am scos o tasta, cum o pun la loc?

am scos o tasta, cum o pun la loc? | Autor: dianas

Link direct la acest mesaj

Ajutooor, va rooog, una dintre tastele mele de la laptop nu mai functiona, am remarcat ca are ceva dedesubt asa ca am tras de ea si am scos-o, am curatat mizeria (era un graunte de ceva ) dar acum nu mai stiu cum sa o pun la loc. Ce ma faaac???? Mai pot sa o pun la loc?


merciiiic!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianas spune:

m-am calmat, am infipt-o in locul ei si am apasat putin mai tare, s-a prins in chingile alea si gata. acum functioneaza Me happy!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:



Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

nu ti s-a intamplat niciodata sa lipsesti 5 minute din camera unde e laptopul si copilul si sa-ti gasesti laptopul cojit de taste? mie da

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

nu ti s-a intamplat niciodata sa lipsesti 5 minute din camera unde e laptopul si copilul si sa-ti gasesti laptopul cojit de taste? eu da


sa vezi cum e cand ti le si pune la loc intr-o ordine aleatoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adina Iulia

nu ti s-a intamplat niciodata sa lipsesti 5 minute din camera unde e laptopul si copilul si sa-ti gasesti laptopul cojit de taste? eu da


Super! La noi s-a intamplat altfel: Alerga fii-mea dupa mine prin casa "mami, mami, uite ce am gasit!" Era tasta "Shift". Zic, unde ai gasit-o? Ea, foarte senina "am curatat-o de la leptop" (o curatase cu degetelul pana a iesit de tot)
Tot atunci am invatat si eu sa le pun la loc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

L-am gasit cojit complet si era seara, aveam evident mult de lucru...

Mi-am suflecat manecile si m-am apucat de treaba, nu mai aveam timpul necesar sa il duc la reparat undeva, mi-a luat vreo 3-4 ore. Mecanismul de la unele l-am mutat la altele (se rupsesera cateva, unele de la taste importante) pot sa dau lectii acum

Mergi la inceput