""Buburuze de 2009 in actiune (19)""

""Buburuze de 2009 in actiune (19)"" | Autor: buburuze2009

Link direct la acest mesaj


***Buburuze de 2009 in actiune***


***********************************************************

Rugaciunea parintilor pentru copii:

Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si binecuvantandu-l ai zis: cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul; iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor Tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.





***Buburuze in actiune***

123456789101112131415161718

Buburuze nascute in Ianuarie 2009
************************************

*22 ianuarie Alecsandra(3100 gr,cm,20:10 ora,natural) buburuza de Ttenzika
*29 ianuarie Ana Teodora(3580 gr,51 cm,ora 2:00(1:58),natural) buburuza de Lisa79

Buburuze nascute in Februarie 2009
************************************

*09 februarie Luca-Vlad(3950 gr,54 cm,ora 11:15,apgar 9,natural 40s+) buburuza de Anna_Mama

Buburuze nascute in Martie 2009
************************************

*05 martie Rares Gabriel(gr,cm,ora) buburuza de Floric
*30 martie Victor-Andrei(gr,cm,ora) buburuza de Gigelica20


Buburuze nascute in Aprilie 2009
************************************

*1 aprilie David Gabriel(3300 gr,47,5 cm,ora 9:20,cezariana) buburuza de Dyana27
*22 aprilie Darian Rafael(3200 gr,50 cm,ora 22:35,natural) buburuza de Deea_24
*28 aprilie Bianca Maria(2560 gr,47 cm,ora 17:20,natural 37s) buburuza de DanaMi

Buburuze nascute in Mai 2009
************************************

*02 mai Natalia(3750 gr,53 cm,ora 9:35,natural) buburuza de Alic
*05 mai Alessia Stefania(3670 gr,51 cm,ora 19:17,apgar 1/2,cezariana) buburuza de Picky_toto
*13 mai Maia Riana(3800 gr,57 cm,ora 16:45,apgar 10,natural) buburuza de Bamsy
*14 mai Stefania Alexia(3000 gr,50 cm,ora 15:45,apgar 10,natural) buburuza de Alexa_love + mami de Georgiana-Ecaterina(23 iunie 2004)
*18 mai Larisa Elena(3100 gr,50 cm,ora 12:30,apgar 9,cezariana 39s) buburuza de Voicu_bebi
*18 mai Robert Andrei(3200 gr,48 cm,apgar 8,natural 39s) buburuza de Mara_i
*23 mai Rares Florin(2980 gr,48 cm,ora 12:39,apgar 10,cezariana 38s) buburuza de Lavinia.p
*29 mai Miruna Alexandra(3000 gr,50 cm,ora 02.10,cezariana) buburuza de Cris82
*29 mai Karina Elena(3370 gr,50 cm,ora 18:35,cezariana 39s5z) buburuza de Annkkaa

Buburuze nascute in Iunie 2009
************************************

*2 iunie Bryanna Gabriela( 3260 gr,54 cm,ora 11:30, apgar9,cezariana) buburuza de SSABrya
*2 iunie Cezara-Ilinca(3080gr,50 cm,ora 22:50,natural) buburuza de Serialbastre
*07 iunie Radu Deian(2700 gr,52 cm,ora 20.42,natural) buburuza de Relusha
*09 iunie Rebeka Alessia(2560 gr,45 cm,ora 08:12,apgar 10,cezariana) buburuza de Reby_iry
*09 iunie Denis Andrei(3800 gr,52 cm,ora 13:10,natural) buburuza de Dani3lla
*11 iunie Bianca Maria(2900 gr, 49 cm,ora 10:50,cezariana) buburuza de Ramona.P
*13 iunie Antonia Maria(3600 gr,51 cm,ora 00:15,natural+epi) buburuza de Miruta
*17 iunie Stefania Alexandra(2800gr,48 cm, ora 03:50,apgar 9/10,natural) buburuza de Yioanna_s
*29 iunie Darius Stefan Gabriel(3330 gr,53 cm,ora 15:10,apgar 9,cezariana 42s) buburuza de Anaela

