"**Buburuze de 2009 in actiune (18)**"

"**Buburuze de 2009 in actiune (18)**" | Autor: buburuze2009

Link direct la acest mesaj


***Buburuze de 2009 in actiune***


***********************************************************

Rugaciunea parintilor pentru copii:

Doamne, Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Cel ce cu intelepciunea Ta ai zidit pe om din tarana si ai suflat in fata lui suflare de viata si binecuvantandu-l ai zis: cresteti si va inmultiti si umpleti pamantul; iar la Cana Galileii, prin Unul-Nascut Fiul Tau, ai binecuvantat nunta si deci nasterea de fii, cu multa umilinta rog marea Ta bunatate, ca neincetat sa reversi harul Tau si sa Te milostivesti asupra copiilor mei, pe care ai binevoit sa mi-i daruiesti. Umple-i de intelepciune si pricepere. Apara-i de toate cursele vrajmasilor vazuti si nevazuti. Porunceste ingerilor Tai ca totdeauna sa le fie calauze si povatuitori spre toate faptele cele bune, ca de-a pururea sa Te poata lauda si preamari in veci. Amin.





***Buburuze in actiune***

1234567891011121314151617

Buburuze nascute in Ianuarie 2009
************************************

*22 ianuarie Alecsandra(3100 gr,cm,20:10 ora,natural) buburuza de Ttenzika
*29 ianuarie Ana Teodora(3580 gr,51 cm,ora 2:00(1:58),natural) buburuza de Lisa79

Buburuze nascute in Februarie 2009
************************************

*09 februarie Luca-Vlad(3950 gr,54 cm,ora 11:15,apgar 9,natural 40s+) buburuza de Anna_Mama

Buburuze nascute in Martie 2009
************************************

*05 martie Rares Gabriel(gr,cm,ora) buburuza de Floric
*30 martie Victor-Andrei(gr,cm,ora) buburuza de Gigelica20


Buburuze nascute in Aprilie 2009
************************************

*1 aprilie David Gabriel(3300 gr,47,5 cm,ora 9:20,cezariana) buburuza de Dyana27
*22 aprilie Darian Rafael(3200 gr,50 cm,ora 22:35,natural) buburuza de Deea_24
*28 aprilie Bianca Maria(2560 gr,47 cm,ora 17:20,natural 37s) buburuza de DanaMi

Buburuze nascute in Mai 2009
************************************

*02 mai Natalia(3750 gr,53 cm,ora 9:35,natural) buburuza de Alic
*05 mai Alessia Stefania(3670 gr,51 cm,ora 19:17,apgar 1/2,cezariana) buburuza de Picky_toto
*13 mai Maia Riana(3800 gr,57 cm,ora 16:45,apgar 10,natural) buburuza de Bamsy
*14 mai Stefania Alexia(3000 gr,50 cm,ora 15:45,apgar 10,natural) buburuza de Alexa_love + mami de Georgiana-Ecaterina(23 iunie 2004)
*18 mai Larisa Elena(3100 gr,50 cm,ora 12:30,apgar 9,cezariana 39s) buburuza de Voicu_bebi
*18 mai Robert Andrei(3200 gr,48 cm,apgar 8,natural 39s) buburuza de Mara_i
*23 mai Rares Florin(2980 gr,48 cm,ora 12:39,apgar 10,cezariana 38s) buburuza de Lavinia.p
*29 mai Miruna Alexandra(3000 gr,50 cm,ora 02.10,cezariana) buburuza de Cris82
*29 mai Karina Elena(3370 gr,50 cm,ora 18:35,cezariana 39s5z) buburuza de Annkkaa

