Ce naiba faci cand afli ca te inseala? El.

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zouzou

Sa-i raspund lui Lady, ieri il iubeam, azi...nu mai stiu; or fi dezamagirea si frustrarea care incurca totul si nu mai vad clar..habar n-am...Iar pentru viitor - ma tem si de singuratate pentru ca simt foarte, foarte puternic ca nu mai pot avea incredere intr-un barbat. Nu ma mai vad pe mine capabila sa fiu cu cineva..parca mi s-a uscat sufletul dintr-o data.

blame it on the rain!stiu ca incerci sa vezi ce si cum ci cand a inceput tot si mai ales de ce.o sa te mai tina asa o vreme.apoi vei reusi sa estompezi sentimentul si sa iei lucrurile ca atare si vei incepe sa iti [re]traiesti viata.acum e o tragedie peste ceva va timp va deveni o experienta(trista ce-i drept).

I'm not crazy my reality is just different than yours !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Raul a fost facut cand a ramas fara tatal natural...




Rufus,nu-s de acord cu ceea ce spui tu aici!




Cred, si stiu ca nu esti singura.
Este parerea mea, am mai exprimat-o; copiii, in general, isi dau seama mai greu ca nu a existat alta cale si isi fac propriile lor scenarii in care, de cele mai multe ori (si nu inteleg defel care-i motivul) ei sunt vinovatii.
Dar asta e alta discutie, daca-i bine sau rau sa ne consideram vinovati pentru un divort, cand e vorba de copiii. Dupa cum vezi, Zouzou se simte vinovata si pentru o amarata de relatie, prin care spera, poate, sa-i ofere copilei si un tata.

RUFUS, TORA si cele 3 minuni ale lorwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Surpriza 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Dincolo de toate ma doare sufletul cand citesc ceea ce scrieti. Sincer am o stare de amaraciune.
Poate este astenia de primavara!! Asa incat, brrrr hopa sus! Zambiti este primavara!

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Zouzou, trebuie sa accepti adevarul. El te iubea, dar nu destul de mult ca sa fii destul de importanta pentru el. Ar fi bine sa-l intrebi ce are de gand, dar oricum nu are nici o scuza. Vorba lui Conchita, ori Fedexul, ori geamul, asta pt expedierea bagajelor, si la revedere. Oricum, probabil va vrea sa se reintoarca la tine, dar sa nu uiti niciodata faptul, ca te-a inselat.
Fii puternica!
Cat despre copil, nu e usor pentru ea, ca veti fi singure o vreme si dupa aceea probabil va trebui sa se obisnuiasca cu altcineva. Dar poate ii va fi mai bine asa, decat sa sufere din cauza scandalurilor, sau sa traiasca in aerul infect al unui open marriage.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AVoogt spune:

Am si eu o curiozitate ... ce ar face el daca ea l-ar insela..?
Asta in general ,eu una m-am saturat sa vad femei care sufera ca sunt inselate

de

AVoogt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Eu zic ca ar tb sa scapam de obsesia asta ca tb sa fim cu cineva, un mosh, la batranete. Nu prea stiu de ce trebuie neaparat sa ne defineasca prezenta unui barbat langa noi. Dc. se poate, bine, dc. nu, oare nu traim prin noi si pentru noi, nu avem si alte preocupari? Asta cred ca e una dintre greselile femeilor in casnicii, motiv de nefericire, asteptarea de a primi fericirea din partea partenerului. Poate e prea mult si pt. el sa i se puna presiunea fericirii sau nefericirii noastre pe umerii lui. Ai copil, ai cumva job (cred ca da), ai prieteni, cum a spus is balerrina, ce mare chestie ca esti singura pe banca la 70 de ani? Vei avea fata, poate nepoti, prieteni, preocupari, cu ce mare chestie te-ar ajuta un mosh langa tine? Cred ca oricum dc. chiar o sa vrei, ai sanse sa gasesti vreun mosh pt. companie. Asa ca eu zic sa treci peste ideea cu singuratatea la batranete si singuratatea in general. Depinde doar de tine sa iti umpli viata si sa te valorifici altfel decat prin barbati. Si atunci, cand esti sigura pe tine si ai viata plina, poa' sa apara si un barbat ca lumea, cine stie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ruxij

Eu zic ca ar tb sa scapam de obsesia asta ca tb sa fim cu cineva, un mosh, la batranete. Nu prea stiu de ce trebuie neaparat sa ne defineasca prezenta unui barbat langa noi. Dc. se poate, bine, dc. nu, oare nu traim prin noi si pentru noi, nu avem si alte preocupari? Asta cred ca e una dintre greselile femeilor in casnicii, motiv de nefericire, asteptarea de a primi fericirea din partea partenerului. Poate e prea mult si pt. el sa i se puna presiunea fericirii sau nefericirii noastre pe umerii lui. Ai copil, ai cumva job (cred ca da), ai prieteni, cum a spus is balerrina, ce mare chestie ca esti singura pe banca la 70 de ani? Vei avea fata, poate nepoti, prieteni, preocupari, cu ce mare chestie te-ar ajuta un mosh langa tine? Cred ca oricum dc. chiar o sa vrei, ai sanse sa gasesti vreun mosh pt. companie. Asa ca eu zic sa treci peste ideea cu singuratatea la batranete si singuratatea in general. Depinde doar de tine sa iti umpli viata si sa te valorifici altfel decat prin barbati. Si atunci, cand esti sigura pe tine si ai viata plina, poa' sa apara si un barbat ca lumea, cine stie?


Si eu zic la fel!