Buburuze nascute in Iulie 2009
************************************

*12 iulie Daria Alessia(gr,cm,ora,natural+epi) buburuza de Motana
*15 iulie Serban Alexandru(2600 gr,47 cm,ora 15:00,cezariana 38s)buburuza de Buburuza1979
*25 iulie Georgie Eduard (gr,cm,ora) buburuza de Giovana
*25 iulie Eva Ilinca (3200 gr,50 cm,apgar 9,natural 40s) buburuza de Blanca000


Buburuze nascute in August 2009
************************************

*1 august Filip(3800 gr,53 cm,apgar 9,natural 41s5z) buburuza de Noce
*14 august Eva Maria(3850 gr,53 cm,apgar 9,natural) buburuza de Eumada
*18 august Bryce Mihai(3900 gr,53 cm,ora 07:27,apgar 9,9,natural) buburuza de ClaraJ
*24 august Razvan-Alexandru(3000 gr,50 cm,ora,apgar 9) buburuza de Simina1980
*26 august Darius Mihail(3250 gr,53 cm,ora 13:07,apgar 10,natural+epi) buburuza de Emanouela
*31 august Maria(2900 gr,50 cm, ora 20:35,natural) buburuza de Carinablanca


Buburuze nascute in Septembrie 2009
************************************

*19 septembrie Ana (gr,cm,ora) buburuza de NelaM
*22 septembrie Maia(gr,cm,ora,apgar,cezariana la 40s2z) buburuza de Hepilica


Buburuze nascute in Octombrie 2009
************************************

*03 octombrie Aidan Gabriel(3180gr,52 cm,ora 04:30,apgar 9/10,natural 40s3z) buburuza de MangaGirl

Buburuze nascute in Noiembrie 2009
************************************

*24 noiembrie Ioana Carolina(3800 gr,51 cm,apgar 10,natural) buburuza de Arcadia + mami de Calin Gabriel(8 mai 2007)

Buburuze nascute in Decembrie 2009
************************************


***La multi ani mamici de buburuze!***

Ianuarie:

*04/01/1977 Alic
*05/01/1984 Reby_iry

Februarie:

*06/02/1979 Dani3lla
*20/02/1984 Miruta

Martie:

*05/03/1983 SSABrya
*09/03/1985 Picky

Aprilie:

*02/04/1979 Buburuza1979
*08/04/1985 Anaela
*29/04/1978 MangaGirl

Mai:

*15/05/1982 Cris82

Iunie:

*02/06/1977 Eumada
*03/06/1981 Motana
*14/06/1981 dyana27
*25/06/1979 Lisa79
*27/06/1976 DanaMi

Iulie:

August:

*22/08/1977 ClaraJ

Septembrie:

*06/09/1979 Serialbastre
*11/09/1980 Simina1980
*25/09/1979 Relusha

Octombrie:

*02/10/1981 Lavinia.p
*08/10/1982 Anna_mama
*11/10/1974 Emanouela
*18/10/1984 Deea_24
*22/10/1979 Ttenzika

Noiembrie:

*10/11/1979 Bamsy
*14/11/1984 Voicu_bebi

Decembrie:

*01/12/1983 Yioanna_s
*17/12/1986 Ramona.P





Cum se deschide capitol nou:
1. Te loghezi cu userul comun "buburuze2009". Parola o trimit la cerere pe PM.
2. Mergi la "Clubul Scutecelor" intri pe subiectul nostru,"Buburuze de 2009 in actiune" la prima pagina si dai „Editeaza subiect”
3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Clubul Scutecelor”, unde dai „Subiect nou”
4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari: - scrii la subiect „Buburuze de 2009 in actiune" (nr.capitolului)-treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la „Mod format” pui pe „Interactiv”, mergi la butonul „Introdu Hyperlink”, apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok Si gata!!! Capitolul nou este facut ... Apoi te duci pe ultima pag. a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus.

