Bella -mesaj pentru despre copii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Imi pare foarte rau ca treceti iar prin asta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Offff,Doamne!Nu stiu ce sa zic .Sper sa treceti si de hopul asta !Trebuie sa treaca si peste asta!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Am trimis mesaj la toti pe care-i cunosc ,inclusiv pe facebook .

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Soli,daca-ti gasesc informatii in engleza,le poti traduce?Imi cer scuze,le-as fi tradus eu dar mai am 18 zile pana la nunta si sunt in criza rau de timp !
Trimite-mi mail la nickysweet4u at yahoo dot com si-ti dau reply .

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ce rau imi pare
Multa sanatate Mariei, sa se faca bine si sa treceti peste asta

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

buna seara , va multumim de gandurile bune si rugaciuni , raspund cat pot de repede ca nu stiu de ce imi expira pagina si nu reusesc sa postez ,

motanik ia coumadin de un an , au bagat si heparina in spital , si un medicament rel in faza experimentala tPa , total recombinat human tissue plasminogen , care are efect ,dar da si reactii negative asupra sist cerebral .
liliq nu stiu cine e victor bogdan , intru si verific ,
alina un prieten nu strica niciodata , si ne simtim uneori foarte singuri desi ne a adoptat o familie poloneza ,
laura , calde imbratisari si numai ganduri bune , sper sa fii fericita si sa te bucuri de momentul frumos care te asteapta , inteleg engleza si iti trim si mail . si noi speram sa trecem , dintre noi sotul meu a ramas mereu calm si mi repeta constant ca o sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

si eu imi doresc din toata inima sa cred asta , dar citesc a disperare tot ce gasesc despre si nu reusesc sa gasesc nimic de care sa ma agatz, medicii ma intreaba continuu daca inteleg cat de grav e , poate am o privire tampa care ma contrazice cand spun ca da , ca ei imi tot repeta , astazi bela era la salon normal si foarte fericita ,desi inca izolata , are prieteni si trec sa o salute prin usha ei intredeschisa de izolata ce e , ii fac figurine de animale din balonase si mai vorbesc una alta , stie deja ca daca e aici e cu un pas afara , doctorii au decis ca ne lasa acasa daca e stabila sapt asta , cu inhalator ,si ne intoarcem sa extirpe portiunea mai afectata din plaman in aprox trei luni ,sau mai inainte daca e nevoie , si ma intreaba iar daca inteleg ca e grav ,si eu zic iar da , suntem constienti ,si rad mai departe de bela care se stramba la mine si si da jos coditele , sa i fac anei codite ca ea e brendi si ana mustacila , si vrea muzica din film , e prima data cand imi raspunde la noapte buna dupa mult timp si ma intreaba , vizibil incantata ,daca mai dorm la usa afara , ca sa nu plec acasa fara ea , mai tarziu suntem mai singuri ca niciodata , ana norocoasa e in tabara , si avem iar bucati de ciob in suflet , dar da credem ca o sa trecem , bela ne spune asta in fiecare zi , si in continuare nu intelegem de ce trebuie sa trecem si prin asta , dar ii mai multumim Domnului pentru o zi care se termina bine ,

si va multumim si voua iar ,

o seara buna ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Multa putere si voua si fetitei!

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Vrea ceva de acasa? Putem sa va ajutam cu ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

buna seara , multumesc de intrebare , natasa si cred ca si alexa ioana , de obicei de acasa il vrea pe bunicul ei , care din pacate nu are cum sa vina acum , iar noi ducem lipsa de borsul magic , mai e pe stoc ca nu am prea mancat in ultima vreme ,cred ca s a dus vorba pana la ai nostrii ca vine maine hotarata maia de la tzara. In Germanania am dus dorul gustului de acasa si al fumului sobei de sarbatori cu toate din porc , cel putin porc numai in vise mai vedem , adi e bolnav si el un pic , dar ne adaptam ,

bella vrea pe ghita , dar vine maia cu cd in bagaje , si cu tzoale de vara ca suntem cu colectia toamana iarna .

e la salon normal , si ne au dat voie sa ne plimbam 15 minute in gradina de langa spital , am scapat de izolare , si e foarte fericita ca au mutat o in cam cu o fetita cam de varsta anei ,care plangea de mama focului cand ne au cazat , si s a apucat sa o consoleze , se simte foarte in largul ei in spital , in special cand nu e la terapie intensiva ,si astazi la vizita prof cu toata echipa lui , lume multa , fericire maxima , facea prezentarea ca de obicei , und hier ist maria ionescu , si ea l a corectat instantaneu , nein , maria gabriela , si si a ridicat tricoul sa o vada cu urechiusele . e ingrozitor de dulce, cum spun asistentele , e pacientul ideal , nu se plange , isi ia fara mofturi medicamentele ,si se bucura ca la fotbal - gol , cand vede tava cu mancare .

in rest , asteptam sa vedem cand ne opereaza ,

ne am mai revenit si respiram chiar .

o seara buna !

Mergi la inceput