Manastirea Ghighiu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Si eu merg acolo in fiecare an de Florii (de vre-o 5 ani), este f frumos! Acolo m-am rugat pentru copilas si acum am o scumpete de baietel. Icoana Maicii Domnului esre adusa din Siria. V-o recomand cu toata caldura!

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian - 29.12.2008

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Si bebica mea este rodul rugaciunilor mele la aceasta Sfanta Icoana facatoare de minuni de la Manastirea Ghighiu.
In iulie am fost in concediu la Baile Tusnad si la intoarcere am facut un ocol tocmai pe la aceasta manastire.Era prima data cand mergeam acolo,auzisem la TV de ea,la o emisiune a lui Teo(povestisera despre ea si Iuliana Marciuc si Romanitza Iovan).Ne-am rugat acolo in genunchi,am cumparat si o copie a Icoanei facatoare de minuni si o Biblie...am venit acasa si,dupa 2 luni am reusit ...in drum spre prima ecografie de confirmare a sarcinii am facut din nou un ocol(caci nu e deloc in drumul nostru) la aceasta manastire ca sa multumim si sa ne rugam sa fie bine pana la capat,sa nu se mai intample ca data trecuta....si iata ca totul a fost bine si acum o tin in brate pe mica mea minune care tocmai a implinit 10 luni.

Eu cred din tot sufletul ca Maicuta Domnului a facut o minune pentru noi.Va doresc acelasi lucru si voua,tuturor celor care doriti sa aveti un bebelus!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:

Chiar am fost acolo duminica. Mai merg din cand in cand dar de obicei este extrem de aglomerat. Duminica asta a fost un pic mai liber, asta insemnand ca am stat doar 1 ora la coada pt a ne ruga la icoana, coada fiind in interioriul bisericii (uneori e pana in curte). Icoana Maicii Domnului de aici este cu totul deosebita...are o putere extraordinara, numai cand te uiti la ea iti da senzatia ca e vie si exprima suferinta si compasiune. Nu-ti vine sa mai pleci de langa ea si iti da o stare de liniste interioara dupa ce te rogi la ea.
M-am rugat acolo pt nasii mei sa aiba un copil si acum au o fetita. Sper ca rugaciunile mele sa fie ascultate si pt noi .

Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
www.blogger.com/profile/15682496647701150608" target="_blank">CRISTINA ARE NEVOE URGENT DE AJUTOR

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Si eu am auzit foarte multe despre aceasta manastire. Este o manastire de maicute , in care primavara te simti ca in Rai, fiind foarte multe flori acolo! Foarte bine ca va rugati fetelor si sa dea Domnul sa va fie ascultate toate rugaciunile, iar pruncii vostri sa fie sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Fetelor, intre timp rugaciunile mi-au fost ascultate si sunt o mamica mindra de fetta frumoasa si sanatoasa, care ne-a umplut vietile de fericire mie si sotului meu.


Mergi la inceput