Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (43)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Va invit la un capitol nou!!!

Sa fie plin doar cu vesti bune!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

eu obosita oarecum, am niste nopti culcate tarziu, dar nu din cauza piciului ca el saracu adoarme pe la 10.30, terminat projectu, pot sa dorm lishtinita, cum s-ar zice... si am reusit si teza la istorie (copilul mare cl VIII) - am invatat ieri si alaltaieri de ne-am facut creierul muci - m-am si certat cu taica-su ca i-am incredintat lui recapitularea materiei si el ii tot baga in cap povesti de adormit copii "s-au luat de cap", ca "s-au umflat orezu in toti", ca "au cam luat-o pe coaja"... am facut un tambalau mare - trebuia s-o invete asa: "protectoratul rusesc a fost inlocuit de garantia colectiva a statelor semnatare cu mentinerea suzeranitatii portii" sau "s-au declansat ostilitatile" sau "in urma atentatului asupra printului mostenitor" - eu inteleg rolul si rostul povestilor, de cate ori i-am zis de aia cu garantia colectiva a statelor semnatare de tot atatea ori o si uita, insa la lucrare nu avea cum scrie ca "s-a umflat orezu" si ca "i-am caftit pe nemti" sau ca "am spart gashca cu bulgarii cand le-am luat cadrilaterul", so... sa vedem rezultatul, data trecuta "m-am descurcat" destul de bine la romana si istorie, sotul 'a luat" nota mai proasta la mate, au rupt si matematica in doua, au tot stat cu ecutatiile lor de gradul 2 zilnic... si asa nu prea a avut cine sta cu copilul si am ramas eu indispensabila, dar AM TERMINAT PROJECTU...


felicitari si pt proiect!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

partea cea mai interesanta la proiecte e "onorariul" pentru ala da, poti sa ma feliciti, imi amintesc de perioada cand vindeam sticle ca sa-mi cumpar bilet de autobus ca sa merg la faculta... mda, ma felicit chiar si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

eu obosita oarecum, am niste nopti culcate tarziu, dar nu din cauza piciului ca el saracu adoarme pe la 10.30, terminat projectu, pot sa dorm lishtinita, cum s-ar zice... si am reusit si teza la istorie (copilul mare cl VIII) - am invatat ieri si alaltaieri de ne-am facut creierul muci - m-am si certat cu taica-su ca i-am incredintat lui recapitularea materiei si el ii tot baga in cap povesti de adormit copii "s-au luat de cap", ca "s-au umflat orezu in toti", ca "au cam luat-o pe coaja"... am facut un tambalau mare - trebuia s-o invete asa: "protectoratul rusesc a fost inlocuit de garantia colectiva a statelor semnatare cu mentinerea suzeranitatii portii" sau "s-au declansat ostilitatile" sau "in urma atentatului asupra printului mostenitor" - eu inteleg rolul si rostul povestilor, de cate ori i-am zis de aia cu garantia colectiva a statelor semnatare de tot atatea ori o si uita, insa la lucrare nu avea cum scrie ca "s-a umflat orezu" si ca "i-am caftit pe nemti" sau ca "am spart gashca cu bulgarii cand le-am luat cadrilaterul", so... sa vedem rezultatul, data trecuta "m-am descurcat" destul de bine la romana si istorie, sotul 'a luat" nota mai proasta la mate, au rupt si matematica in doua, au tot stat cu ecutatiile lor de gradul 2 zilnic... si asa nu prea a avut cine sta cu copilul si am ramas eu indispensabila, dar AM TERMINAT PROJECTU...


super tare!!!! si cand ma gadesc ca ne asteapta clasa I-a de la inceput si pe noi

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!


e un cosmar absolut scoala, o repeti cu fiecare copil, din cl 1 pana in a 12-a. In scoala eram cea mai buna la mate, geometrica era febletea mea, acum nu mai tin minte nika, noroc de sotul meu enciclopedic, tare in calcule si in formule... cu germana a fost mai complicat ca a trebuit s-o iau si eu de la zero, in rest, omu cat traieste invata... mai ales cand are copii.

Mergi la inceput