Ce marca de biberoane folositi?

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corina_cb spune:

nuk, din acelea cu gatul mai larg, sunt foarte multumita de ele, iar fetita mea nu a facut colici pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Acum folosim biberoane DR. Brown`s. Foarte bune s-au dovedit a fi inca din prima zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinuta spune:

u am descoperit de curand niste biberoane cu care m-am impacat foarte bine: Tommee Tippee. Am fost foarte multumita pentru ca eu si alaptam si cand nu aveam suficient lapte ii dadeam biberon si forma celor de la Tommee Tippee era exact ca mamelonul. Imi plac mult si fetita mea e incantata de forma sticlei pe care o tine singura in mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruta1 spune:

si noi tot de la Tommee Tippee am avut! si am fost foarte multumita de ele! au si o tetina speciala anticolici! :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lady22 spune:

biberoanele Avent pentru ca au sistem anticolici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Nuk first choice,sistem anticolici,nu stiu daca a ajutat sau nu dar nu avem parte de colici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns milena123 spune:

Piticul meu foloseste de cand s-a nascut numai biberoane marca CHICCO cu tetine din cauciuc fiziologice si cu valva anti colici. Sunt super bune si chiar nu a avut colici! Acum mai are un singur biberon pe care-l foloseste seara inainte de culcare cand isi bea lapticul: biberonul in unghi, ii este usor sa si-l tina singurel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Tommee Tippee Closer to Nature, ca sa nu se leneveasca si sa refuze sanul, plus ca au si valva anticolici. Nu prea am avut nevoie sa le folosim, dar pentru cat le-am folosit, sunt foarte multumita.

Mami de strumf Ema (14.12.12)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy2 spune:

buna ziua,
eu am folosit si inca mai folosesc biberoanele de la Philips Avent(care au insertie anti-colici),am mai folosit si biberoane de la Mam si cele de la Baby Confort,la fel de bune sunt toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fish_bowl45 spune:

Noi am folosit biberoane Chicco, Avent si Baby Nova (de sticla la inceput si apoi de plastic). Cand a fost mic s-a impacat cel mai bine cu celede sticla de la Baby Nova, iar acum cu cele Chicco (cred ca din gama Well Being).

Mergi la inceput