Manastirea Ghighiu

Manastirea Ghighiu | Autor: marig

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,
ati auzit de minunile facute de icoana Madonei negre de la manastirea ghighiu?acolo se duc femeile care nu reusesc sa aiba prunci,si care ,cu ajutorul Maicii visul le este indeplinit.
eu sunt din iasi,am 30 ani ,de 5 ani incercam zadarnic sa avem bebe.
in 2 saptamani cred ca merg acolo....
Marig...


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Mariq - eu sunt una din fetele care s-au rugat la Icoana facatoare de minuni de la Manastirea Ghighiu. M-am chinuit 12 ani sa am un bebe - 3 ani numai prin spitale - am reusit pentru ca am avut incredere in Dumnezeu si de cate ori "am picat" m-am ridicat si mai tare m-am rugat. Este intr-adevar o biserica cu mare har. Ti-o recomand.
Am reusit sa am bebele mult dorit la 38 de ani.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufoasalaura spune:

buna...
si eu am auzit in urma cu vreo 2 ani de aceasta manastire,iar in urma cu 1an am inceput sa merg regulat acolo,ori de cate ori mergem in provincie.pana si sotul care nu este adeptul bisericilor este incantat de acest lacas si chiar intram cu placere.Noi mergem acolo cu aceeasi dorinta de a avea un copil...Vi-o recomad cu drag, si mai ales sa mergeti vara sa vedeti cate flori si ce bine este intretinuta gradina,iar interiorul bisericii este senzational.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Unde e manastirea Ghighiu?

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

pe centura de vest a Ploiestiului...venind dinspre Bucuresti la rondul nou intri spre Ploiesti si apoi urmeaza un nou rond mai mic...acolo o iei in dreapta si imediat la 500 m pe partea dreapta este Manastirea


bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ia uite ce aproape de mine era si nu stiam de ea.Sper sa ajung si eu acolo zilele astea.

"La vita e bella"
www.lizidesign.com/" target="_blank">Bijuterii hand made
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

am fost si eu o singura data intr-o duminica,dar nu va spun cita lume era acolo, muuulta ,e f frumos


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marig spune:

multumesc fetelor...
ma duc sigur..luni,e 05,daca da bunul d-zeu,vreau sa ma duc la HADAMBU,o alta manastire cu har..e langa iasi..si dupa,vreau sa ajung si la manastirea ghighiu.
doamne ajuta !!!!si sa aveti SARBATORI CU BUCURII!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Buna fetelor,
Si eu merg de cativa ani la Manastirea Ghighiu,de cateva ori pe an,si ma simt foarte usurata cand plec de acolo.
E un loc f.frumos care m-a impresionat mult, mai ales Bisericuta mica,cea care este in renovare acum.
In aceasta Bisericuta nu se intra incaltat si nu se merge in picioare,ci in genunchi,dar este destul de micutza.
In spatele curtzii este si un Izvor al Tamaduirii,unde merg de asemenea de fiecare data.
Ce m-a facut sa cred si mai mult in acest locash a fost o intamplare pe care as vrea sa v-o povestesc si voua.
Mergand eu o data impreuna cu sotzul si cumnatele mele de la Biserica mare spre Bisericuta mica,pe o alee, s-a apropiat de mine o maicutza, mica de statuta si batranica, si luandu-ma de brat mi-a spus"sa stii ca multe femei care nu puteau avea copii au venit la noi la Manastire si s-au rugat si dupa aceea au putut".
Mi-a spus asta fara ca eu sa-i spun de ce venisem,pentru ce ma rugam cu lacrimi in ochi si lucrul acesta m-a lasat fara cuvinte.
Nici acum nu stiu cum altfel ar fi putut sa stie pt ce ma rugam eu ,daca nu ar fi avut un har aparte de la Dumnezeu.
Scuze ca m-am lungit cu povestea,dar acum am descoperit acest subiect si fiind Saptamana Mare m-am gandit sa va impartasesc experienta mea la Ghighiu.
Sa va dea Dumnezeu fiecareia dintre voi ceea ce va doriti mai mult,un prunc sanatos,sau chiar mai multi...
-ici



Alina in asteptarea unei minuni de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmine30 spune:

Si eu am ramas insarcinata dupa multe asteptari imediat dupa ce am mers si m-am rugat la Icoana Maicii Domnului de la Manastirea Ghighiu. Chiar daca am pierdut sarcina aceea stiu sigur ca Maicuta Domnului m-a ajutat atunci si ma va mai ajuta sa raman graviduta, doar necredinta mea fiind cea care a facut sa nu reusesc pana acum sa imi tin pruncutul in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

scria undeva ca si iuliana marciuc tot asa a reusit sa ramana insarcinata (cu adrian enache), mergand de cateva ori la aceasta manastire...baietelul ei are cam 4-5 ani in prezent...

nu vreau sa comentez pe marginea ideii ca ea a ramas insarcinata cu un barbat casatorit (la acea vreme), asta e alta poveste...

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput