoimune si trombofilie, Fiv 1 dr Dragos Albu Med Life in mai

Aspirante aprilie - mai

Rica69
mirela2

Aspirante mai - iunie

Anabel79
Elenus26

Aspirante iunie - iulie
Luminar


www.ivf.ca/duedate.php" target="_blank">Calculator sarcina FIV






Astept povestea voastra pt a avea listuta completa


Doamne ajuta-ne sa fie cu noroc .

Mirela



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

Mirela felicitari ptr noul capitol fff frumos, eu nu stiu sa fac nimic....dc raman sg pe aici sa mi oferi asistenta.
Sa dea Dzeu sa reusim sa aparem si pe prima pagina cu reusita ....
Poti sa ma treci si pe mine pe prima pag cu informatiile de la semnatura mea alte informatii nu am....multumesc
rica nu mai cauta semne vei vedea va fi bine



31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_ivan spune:

imi place sa vad ca acest subiect ia amploare.
eu sunt o pacienta a dr albu. am facut cu dumnealui inseminarile.
prima a fost esuata, a doua anulata din lipsa de foliculi si a treia reusita.
daca contorizati si reusitele de IA atunci puteti sa ma puneti pe lista gravidelor. unde va astept cu drag.
va pupici pe burtici si o sa va citesc zilnic si o sa a tin pumnii.


15+ cu bebe mic
http://blog.photostories.ro/
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mirela multumim ptr cap nou si sa fie cu noroc si reusite.

Daca poti sa ma treci si pe mine,
FIV 1 MNL-nereusit, 1 crio ET la MNL nereusit, al 2-lea crio ET la MNL nereusit, FIV 2 la ML, dr Albu in asteptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor
ma bucur ca va place listuta
rica te trec imediat in lista
anabel sa mi dai date despre tine si te trec si pe tine in lista
anna pe tine te trec la gravidute


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

catalina merci frumos pt ajutor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anabel79

Mirela felicitari ptr noul capitol fff frumos, eu nu stiu sa fac nimic....dc raman sg pe aici sa mi oferi asistenta.
Sa dea Dzeu sa reusim sa aparem si pe prima pagina cu reusita ....
Poti sa ma treci si pe mine pe prima pag cu informatiile de la semnatura mea alte informatii nu am....multumesc
rica nu mai cauta semne vei vedea va fi bine



31 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot nicio sarcina in 7 ani, in curand FIV 1



anabel cum sa ramai singura
si eu pana am reusit sa deschid capitolul mi am cam prins urechile, dar trebuia sa fie facuta si treaba asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

totodata, daca mai vreti sa trec ceva pe prima pagira, nu ezitati sa mi spuneti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Mirela cum te simti?
Bafta multa pentru maine. La ce ora tb sa te duci? Banuiesc ca dim.
Imediat ce poti sa ne dai si noua vesti.
Tu de obicei cat stateai la pat dupa admin. utrogestan?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

rica, fata de celelalte 2 fiv uri, acum nu am mai luat in greutate mai mult de 1,5 kg....(am luat per total cam 13 kg in decurs de 7 luni)offf

maine pe la 11 ar fi punctia, dar o sa mergem mai de dimineata.
ref la utrogestan.....dimineata il puneam pe la 6, ca sa pot sa stau linistita in pat pe putin inca 1 ora jumatate, apoi il puteam pe la 14.00 si seara inainte de culcare.
acum cine lucreaza nu poate pune utrogestan intravaginal la pranz, asa ca e ok sa fie luat si oral, numai ca da somnolenta si numai la job nu o sa ti mai fie capul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

oricum sunt sa zic ok...ma mai trezesc cu dureri de cap si stari de greata, mi e somn, ca noapte ma tot trezesc, ma doare cumplit spatele
mi s au umflat sanii si ma dor...intr un cuvant sunt full de hormoni

am mai intrerupt si clexanul la indicatia medicului pana dupa transfer....acum parca pana dupa punctie as fi de acord, dar pana dupa transfer mi se pare cam mult, mi se umfla picioarele si ma dor cumplit de tare

sunt o vaicarita azi

Mergi la inceput