E nasol pt fetita ca poate ea a crezut ca intr-un final va avea un tata, daca e cazul, dar ca femeie nu vad ce mare lucru sa nu ai barbat langa tine.Daca nu mai merge, stop si mai departe, daca vine un barbat pe parcurs bine daca nu e cam trist sa plangi toata viata dupa ce ar fi putut sa fie. Cred ca asa se iroseste o viata de ajungi la 70 de ani goala pe dinauntru si singura, cu woulda, coulda, shoulda si nu fara barbat.Viata poate sa fie fericita si fara barbat, exista copiii, prietenii, activitatile si hobby-urile ce ne fac placere.Toate astea le traieste mama mea, femeie de 49 de ani, singura de 16 ani.Nu e nefericita deloc, din contra se bucura de viata, de copii si de nepoti, are prieteni si activitati ce o tun mereu activa. Daca o sa se iveasca vreodata o relatie poate o sa spuna da, poate nu dar nu traieste pt asta.

Adriana 16+ si Aidan Alexander - 4 ani
A ticket to hell has never been funnier

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zouzou spune:

Mi-ati scris, ma bucur! Ieri n-am avut laptop..astazi o sa mai ajung mai tarziu din nou la internet ...Ieri am rupt pisica in doua. Nu se putea altfel, as fi fost nesigura mereu de-aici inainte, ca s-ar fi intors, ca nu...

Daca e sa fie dragoste, o sa gaseasca si curaj, si putere si magie sa imi redea increderea. Daca o sa faca asta, bine - daca nu, nu; daca o sa incerce si n-o sa reuseasca, iarasi bine. O sa vedem. Incerc din greu sa ma centrez pe partea buna a paharului.

Mi-am dat seama de atat de multe lucruri din experienta asta; chiar si faptul ca am devenit mai neincrezatare mi se pare un castig. E foarte bine sa fii un pic mai circumspecta, e ok sa ai incredere dar uneori e mai usor sa ai incredere in cineva decat sa fii atent..

Sunt intr-o faza in care imi evaluez greselile; evident, e si vina mea, nu se poate altfel - am fost doi. O sa vad unde..Trebuia sa nu las rutina sa ne afecteze - dar dragostea este si despre rutina si oboseala, despre plictiseala cotidiana dar mai ales despre rabdarea de a trece de ele si despre dorinta de a le depasi..Am fost mult prea moale, mult prea pasiva...la capatul mainii mele intinse era el, nu pentru ca intindea si el mana ci pentru ca eu eram fix langa umarul lui mereu...

Simt nevoia sa ma recuperez, sa ma re-iau, sa ma re-fac...sa ma inteleg in tot acest noian de intamplari. Oricum ar fi, pana alaltaieri l-am iubit. De ieri e o colectie de amintiri iar iubirea pentru el sta ca o scrisoare intr-o carte oarecare din biblioteca...stiu ca voi uita in care..eu sunt destul de uituca si imprastiata...

Cat despre fetitza - are o relatie excelenta cu tatal ei. El este departe dar vorbesc des, probabil va merge la el in vara, este prezent in viata ei si cred ca va trece mai usor peste despartirea mea de crocodil...M-am linistit oarecum in privinta asta.

Ieri dimineata, domnul a venit sa aduca ceva. Bagajele erau la usa. Eu eram agitata rau: pac-pac, jap-jap, trei lacrimi si atat.

Sunt nefericita si fericita in acelasi timp. Foarte linistita. Stau cu ochii in tavan si-mi imaginez tot felul de scenarii..am slabit vreo trei kg, ceea ce e perfect. Arat relativ ok; stii ce Rufus, ai perfecta dreptate: sunt frumusica foc...

O sa treaca, o sa fie bine, nu s-a terminat pamantul si-apoi...eu cand vreau sa fluier, fluier!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ZOUZOU - Tot ce era de spus, s-a spus. Nu voi scrie eu ce n-au scris altii. Am intrat doar ca sa-ti ofer pentru ultimul mesaj si un pe post de incurajare.

Fii sigura ca mai ai inca drum lung de parcurs prin viata. Macar parcurge-l in liniste si multumire.

Cristina +35 si Maria Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."
"Uita raul, iarta mult si rabda mult." Arhm. Mina Dobzeu

http://bucuriaarteisauartizanuldebucurii.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Zouzou, cum dom'le suntem batrane la 40 de ani??? pai eu cam tot atata o sa am curand. e a doua tinerete! vai de mine, dar succesul de acum nu l-am avut nici la 20 de ani!! tu nu stii ce vorbesti, ca inca iti suna in cap soapta de amor din baie catre alta. nu ai de ce sa te sperii.

si, ca sa continui ideea lui ruxij cu mosu pe banca:-)), acum pe bune, ia gandeste-te putin: cate face femeia sa-si prelungeasca tineretea? cate masaje si exfolieri si cat sport si diete si coafuri si pedichiuri si haine frumoase, tot ca sa arate super si la 70 de ani. iar barbatul ce face? sex cu altele. ceea ce il ramoleste de nu se poate, la 70 de ani dl. mangafaua asta al tau o sa arate total expirat. in timp ce tu, fara bataie de cap cu adulterele lui si nervii creati de suspciciunii, o sa arati de 50. ok, de 40. :-)) deci, zi merci ca a plecat, suferinta imensa ar fi fost daca ai fi facut si copil cu el. copila ta are deja tata, mangafaua a fost pe post de prieten. prietenii vin, dar mai si pleaca pe motive de incompatibilitati.

zambeste, vreau si eu sa dau jos 3 kile, da' n-are cine sa ma insele, pentru ca stii ce? nu am (mai) oferit increderea totala nimanui, asta e secretul.

Mergi la inceput