Cum sa ascunzi un link [ url="aici scrieti linkul" ] aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.


Cont comun: buburuze2009. Parola la cerere prin PM.
Mail comun: buburuze2009@gmail.com. Parola la cerere prin PM.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buburuze2009 spune:

Va invit cu drag la un nou capitol

Sa dea Dzeu sa fie plin de buburuze sanatoase si mamici slabe(ca deh, vine vara cat de curand )


Intru putin mai tarziu ..acum dau o fuga la baie sa ma spal pe cap.


Va pupic pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

multam de capitol nou pickychiar nu am indraznit sa il schimb,am sperat ca poate intri pe aiceace mai face stefii,cum e ????ce a spus dr.???
ema frecangioaicoooooooooooo...ia zi ce a facut micul cercetas???fiti-ar ceaiul de ras sa-ti fie ia sa citesti de acum incolo prospectul
simina si a mea la fel feacea la inceput statea si se bataia si nu stia cum sta treaba cu directiadar si cum a prins smecheria..pai nu ia mai stat nimic in calea demolatoareica sa nu se innece incearca sa-i mai pasesi cu furculita si treptat maresti granulatiasa stii ca nu mereu tine la noi faza cu "nu e voie"..si-o cam ia si peste manute
iry sa nu fie cumva de la detergent,sau de la hainute..eu rup etichetele la absolut toate,fara exceptiesi cand sunt mai grosute hainutele,dau inca o data pe clatirecred ca e tare dulce cand face 'na-na" si felicitari pentru "mama"


mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Fetelor nu am mai putut intra deloc azi, a trebuit sa plec de acasa...iar acum trebuie sa fac baita la fata si sa o culc..Dar o sa adorm si eu cu ea ca maine iar e o zi de munca...

Am vazut ca ati intrebat cum e Stefi, si va multumesc ca v-ati gandit la ea ...Am fost la doctor si are infectie in urechiusa dreapta...de aceea avea febra..acum e mai bine, nu mai face febra, ii dau picaturi in urechiusa si sper ca in cateva zile sa fie ok.

Off, am vazut ca ati scris mult, am vazut si pozici, dar din pacate nu am timp sa raspund la fiecare in parte...sper sa pot recupera intr-o zi...cand??!!!...nu stiu...doar sper..

Acum va pupic pe toate si va urez o noapte linisitita...merg sa-i fac baita la Puca mica (alintul lui tati )




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

Fi-mea toata nopatea m-a frecat si la 6 era in picioaream pus-o cu noi in pat pana la urma,dar degeaba..mai multi nervi ne-a facut
Asa ca am cate o pentru restul fetelor,pentru mine si ema cate o perfuzoaica,trabuce pentru doritoare si vougue pentru cuscra catre sigur azi ne baga iar la cura de carnati kilometrici

La Multe Lunite inainte
Stefania Alexia buburuza de Alexa_love
Eva Maria buburuza de Eumada

sa cresti mari si mumoase

picky luau-ar naiba de infectiebine ca ati gasit cauza si acum sunteti pe tratament si pup urechiusa mititica sa treaca repede si sa nu mai doarasi tie spor la treaba

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neatza......va servim cu si prqajituri si tort si pentru cele la dieta cu iaurt dietetic.......si cine vrea....
am trimis niste poze pe contul comun......putine ca trebuie timpppppppppppppppp..........pup ceqalalta sarbatorita.....

