Ghicit in cafea sau in carti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Sunt de acord cu ayleen, de data asta. Cred ca ar trebui inchis subiectul, observ ca s-a hotarat ayleen si a facut ce ar fi trebuit sa faca de la bun inceput: sa puna frumos anunt la mica publicitate, nu sa ne provoace la discutii cu finalitate comerciala.

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

haha, bestial!
mai, si se jura ca nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Citat:
citat din mesajul lui ayleen

Violetan, o fi platind impozit exact cum plateste si bona lui Laurentiu Cristian si cum vor plati si meditatorii lui la matematica, limba romana si pian, menajera ta care vine o data- de doua ori pe saptamana sa te ajute cu treburile, zugravul care iti renoveaza bucataria si holul, tipa care vine la masaj cand si cand, cand te doare sciatica, ingrijitoarea rudei tale in varsta, depanatorul din vecini, instalatorul de la doi, croitoreasa care ti-a facut tiv la pantalonii cei noi si doamna Ratiu de vis-a vis, care vine sa va faca cate o injectie.
Admirabila vigilenta ta socio-economica, dar daca nu ai de spus nimic la subiect, pe subforumul de paranormal si prezicatori, poate reusesti o prezenta mai discreta...

ayleen


Dupa virulenta raspunsului, cred ca esti chiar "duamna Lia".


Asa cred si eu. Foarte urat din partea lui ayleen sa se foloseasca, in acest raspuns agresiv, de numele copilului Violetei.

allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Nah, c-am terminat de citit. Si ea care zicea ca nu este doamna lia...
Trebuia sa puna anunt la mica publicitate de la inceput, si nu ii mai deturna nimeni subiectu'.

Acum, on topic. Io in adolescenta le aveam cu ghicitul in carti. Si uite ce ghiceam la toate neamurile si prietenele, gratis.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayleen spune:


Am pus anunt la mica publicitate, sigur ca da, pentru ca mi-a venit ideea ca as putea-o promova pe respectiva doamna. Eu am pus anuntul, apare numele meu. Imi vine un pic sa si rad, nu stiu care e marea descoperire in asta De altfel, o verificare mai temeinica ar arata ca sunt membru din 2006, am postari la toate subforumurile, inclusiv la "Asteptand...". Nu si la "Odisee", din pacate. Asa am ajuns la cunostinta mea, in speranta ca poate vede ceva, acolo, in viitor
Cunostinta mea ghiceste, nu se indeletniceste cu navigarea pe web, pt ca e mai atehnica, deh, varsta. Fac eu lucrul asta pentru ea, din simpatie.
On topic:
Si eu imi dadeam pasiente, impreuna cu prietenele din bloc. Era foarte relaxant, mai ales ca, daca nu ne iesea cum voiam, mai dadeam pana iesea
La tara am fost demult la o baba sa-mi ghiceasca in cositor. A turnat cositor topit intr-un pahar cu apa si s-a format, cum- nu stiu, o broasca perfecta. Bineinteles ca mi-a zis ca am farmece facute (mai exact "fermece, vreji, mosmoande". Cum eu nu cred nici in mosmoande, deci m-a pierdut de musteriu, mai ramane sa-mi explic cum reuseste sa toarne broastele alea atat de reusite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayleen


am postari la toate subforumurile, inclusiv la "Asteptand...". Nu si la "Odisee", din pacate. Asa am ajuns la cunostinta mea, in speranta ca poate vede ceva, acolo, in viitor
ayleen


Ayleen, din pacate/fericire, un copilas vine cand ii este randuit sa vina...
Nimeni nu stie cand, ce, cum are sa fie decat Dumnezeu, nu doamna Lia, nici cea cu broastele(e si de ras si de plans, am ramas masca)...

investigatii(banui ca le-ai facut), rabdare, credinta...



Nikole, mami deAlbastrel/Kevin Alexander(4.08.2007) si Albastrica/Luana Maria(1.04.2010)
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicka_02 spune:

Buna Ayleen,

Imi poti spune cum iau legatura cu acea doamna?

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Mai nici eu n-am crezut in ghicituri in cafea sau carti.
Totusi..
Acu vreo 8 ani cam asa am fost la o femeie batrina ca auzisem de ea ca ghiceste f bine( sint curioasa daca cineva din cluj o stie? pe fierului era) si...mi-a ghicit.
Am fost de 3 ori.
Prima data s-a indeplinit pas cu pas tot ce mi-a spus in decursul unui an: ca voi cistiga o calatorie, ca voi intilni pe cineva etc etc s-a intimplat absolut exact cum a descris...eh am zis coincidenta..
A2-a si a 3 a oara cind m-am dus mi-a spus exact ce se va intimpla si exact asa s-a intimplat...m-am maritat cu un betivan dupa cum a spus, am plecat din tara, mi-am facut o meserie in halat alb, am avut bani cacalau(scuzati expresia) care s-au dus cum au venit, si toate mi le-a spus cu juma de gura parca nu ar fi vrut sa imi spuna...si acum inteleg de ce pt ca cred ca vedea ca voi fi extrem de nefericita...
M-as duce sa imi spuna daca voi reusi sa ma divortez vreodata sa ma scap de probleme ca acum parca incep sa cred...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayleen spune:

Citat:
citat din mesajul lui monicka_02

Buna Ayleen,

Imi poti spune cum iau legatura cu acea doamna?

Multumesc



Monicka, ti-am trimis un mesaj privat, cu nr de telefon al doamnei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asesea spune:

unde mai exact in cluj ai fost?o adresa un nr de telefon?

Mergi la inceput