Buburuze nascute in Iunie 2009
************************************

*2 iunie Bryanna Gabriela( 3260 gr,54 cm,ora 11:30, apgar9,cezariana) buburuza de SSABrya
*2 iunie Cezara-Ilinca(3080gr,50 cm,ora 22:50,natural) buburuza de Serialbastre
*07 iunie Radu Deian(2700 gr,52 cm,ora 20.42,natural) buburuza de Relusha
*09 iunie Rebeka Alessia(2560 gr,45 cm,ora 08:12,apgar 10,cezariana) buburuza de Reby_iry
*09 iunie Denis Andrei(3800 gr,52 cm,ora 13:10,natural) buburuza de Dani3lla
*11 iunie Bianca Maria(2900 gr, 49 cm,ora 10:50,cezariana) buburuza de Ramona.P
*13 iunie Antonia Maria(3600 gr,51 cm,ora 00:15,natural+epi) buburuza de Miruta
*17 iunie Stefania Alexandra(2800gr,48 cm, ora 03:50,apgar 9/10,natural) buburuza de Yioanna_s
*29 iunie Darius Stefan Gabriel(3330 gr,53 cm,ora 15:10,apgar 9,cezariana 42s) buburuza de Anaela

Buburuze nascute in Iulie 2009
************************************

*12 iulie Daria Alessia(gr,cm,ora,natural+epi) buburuza de Motana
*15 iulie Serban Alexandru(2600 gr,47 cm,ora 15:00,cezariana 38s)buburuza de Buburuza1979
*25 iulie Georgie Eduard (gr,cm,ora) buburuza de Giovana
*25 iulie Eva Ilinca (3200 gr,50 cm,apgar 9,natural 40s) buburuza de Blanca000


Buburuze nascute in August 2009
************************************

*1 august Filip(3800 gr,53 cm,apgar 9,natural 41s5z) buburuza de Noce
*14 august Eva Maria(3850 gr,53 cm,apgar 9,natural) buburuza de Eumada
*18 august Bryce Mihai(3900 gr,53 cm,ora 07:27,apgar 9,9,natural) buburuza de ClaraJ
*24 august Razvan-Alexandru(3000 gr,50 cm,ora,apgar 9) buburuza de Simina1980
*26 august Darius Mihail(3250 gr,53 cm,ora 13:07,apgar 10,natural+epi) buburuza de Emanouela
*31 august Maria(2900 gr,50 cm, ora 20:35,natural) buburuza de Carinablanca


Buburuze nascute in Septembrie 2009
************************************

*19 septembrie Ana (gr,cm,ora) buburuza de NelaM
*22 septembrie Maia(gr,cm,ora,apgar,cezariana la 40s2z) buburuza de Hepilica


Buburuze nascute in Octombrie 2009
************************************

*03 octombrie Aidan Gabriel(3180gr,52 cm,ora 04:30,apgar 9/10,natural 40s3z) buburuza de MangaGirl

Buburuze nascute in Noiembrie 2009
************************************

*24 noiembrie Ioana Carolina(3800 gr,51 cm,apgar 10,natural) buburuza de Arcadia + mami de Calin Gabriel(8 mai 2007)

Buburuze nascute in Decembrie 2009
************************************


***La multi ani mamici de buburuze!***

Ianuarie:

*04/01/1977 Alic
*05/01/1984 Reby_iry

Februarie:

*06/02/1979 Dani3lla
*20/02/1984 Miruta

Martie:

*05/03/1983 SSABrya
*09/03/1985 Picky

Aprilie:

*02/04/1979 Buburuza1979
*08/04/1985 Anaela
*29/04/1978 MangaGirl

Mai:

*15/05/1982 Cris82

Iunie:

*02/06/1977 Eumada
*03/06/1981 Motana
*14/06/1981 dyana27
*25/06/1979 Lisa79
*27/06/1976 DanaMi

Iulie:

August:

*22/08/1977 ClaraJ

Septembrie:

*06/09/1979 Serialbastre
*11/09/1980 Simina1980
*25/09/1979 Relusha

Octombrie:

*02/10/1981 Lavinia.p
*08/10/1982 Anna_mama
*11/10/1974 Emanouela
*18/10/1984 Deea_24
*22/10/1979 Ttenzika

Noiembrie:

*10/11/1979 Bamsy
*14/11/1984 Voicu_bebi

Decembrie:

