Parintii laudarosi ...

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana







Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family



Corinadana, ai un suflet foarte frumos! Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

corina dana a scris cel mai urat mesaj de pe dC.

Sa iti fie rusine.nu e prima data cand ataci copiii altora.





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Nu cred ca ii e rusine : aici avem certitudinea ca e vorba de laudarosenie dublata de rautate ... combinatia perfecta pt un om tare mik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Pe mine s-a suparat odata o mamica de pe DC pentru ca i-am spus ca al ei copil nu e mai frumos decat ai altora. A inteles doar ca i-am spus ca nu-i frumos, dar ideea mea era ca nu trebuia facuta comparatia. Normal ca e frumos, o mama poate sa si-l creada cel mai frumos, dar sa-si tina parerea pentru ea! Fiecare copil este frumos. Era un subiect vechi si de demult la care diverse mame puneau pozele copiilor lor si apoi toata lumea isi dadea cu parerea...ce m-a frapat a fost ca s-au gasit si mame care afirmau ca au copii mai urati decat altii! Chipurile aveau "simtul realitatii", erau obiective. Cam asa era: intra o mama, punea poza copilului, convinsa fiind c-o sa-i eclipseze pe toti ceilalti. Unii spuneau de ce-a iesit asa de frumos copilul, ca se trage din tata de nu mai stiu care origine si din mama tot asa. Penibil! Sau alti parinti puneau poze cu copiii altora, decretand: "iata cine este cel mai frumos!" Ce gust amar mi-a lasat subiectul ala, si dupa atatia ani! Ring a bell?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

SABINA NU arunca cu piatra, nu TU; tu ai atacat un segment intreg de populatie DA??? remember. Si in ultima vreme dai repede in stanga si n dreapta cu "sa ti fie rusine"; nu este frumos dar parca conteaza...NU imi mai pune cuvinte in gura, nu tu care stii bine cat te a deranjat chestia asta.Ori gata, ai uitat?!

NU mi am laudat niciodata copiii pe VREUN FORUM. Sybille copiii mei NU au nevoie sa i laud, da? Se lauda singuri prin ceea ce fac. Copiii mei sunt normaaaali ca toti copiii, nu sunt cel mai cel ca atunci discriminez, DA?

Doar ma distreaza cum vezi la fiecare "cel mai frumos" si pana la urma, cred eu dar voi ati sarit repedeeeeeeeeee ca doar asta asteptati, toti sunt la fel, absolut la fel. Dar se intra tare cu cel mai, cel mai, cel mai eh! nu pot fi 1000 de cel mai cel.Parca cel mai era un superlativ, nu?!

Si NICI nu am scris ca s copii urati daca la asta v a dus repede imaginatia ptr ca NU sunt asa copiii, sunt absolut normali. Cu suirusi si coborasuri cu perioade de acumulari rapide cu perioade mai lente. SUNT NORMALI!




Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sibylle

Nu cred ca ii e rusine : aici avem certitudinea ca e vorba de laudarosenie dublata de rautate ... combinatia perfecta pt un om tare mik.


Si triplata de?! abia asteptati sa sariti...

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Oh, dar nu va certati, nu asta era ideea .
Vorbeam aici de laudele acelea neintemeiate, de laudele in fata unor mamici mai incercate de soarta...



Cristina si Razvan (31.01.2006)
(1),(2),(3),(4),(5),(6)
MY HERO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Eu am tendinta sa imi cam critic copiii cu voce tare si asta pentru ca nu ii vad deloc "deosebiti". Sunt niste copiii absolut normali, cu bune si rele. Ce iese la mine din normal sunt prostiile ... nu stiu daca e bine asa, sa fii foarte critic cu copilul tau, dar asa sunt eu. Si desigur ca ma deranjeaza parintii care isi prezinta copiii ca fiind iesiti din comun. Dupa mine putini copii sunt iesiti din comun, putini de tot ... in rest, unii au inclinatii spre anumite lucruri si dar in mod sigur au minusuri in alte parti. Nu se poate sa fii bun peste tot.

Cateodata insa ma mai laud si eu, de ex iarna asta cand Alex a invatat sa skieze in 3 zile - ma laud pentru ca m-a lasat si pe mine cu gura cascata ... pe de alta parte insa nu vrea sa citeasca, nu are nici un interes in citit si nu stie cum sa fuga de aceasta activitate. Cred ca daca fac un bilant, mai mult m-am plans pe aici ca nu citeste decat ca skiaza atat de bine

Si invers - Flavia este copilul cartilor dar nu al activitatilor fizice - orice necesita efort fizic, renunta imediat. Chiar ma gandeam ca daca nu l-ar fi avut pe Alex care sa o fugareasca, cred ca nu s-ar da jos din pat. ... na, ce v-am spus, copii normali !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

corina, tie ti se pare elegant sa spui unor parinti ca doar isi inchipuie ca ai lor copiii sunt frumosi?

frumusetea copiiilor pur si simplu nu este un capitol de discutat

Iar tu mereu ti-ai laudat fata ca e fotomodel si asa mai departe, de ce uiti?

foarte bine ca ti-ai laudat-o din partea mea, repet, eu sunt pt laude, mie imi place cand parintii isi lauda copiii.


A, si de ce spun ca nu prima data cand ataci copiii altiora.

Nu am sa uit niciodata cand eram gravida cu Gheorghe si mi-ai spus ca Sofia e impura.

Am plans ore in sir atunci, a fost groaznic, si nici nu ti-ai cerut scuze.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

SABINA NU arunca cu piatra, nu TU; tu ai atacat un segment intreg de populatie DA??? remember. Si in ultima vreme dai repede in stanga si n dreapta cu "sa ti fie rusine"; nu este frumos dar parca conteaza...NU imi mai pune cuvinte in gura, nu tu care stii bine cat te a deranjat chestia asta.Ori gata, ai uitat?!

NU mi am laudat niciodata copiii pe VREUN FORUM. Sybille copiii mei NU au nevoie sa i laud, da? Se lauda singuri prin ceea ce fac. Copiii mei sunt normaaaali ca toti copiii, nu sunt cel mai cel ca atunci discriminez, DA?

Doar ma distreaza cum vezi la fiecare "cel mai frumos" si pana la urma, cred eu dar voi ati sarit repedeeeeeeeeee ca doar asta asteptati, toti sunt la fel, absolut la fel. Dar se intra tare cu cel mai, cel mai, cel mai eh! nu pot fi 1000 de cel mai cel.Parca cel mai era un superlativ, nu?!

Si NICI nu am scris ca s copii urati daca la asta v a dus repede imaginatia ptr ca NU sunt asa copiii, sunt absolut normali. Cu suirusi si coborasuri cu perioade de acumulari rapide cu perioade mai lente. SUNT NORMALI!




Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family



Absolut infiorator acest mesaj!
Dovada unei cruzimi inimaginabile. Si cu toate acestea ma bucura faptul ca tu ai copii normali. Multe din cele de care te iei nu se pot lauda cu asta.
Iar in ceea ce priveste afirmatia ta despre poze cu copii urati mi-a adus si mie aminte de alte poze, cu fete in rochii transparente, care pozeaza lasciv....si lipsite de orice urma de inocenta si pe care mi-e personal mi-ar fi frica sa le afisez in public. Cine stie ce minti bolnave mai hranesc......

Mergi la inceput