gazon

gazon | Autor: sonya_mea

Link direct la acest mesaj

Buna,
am cautat prin mesajele anterioare dar nu am gasit problema care ma framanta pe mine.
De curand ne-am mutat la casa si as vrea sa pun gazon anul acesta in gradina. Ce trebuie sa fac ca sa iasa? Se pune inainte cu o saptamana ingrasamant special pentru gazon si apoi se insamanteaza, sau dupa ce am insamantat se arunca cu ingrasamant? Ce tip de gazon este mai bun tinand cont ca va fi putin trafic prin gradina.

Multumesc anticipat de rapunsuri si sa aveti recolte bogate anul asta in gradinile voastre

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Citat:
citat din mesajul lui sonya_mea

Buna,
am cautat prin mesajele anterioare dar nu am gasit problema care ma framanta pe mine.
De curand ne-am mutat la casa si as vrea sa pun gazon anul acesta in gradina. Ce trebuie sa fac ca sa iasa? Se pune inainte cu o saptamana ingrasamant special pentru gazon si apoi se insamanteaza, sau dupa ce am insamantat se arunca cu ingrasamant? Ce tip de gazon este mai bun tinand cont ca va fi putin trafic prin gradina.

Multumesc anticipat de rapunsuri si sa aveti recolte bogate anul asta in gradinile voastre


Nu stiu ce sfat sa-ti dau legat de gazon insa poti afla cu siguranta de la topicul "Calendarul gradinarului vesel" - sunt acolo multe gradinarese cu experienta si darnice in explicatii

http://tabloute.blogspot.com/
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Multumesc mult Tala

Mergi la inceput