*01/12/1983 Yioanna_s
*17/12/1986 Ramona.P





Cum se deschide capitol nou:
1. Te loghezi cu userul comun "buburuze2009". Parola o trimit la cerere pe PM.
2. Mergi la "Clubul Scutecelor" intri pe subiectul nostru,"Buburuze de 2009 in actiune" la prima pagina si dai „Editeaza subiect”
3. Copiezi toata listuta si mergi inapoi la "Clubul Scutecelor”, unde dai „Subiect nou”
4. Dai Paste la listuta copiata si faci urmatoarele modificari: - scrii la subiect „Buburuze de 2009 in actiune" (nr.capitolului)-treci capitolul trecut in lista capitolelor de la inceputul listutei astfel: copiezi link-ul capitolului trecut, mergi la cel nou deschis, la „Mod format” pui pe „Interactiv”, mergi la butonul „Introdu Hyperlink”, apare o alta casuta, pui nr capitolului, dai ok si apoi link-ul capitolului trecut si iarasi ok Si gata!!! Capitolul nou este facut ... Apoi te duci pe ultima pag. a capitolului vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus.

Cum sa ascunzi un link [ url="aici scrieti linkul" ] aici scrieti denumirea dorita [ /url ]
Atunci cand veti scrie formula, scoateti acele blank-uri dintre parantezele patrate, astfel incat sa nu ramana nici un spatiu liber in interiorul formulei.


Cont comun: buburuze2009. Parola la cerere prin PM.
Mail comun: buburuze2009@gmail.com. Parola la cerere prin PM.17

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Primaaaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Danooo, pune mana si povesteste-ne despre voi ce mai faceti ca sa-ti iertam chiulul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Deci.....nu am citit nimic din urma...nici nu ma apuc acum pt ca cine stie ce intervine iar si nu mai apuc sa scriu...acum sa incep sa ma scuz nu?Doua saptamani nu am avut net(am schimbat furnizorul) dupa care m-am apucat de generalicoasa aia de curatenie de care din pacate nu am putut sa scap.Important este ca mi-a fost tare dor de voi si de buburuzele din dotare.Fimiu plange zilnic de dorul lui Miru.Intr-un final a ajuns si la noi zana maseloasa ...sau mai bine zis dintoasaAcum aproximativ 2 saptamani ne-a iesit si noua primul dintisor si a crescut pana acum cam jumate din cat ar trebui sa fie...nu am din pacate dovada ca ...nu sta nici batutAsteptam cu mare interes sa iasa si cel de-al doilea dintisor care deja se vede mai alb ca oricand.Eu mi-am schimbat look-ul ca nu ma mai suportam ...la asta va pot dovedi cu o prospatura de poza facuta acum cateva minute dar va rog sa scuzati pijamaua dar astazi mi-am propus sa nu ies din pijamale,sa nu fac nimic(doar sa intru la voi si sa incerc sa recuperez din urma).Ce sa va mai spun despre noi?...aaaaa ca ne-am imbogatit vocabularul care cuprinde dada,tata,mama,nana,baba si bubu ...aaaa si mai face cumva ca porumbelul dar nu stiu sa expun in litereAvem cateva pozici noi de la 9-10 luni si un filmulet tot de la 9 luni

La multe lunite inainte tuturor buburuzelor care au mai adaugat inca o lunita in palmares in tot acest timp cat am lipsit.Sa fiti sanatoase buburuzoaicelot si sa va bucurati parintii

Acum ma bag la recuperari dar sper ca stiti ca prima data ma voi uita la poze DA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

