Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (44)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Lorex eu stiam ca diclofenac nu e voie in sarcina si alaptare. Asa scria pe prospectul de la Voltaren (sper sa nu incurc).


Mirela fericita de Mara Ioana


Tks!
Pe prospect scrie ca doar in sarcina...

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
nu cred ca am nimerit bine mesajul, dar m-am gandit la problema ta, nu te-as sfatui sa faci masaj - am avut si eu un nodul la primul copil si medicul mi-a dat sa ma dau cu o chestie, habar nu am ce chestie, habar nu am ce am avut, dar stiu ca a trecut in timp cu unguentul care ma dadeam - stiu doar ca putzea ingrozitor si-l faceam comprese cu o bucata de fasha inmuiata in solutia aia imputzita intre alaptari


...mmmm...m-ai ajuta daca mi-ai spune ce era..
ce fel de dr? ginecologul?

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)

crezi ca mai stiu? a fost cu 14 ani in urma, nodulul era chiar de-asura mamelonului, n-am terminat de scris ca se intampla chestii ciudata pe DC-ul asta, sunt momente cand tastatura nu reactioneaza, nu tu sageti, nu tu taste, doar butonul de "trimite raspuns", imi puneam comprese si de-asupra o bucata de politiliena, ma rog era o improvizatie probabil era pentru termosudatie... aha, deja aberez, tot ce vroiam sa zic e sa mergi la medic, uite in cazul meu n-a fost canal infundat care sa mearga cu putin masaj...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Uitasem sa o intreb pe Cristies, nutritionisa odiseei, bananele e bune? Dar mierea, branzica de vaci si mozarella?

Lorex, cristies si la mine teekane e fav. Toata iarna mi-am umplut termosul cu unul de fructe genial.

Pot sa zic ca-s happy. Desi mi-a cam marait in 2 reprize, am reusit sa plec azi vreo 3 ore de acasa, timp in care ea a dormit (fericit tati). Acum a adormit iar singura cu broscoiul ei cantacios.

Mai vroiam sa va spun ca i-am luat niste jucarii de la Lamaze, pe elefantul Eddie si fluturele Freddie, si a fost incantata maxim de ei.

Pt fetele care se duc sa-si ridice banutii pt trusou din sect 3, daca va duceti cu bebeii aveti loc garantat in fata. Eu am stat azi la coada vreo 40 de minute.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui miremia


Lorex eu stiam ca diclofenac nu e voie in sarcina si alaptare. Asa scria pe prospectul de la Voltaren (sper sa nu incurc).


Mirela fericita de Mara Ioana


Tks!
Pe prospect scrie ca doar in sarcina...

_
www.flickr.com/photos/44547000@N05/" target="_blank">Iuria inimii mele... (01.03.2010)


Ai dreptate, zice asa: cantitatea de substanta activa care trece in lapte este neglijabila. Ramasesem cu sechele din sarcina si il masam pe al meu cu manusi.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Si daca tot am ajuns la pag 20 ma apuc de capitol nou. Sau...nu iti e dor de facut capitol lorex?

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita
se intampla chestii ciudata pe DC-ul asta, sunt momente cand tastatura nu reactioneaza, nu tu sageti, nu tu taste, doar butonul de "trimite raspuns",

E de la reclama cu pampers cred.
N-am apucat sa-ti spun, dar o fac acum: ai doi copii superbi. Sa-ti traiasca!

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Va invit la un capitol nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Uitasem sa o intreb pe Cristies, nutritionisa odiseei, bananele e bune? Dar mierea, branzica de vaci si mozarella?




Ma bag si eu ca musca-n lapte... pe vremea cand tzineam eu dieta monti (prin 2003) bananele si mierea nu erau bune, branzica da, mozzarella nu shtiu. Intre timp dl Monti si-a revizuit un pic lista. Sper ca nu am spus prostii.



din 09.12.2009 mami de Katya Natalia & Sofia Alena

Albume: L0-3; L4; L5
Filmuletze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Am revenit si noi dupa o zi frumoasa terminata intr-un plans ingrozitor... nici nu mai stiu ce vroiam sa zic

Alexutzzza, bine a zis cine-a zis ca e ceva cumintenie la genele grecilor... al meu si cu centurile prinse se agita si are cate un piciorus pe-afara...

Mamidepuiuti, Alexutzzza si cu intarziere Larisel, merci de linkuri si informatii. Deocamdata raman la dieta asta. Mi se pare ca merge cu alaptatul si are singurul dezavantaj ca vrei- nu vrei, tre' sa mananci si implicit sa gatesti sau sa incalzesti.

Cris.dogarel, migdalele sunt bune (fibre 14) si stafidele sunt mai putin bune (fibre 6). Eu mananc curmale, caise si migdale...
De pus in supa: praz, gulii, telina, pastarnac, loboda.

Lorex, n-am gasit pe net (decat niste en-gros-isti) si la Plafar nu prea stiu tanticile de quinoa mea... si eu sunt de parere ca e altceva si nu stiu ce...
Capsunile, fragii, zmeura etc sunt alergeni foarte puternici, d-aia nu sunt recomandate in alaptare. Brocoli baloneaza.
Scapa de nodul!

Mariucasara, decat sa devii mama loca mai bine il lasi sa pape ce vrea el... stiu ca probabil ai nevoie de incurajari sa nu te lasi, dar daca nu mananca nici la biberon lm poate ca nu-i convine ceva (si stai linistita ca nu e vorba de tigara ta...) sa iei decizia cea mai buna.

Plateea, ce ma bucur ca ai revenit in forta!

Oani, iesi afara din butoi!!!! Promit ca il dinamitez!!!!!!

Tomaca, felicitari pentru crestere!!

Lucia, a venit apa???? Nu vreau sa stiu cum este fara apa... Brrr


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc



Nu, nu a venit apa inca.
Am vazut si la stiri la TVR ca nu e apa in craiova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

loreeex, ce mai faci, mama draga? n-am mai povestit de multisor cu mataluta...

decenuela, unde umbli, domle'? slujesti la jijel?

iarasi am aparut eu si bate vantul? e drept ca mai am de recuperat, dar incerc sa recuperez din mers... acum functionez in 2 dimensiuni: si prezent, si trecut!

si ma dispera grasana asta din dreapta la fel de mult ca maimuta. io stiu ca sunt grasa, dar sa ma motiveze sa-mi spuna ca e bine asa e de rau! macar... cand vad gazele ma gandesc: "asa o sa arat si eu!". cand o vad pe asta imi vine sa bag porcu' in mine, ca mai am pana o ajung... hmmm... ce de complexe am! la asa ora!

dar daca pastaia isi face somnul de noapte acum, ca sa ma deruteze pe mine, ce sa fac? uite asa sarim in seara asta baita...



Plateea, fluturas indragostit de viata...

www.flickr.com/photos/48923265@N03/" target="_blank">bbTo
povestea unei pastai...numita bbTo


pi aishi....

sunt de ce aud...

...un bbloi......ARE masa lapte bun....asa zic babele
bb care dorm TOATA NOAPTEA....

mancaruri de regim...cristies

fete ambitioase

io...praf....am numai dulciuri pe neuron...jiji de la 2 se trez din ora in ora....nu doar se foieste ci si miauna suge putin si adoarme...si la 6-6.30 se trez cu totul...iar je...praf

in parc ./...cu verdeata nu ma duc de frik. jiji nu sta in carutz decat adormit. asa k il iau in brate si ma dau in leaGAN PANA ADOARME APOI fac pasi ...k nu sta in carutz pe loc. altfel tre sa-l tin in brate k urlaaaaaaaaaaaaa

cam k asta ma laud...

ASTA ERA DE ASEARA CAND TOCMAI CE-MI MURISE LAPTOPUL..DAU SENT SI REVIN

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....

Mergi la inceput