Madalina de minunica Eva-Maria 14.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

si eu care credeam ca sunt prima in dimineata asta....cuscra sarumana de cafea...chiar aveam nevoieCopilul meu atomic nu a vrut sa mai doarma ieri dupa amiaza asa ca aseara la 8 dormea dus motiv pt care am tras o partida de joaca pe la 5 dimineata iar la 6:30 era in picioare ,fresh gata de terorizare
picky ce face Stefi?Cum mai e?
serialbastre pai sa stii ca era profitabila afacerea cu borsul....aveam multi clienti ca la cata lume mananca bors in ziua de azi...(si la propriu si la figurat)Am vazut poze cu piticania care s-a facut mare si frumoasa si ce-mi place ca incep si copii nostri sa capete mocutze de copii mari
cuscra 96 de poze ti se par muuuuuulllteeeee?Eu mai vroiamTi-am zis ca ai fost sexicioasa si nora'mea a fost cea mai frumoasa si sexicioasa chiar si dupa ce a luat busitura. eu si Denis lovitura sa treaca mai repede
carina ai grija cu dormitul in patul vostru ca s-ar putea sa creasca si sa vrea sa doarma acolo toata noapteaDenis papa tzitzi asa ca sunt zile cand cere si dupa masa de la pranz dar mai mult de fitze asa.Poti sa-i dai cerealele in laptic la ultima masa inainte de culcare si la 18 sa-i dai doar o gustarica
lavi pacat ca am citit tarziu ca te sfatuiam sa-ti tunzi soata "frantuzeste cu breton si codita" sa se invete minte sa nu te mai supereNoi asa mergem in fiecare zi dar nu continuu...mai facem pauza sa ne dam in leagan,pe tobogan...il mai pun in nisip sa se "joace" adica sa-si ia o gustarica dar cumulat cam atat mergem.Iti dai seama ca sunt rupta de spateStiu ca e bun regimul ala pe care l-ai tinut,l-am incercat si eu dar dupa 3 zile am cazut in baie ca m-a luat cu ameteli.E prea drastic pt mine avand in vedere ca mai si alaptez si mai imi ia si piciu din "puteri"
cuscra iti dai seama ca am cazut lati amandoiSi mie imi baga Denis degetul adaaaaanc in nas ca ieri mi-a dat si sangele...cred ca vroia sa ma faca atenta ca i-au crescut unghiileImi venea sa i le tai de la cot asa tare m-a durut nasul
simina si eu mor de nervi cand vad ca se joaca soata toata ziua mai ales ca el joaca Fifa si nu de alta dar la fotbal e anti-talent, nu cred ca stie ce e ala hent dar la PC e campion
anna sexicios programSi noi stam afara de pe la 14 si ceva pana pe la 20..bineinteles doar daca e cald afaraSa stii ca prefer sa ma cocot decat sa ma cocosez

pauza ca e 8:15 si trebuie sa-i fac fructele lui fimiu ca acu incepe sa urle...gata am papat..continuam

ema pai o duci bine fato in Romanica...auzi la ea masajjjjjjj vreau si eu.Si pe mine ma scoate din sarite cand o vad pe cuscra slabanoaga dar de...trebuie sa o suport ca doar suntem neamuri nu?
mada nu stiu ce idei sa-ti dau ca noi papam orice.Fructele le combinam cu biscuiti/cereale/branzica iar ciorbica o facem cu de toate si papa bine
carina cad a inceput Denis sa se ridice singur in picioare facea la fel toata noaptea si cea mai preferata jucarie eram....euNu dureaza mult perioada asa ca rabdare mamicoooooAlbus de ou eu nu ii dau inca.Cica de pe la un an e recomandat
deeeaaaaaaa oooo ce surpriza...te-ai gandit si tu sa ni-l mai arati pe carliontatul la mic si frumos?Doamne ce intamplare neplacuta tocmai in ziua de Pasti...imi inchipui ce soc ati avutFelicitari pentru micul vorbaret si plimbaret....eeeee pai mai aveti un pic si impliniti un anisorNiste pozici mai recente nu ne pui si noua sa-l mai vedem pe pitic mic si frumos?
cuscra ce misto ca la voi au intrat deja banutii la noi abia pe vineri cred ca ii baga asta daca nu se intampla ca luna trecuta sa-i bage tocmai pe 27Vazut pantofiorii de printesa mica...abia astept s-o vad si cu ei in picioare cum merge singuricaDa ,pe bune, i-ai cumparat pt intalnirea cu Denisel?Mancai-as boticul ala murdarel cum papa ea singurica....fatoooo te-ai facut mareeeeeeNici eu nu-i cumpar lui Denis incaltaminte din piele ca e scumpa rau si la cat ii poarta nu cred ca merita sa dau un milion si ceva pt 2 saptamaniSi noi stam rau la capitolul sepcute dar pt ca Denis nu le tine in cap.Lui trebuie sa-i pun doar caciulite care se leaga pt ca altfel intr-o secunda si-o da jos din cap
ema ai grija cu ceaiurile de slabit sa nu fie purgative ca alea cica creeaza dependenta si poti sa dai in constipatie daca nu le mai bei.Prietena mea a avut problemele astea
reby cred ca vrei bataita si ti-o cauti rau....cum ai putut sa uiti aparatul acasa?Imi pare bine ca nu e grav cu exema si ca nu mai vomitati dar sa uiti aparatul acasaaaaa.....nu te iert
offff picky dar de la ce a facut infectie?Apropo fetele voi cum stergeti bebeii in urechiuse ca am auzit fel de fel de spaculatii si mie cel mai frica imi e de otita
laurraa pt voi imi fac timp fara problemeVotat printesa mica cu ochi dementiali
cuscra pai si ce nu meritati?Deci cred ca piticii nostrii s-au vorbit si de data asta
La Multe Lunite inainte
Stefania Alexia buburuza de Alexa_love
Eva Maria buburuza de Eumada

sa cresteti mari,frumoase,sanatoase si zglobii


mada culc teroarea din Carpati si ma bag la vizionat pozici...arunca si spre mine cu o apa minerala ca daia am voie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Stefania Alexia buburuza de Alexa_love-
Eva Maria buburuza de Eumada-
Mai am si eu putin si termin cafeaua-tare buna e!
Picky-bine macar ca ati dscoperit care era problema. la "Puca" sa treaca repede.Si tie servici usor!
Cris-da ce a avut Miru?Dintisori,ceva?
Dana-pai si al meu tot fifa joaca .Acum cand ma iau de el ca sta la calculator zice ca descarca filme sa ne uitam impreuna.Sa-i dai palme nu altceva.
Ema-multam de sfatul cu mestecatul,chiar o sa aplic!
Ah si ultiam veste despre noi-merge de-a busilea!gata s-a prins cum sta treaba!Mai rau e ca inca nu am luat aparatori la prize dar rezolvam azi maine.
Nu stiu daca mai intru pana maine ca azi am o zi mai aglomerata! la toate buburuzele si mamicile!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Pentru ca fimiu nu vrea sa doarma sub nici o forma haideti sa va arat ce stie el sa faca.Filmuletul a fost facut luni in parc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

neata gagici cu pitici
sarumana de perfuzoaicaaaa...dar ti-o cedez pe toata azi cris....a dormit bine iar la 6 si ceva cand s-a trezit definitiv l-am pasat memei si eu am dormittttttttttttttttttttttttt
pana la 9 mica bestie e tareeeeeeeeeeee mofturoasa in ultimele zile....nic nu-i place si am sa-i musc curul ala rorund
dano eu is la a doua cura din acest ceai, am mai facut acu cativa ani cand ma credeam grasa si nu am facut dependenta si l-am baut cca 6 luni atunci. cat despre masajjjjjjjjjj, sincerrrrrr, si eu m-as invidia
simino succes, ai sa te distrezi grozav....eu una radeam de nu mai puteam ca mesteca si mornaia ca ursul....pt ca si eu ii faceam asa ca sa inteleaga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

uitam....mai pup si fetili si buburuzoaicele celelalte, iar cele care intra foarte rar sau deloc dar citesc din umbra.....rusinicaaaaa, din partea mea...ce eu is moldoveanca, a draq si afurisita si le zic pe nume

Mergi la inceput