buna gagici
era sa pic jos cand am vz ca a aparut danaaaaaaaaaaaaaaaa...da e sarbatoare, de aia....nu-i asa?????
sa stici ca am citit dar am uitat...sunt de groazaaaaaaaaa, uit de la mana pana la gura
in fine...ana parca mi-a urat spor la bagaje...gresesc???...sarumana dar duc lipsa si de spor si de chef...am dormit ca mi-am alingat toarta in salon si eu cu piticul am ramas in pat singureiiiiiiii
picky nu este Nutrilon, am cautat in iarna....este Aptamil care are acelasi patent, acelasi ambalaj....ce difera e denumirea, atat...o sa merg pe ala ca au si aceeasi compozitie
mirela abia astept sa dormmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
cris sarumana de perfuzoaica.....cred ca am nevoie...nu ca nu am dormit, am dormit pot sa zic dar incep sa ma odihnesc si am o obosealaaaaaaaaaaaaaaa acumulata de 7 luni....
si acu sa ma plang.....am lasat piticul pe canapea, era prins de joculetele lui si i-am zis toartei sa stea cu el ca sa spal vas....bun....nu va zic ca si-a gasit nu stiu ce dumnezeu de facut si nu l-a supravegheat si mi-a picat pe gresieeeeeeeeeee.. imi vine sa-i crap capullllll
acu va las, ma duc sa dau jos valizele....poate le umplu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

ce faceti gagici?eu sunt suparata fleascain puii mei,in propria-mi casa nu am linistem-am certat rau de tot cu soacra..e a doua oarade cand am nascut,toata lumea se crede mai desteapta si stie cum trebuie crescut un copil:mancat,imbracat,inbaiat,plimbat iar eu sunt proastaca deh..sunt tanara si la primul copil ...o sa intru deseara ca acum chiar nu am dispozitia necesara sa stau la pc si cum se scoala fata sa ies la aer cu ea si ta-su
cuscra vazusi in treacat ca ai aparutmulti lu'giner-miu si multe pentru tine ca deh,tot e primavara

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

am ajuns si noi acasa cam acum o oara si doar ce am culcat maimuta terorista

miruta asa patesc si eu cand o fortez un pic,face pe nebuna si prefera sa stea flamanda pana la ora de laptico sa adopt aceeasi metoda ca si tine si o sa o las in pace si sa vad ce-o iesiia zi cum facem sa te ajut cu plantatia ca vreau o cafeluta de la tine..hahhaha,ce dulce e Antosi ce-i mai place in parc
anna ufff,de ar fi un dintisor cauza mofturilor ei ca niciodata nu mi-a facut asa fitze la masa;la noi e tareeeeeee uratbate vantul si toata ziua a picurat incet si sigur
cuscraaaaaa ai face bine sa fi la zi acumaofff,mama lui de net si de generalicoasa..si noua ne-a fost tare dor de voi si mai ales lu' tero de pericolul tauoooooooooo,in sfarsit si-a facut loc in agenda bagaboanta aia de zana maseloasa sa vina si la voipupam dulce puiul sa nu doara urmatorul dintisoria uite ce bine-ti stasi vad ca ati facut progrese nu glumadar al cui e bb-ul????vad ca numai dupa un asemenea telefon se suporta sa o sune pe noru-tasi ca de obicei gand la gand,fi-mea tot pentru bb-ul lu' ta-su are inclinatiesaraca catzicace bataie cu telecomanda isi ia..telecomanda care se pare ca e buna la orice..sa dea bataie,de balit,de facut orice mai putin schimbat canale
ema mai ce bataie ii dam lu' tati si pupam baiatul sa nu ramana vanataie si sa nu mai doara

offf,hai sa-l las si pe al meu la pc ca face ca tamba si mai nou de oftica se uita la boom indian..si cred ca nici medicamentele straine nu-l mai ajuta..

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare

Ooooo, lume noua..Dano ai dat semen de viata?????Super noul look...te prinde ff bine...dar pozele cu Denis m-au amuzat teribil...l-ai facut babuta si la sfarsit ce avea in cap? olita???
Ema, mie mama asa mi-a zis ca a vazut in farmacie ...dar se poate sa se fi inselat... Pai gata te pregatesti de plecare..da' acum ia zi..cate zile te dam disparuta??? ca vei vrea sa recuperezi...somn la greu si vei fi cu familia
Andreea si eu incerc sa profit de timpul meu ramas sa stau cu fata....dar mai nou vrea mai mult cu sora ...dar tot o pacalesc eu
Carina felicitari ptr ridicatul in picioruse...usor, usor ne ajungeti din urma Dintisori vor aparea si ei cand vor fi pregatiti. Chiar ma bucur ca au disparut bubitele..si sa dea Domnul sa nu mai apara.
Anna, ca tot vroiam sa te intreb de mult, cum stai cu alaptatul? l-ai intarcat? papa si altceva?
Alic ce mare si frumoasa s-a facut Nati ....da, si asa a mers si Stefi la inceput, acum paseste pe toata talpa.
Cris, off imi pare rau ca e cearta in casa...sa stii ca te inteleg perfect...sper sa ajungeti la o intelegere
Miruta, ce mare s-a facut Anto si e o frumusete.

