hotarare judecatoreasca

hotarare judecatoreasca | Autor: sunnyday07

Link direct la acest mesaj

Respectiv ma intrebam daca pot obtine in vreun fel o copie a unei hotarari judecatoresti.
Este vorba despre un proces care a avut loc pe 8 februarie si nu am primit inca acasa hotararea; mi-e teama ca nu mi-au adus-o cei de la posta.

Am nevoie de ea, si trebuie sa o si legalizez.

multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Respectiv ma intrebam daca pot obtine in vreun fel o copie a unei hotarari judecatoresti.
Este vorba despre un proces care a avut loc pe 8 februarie si nu am primit inca acasa hotararea; mi-e teama ca nu mi-au adus-o cei de la posta.

Am nevoie de ea, si trebuie sa o si legalizez.

multumesc


ptr hotarare trebuia sa semnezi, postasul n-are voie sa o puna in cutia postala. Hotararea a fost data pe 8 .02. dar mai trec nuj cate zile pana se redacteaza, dupa altele 30 se trimite.nu intra in panica,mai ai rabdare.
Si,da ,poti obtine o copie.Mergi la arhiva,faci o cerere ,platesti o taxa si ti se va elibera in functie de cat timp au .
rabdare si tutun!

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Multumesc , o sa mai am un pic de rabdare ....

am mai trecut prin asta si in vara si hotararile (ca si citatiile de altfel) ajung direct in cutia postala din nefericire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Multumesc , o sa mai am un pic de rabdare ....

am mai trecut prin asta si in vara si hotararile (ca si citatiile de altfel) ajung direct in cutia postala din nefericire


Mergi la dirigintele de la Posta sau cauta postasul si vb cu unul dintre ei.Pentru toate aceste acte SE SEMNEAZA!

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Hai ca am aflat cum e cu posta romana si cu hotararile judecatoresti.

Postasul trebuie sa-ti inmaneze personal hotararea, iar in cazul in care nu te gaseste acasa trebuie sa o lase la "Avizier" sau sa o afiseze la loc vizibil in holul blocului.

Cum eu nu sunt nicodata in timpul zilei acasa probabil ca a lasat-o in cutia de posta si nu la "Avizier".
Sper sa faca la fel si de data asta, e mai sigur si nici n-o sa-mi citeasca toti vecinii hotararea judecatoreasca

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07

Hai ca am aflat cum e cu posta romana si cu hotararile judecatoresti.

Postasul trebuie sa-ti inmaneze personal hotararea, iar in cazul in care nu te gaseste acasa trebuie sa o lase la "Avizier" sau sa o afiseze la loc vizibil in holul blocului.

Cum eu nu sunt nicodata in timpul zilei acasa probabil ca a lasat-o in cutia de posta si nu la "Avizier".
Sper sa faca la fel si de data asta, e mai sigur si nici n-o sa-mi citeasca toti vecinii hotararea judecatoreasca

merci



ei si ce dac-o citesc? daca nu-i ptr viol n-ai de ce sa-ti fie rusine.si cum nu am vazut nici un nene violat de la stirile de la ora 5 , sa ti-o lase unde-a fi,numai sa vina odata !

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Sunnyday07,

minuta se consulta la condica, imediat dupa ce instanta se pronunta, iar hotararea se redacteza ulterior, respectiv in 30 de zile in civil, 20 in penal.
Termenele sunt de recomandare, astfel incat ele pot fi depasite in cazul in care instantele sunt incarcate cu dosare. Pentru linistea ta, fa un drum la arhiva si intreaba daca s-a redactat hotararea din dosar!
Nu se semneaza pentru comunicarea hotararii, insa dupa redactare e usor sa ajungi in posesia acesteia, ca parte.



Mergi la inceput