Urez si eu la mai multe lunite sarbatoritilor din ultimile zile si ii pupic dulce

Hai sa va spunem si noi meniul nostru de azi...nu de alta dar un l-am mai pus de mult
-dimineata: lapte cu biscuite(in alte zile painica cu margarina si laptic)
-la pranz: ciorbita de vita a avut azi..adica am facut mancare ptr noi si i-am scos si ei separat inainte de a pune sare, cuburi de supa...asa fac si la supica de pui..si mama ii mai face mancaruri cu multe legume dar fara sa le condimenteze...deci e ok si Stefaniei ii plac..asa ca am renuntat la combinatia de 3 legume..ca oricum nu mai ii placea gustul.
-dupa amiaza: vreo 150 ml laptic
-seara: fructe simple, sa le pape ea...se mai intampla se i le dea mai devreme si seara papa la masa cu noi.
si mai primeste si cate ceva dulce facut in casa, o clatita cu gem, o prajiturica...etc..
- in rest: tatzi si noaptea la fel ...1-2 ori pe noapte

Gata ca merg sa bag fata la apa...va pupic dulce is ne auzim in alta zi. Noapte buna.




Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Buna Seara,

LA MULTI ANI celor care isi serbeaza azi onomastica!!!!!!!!!!

La multe lunite Bianca Maria!!!!!!!!!!!!

Anna_mama, .

Alic, eu nu te pto ajuta ca noi suntem tare mici si stam chiar mai tare pe varfuri, dar e o scumpa Natalia!

Cris, . Multumesc de info cu papa. SI la noi doar o gustare trebuie ca nu mai papam apoi cina. Sa vad cu grisul si orezul ala ca si daca ii dau cereale la masa aia ea nu mai vrea cina. S-ar putea sa raman pe iaurtel.

Miruta, si multu de info cu papa. uau, dar Antonia papa mult!

Damiella, bineai revenit. Am vazut pozici cu denis care e deja baiat mare si filmuletul cu cutu e super. Noul look te prind etare bine.

Cris, imi pare rau ca ai avut certuri cu soacra. cateodata cred ca tra sa lasam dupa ei si sa facem tot cum vrem noi.

Picky, .

Pup toate ftele si buburuzele si somnic usor.

Carina de scumpete de in Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

haideti la o cana de calda,azi 2 perfuzoaice..una pentru ema ca pana vine in rom. sa recupeeze cu somnul mai are ,si cealalta pentru cine a avut noapte alba,nu lipsesc nici cubanezele si nici vogue pentru cuscra

La Multe Lunite inainte

Karina Elena buburuza de Annkkaa
Darius Stefan Gabriel buburuza de Anaela

sa cresteti mari si mumosiiar pe mamici le rugam sa ne dea un semn de viata

Si cum azi e sarbatoare si la noi tero a mea face 10 luniva invit la pizza si dupa-amiaza o sarmaluta cu mamaliguta si ceva de beute

acus fug ca am o mica kk-ioasa care plimba mirosul prin toata casa

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

am revenit

picky bun meniulhai nu mai fi necajita ca tot la tine vine strefi,stie ea cine e mami
carina e bun daca papa iurtel,a mea a inceput sa mi-l refuzesi nu inteleg de ce stiu,chiar asta am facut pana acuma,i-am lasat sa vorbeasca si am facut ca mine..dar cand sta in sufletul meu si tot insista si mai nou se baga peste copil in fata mea de parca eu sunt inexistenta,pai imi sare mustarul si inevitabil se ajunge la cearta

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput