Parintii laudarosi ...

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Stiti ce e cel mai nasol moment?
Atunci cand o mama isi abandoneaza copilul.
Astazi mi-a fost dat sa vad acest lucru si sunt intoarsa pe dos...sincer...avem o prietena care a nascut si parintii nu stiu de ea ca are bebe pentru ca nu sunt din orasul acesta asa ca mi-am luat inima in dinti si am dat sfoara in tara, vorba aia...si am cumparat pampersuri si i-am cumparat biberon, suzeta si vanita si aveam de gand sa ma duc sa ii cumpar cu ce o scot eu cu soramea din spital si varamea a contribuit sa o ajutam si am spalat hainute si i-am dus o parte din ele si mai am pe sarma la uscat...maiiiiii cand ajung acasa sa imi zica ca a dat copilul la o familie nici acum nu imi vine sa cred cand i-am spus ca o ajutam numa sa aibe grija de baietel...de ce??????????? nu inteleg mai ales ca l-a si alaptat

Andrei
Perlute Teodorei
www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AB_AC spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bee

AB-AC , m-ai facut sa plang! Cu bronsiolita copilului tau, mi-am adus aminte de ce chiar nu ma intereseaza ca nu au facut ceva absolut special si senzational. Ufff, pai de aproape 5 ani, unul mic e in brate cu probleme de sanatate diverse, cate bronsiolite pe cap de fiecare, cati ani de kinetoterapie cu cea mare ca s-o vad ca merge ok....., dupa ce mi s-a spus ca are parapareza spastica. Si acum scriu o mana, ca pe cealalta doarme cel mic care e, evident, cu febra mare, are 8 luni si nu sta in fund! Dar, bate din palme, silabiseste si are diiiiinti!

Ana Teodora (22.12.2005), Razvan Dimitrie (26.10.2007) si Petru Octavian (11.08.2009)


Bee curaj pentru mamica luptatoare a celor trei care n-au speriat inca vestul ! Multa sanatate! Cresc ei mari si ajungem sa ne spunem noi povesti in parc ca veteranii razboiului cu virusii si cu necazurile mici si mari. Atunci iar vor fi unele acuzate ca spun povesti vanatoresti:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

Habar n-am cine esti si ce vrei, n-am citit niciodata despre tine si daca ai fi citit mesajul la care am raspuns ti-ai fi dat seama ca cea care l-a scris vorbea despre "o mama" (nici macar ca ar fi de pe DC nu se deducea din ce era scris acolo). Mi-am permis sa fac o gluma si atat.
De cand sunt membra pe DC nu am jignit pe nimeni niciodata. In schimb tu asta ai facut aici.
Cred ca tu traiesti cu impresia ca toti cei care scriu aici iti citesc tie posturile si iti dau raspunsuri pe ocolite aici. O sa te dezamagesc sa iti spun ca nu te cunosc, nu stiu nimic despre tine si copiii tai.
Nu iti voi justifica raspunsul meu de atunci pentru ca nu iti era adresat.
Consider ca am spus ce aveam de spus.



Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Citat:
citat din mesajul lui anemona

Oare sa fi uitat cand l-a nascut?




Cine esti tu sa-ti permiti sa ma insulti? Ma cunosti de undeva? Daca ai ceva de zis, de ce nu spui la subiectul unde am scris?

Evident, de fiecare data am nascut natural si fara anestezie, e logic ca as fi putut sa uit data in care am nascut, poate sunt si analfabeta si nu stiu sa citesc un certificat de nastere, ce zici? Iti place scenariul asta? Iti satisface orgoliul?

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Nici nu mi-ai citit posturile si nici nu mi-ai raspuns, cu toate ca "gluma" ta era la un citat din ce am scris eu, chiar daca cine m-a dat la "gazeta de perete" nu a specificat sursa.
Buna gluma, ce sa zic, inseamna ca vorbesti din experienta, nu? Ca sa continuu in acelasi stil, poate nici tu nu-ti mai amintesti ce ai scris.


Citat:
citat din mesajul lui anemona

Habar n-am cine esti si ce vrei, n-am citit niciodata despre tine si daca ai fi citit mesajul la care am raspuns ti-ai fi dat seama ca cea care l-a scris vorbea despre "o mama" (nici macar ca ar fi de pe DC nu se deducea din ce era scris acolo). Mi-am permis sa fac o gluma si atat.
De cand sunt membra pe DC nu am jignit pe nimeni niciodata. In schimb tu asta ai facut aici.
Cred ca tu traiesti cu impresia ca toti cei care scriu aici iti citesc tie posturile si iti dau raspunsuri pe ocolite aici. O sa te dezamagesc sa iti spun ca nu te cunosc, nu stiu nimic despre tine si copiii tai.
Nu iti voi justifica raspunsul meu de atunci pentru ca nu iti era adresat.
Consider ca am spus ce aveam de spus.



Citat:
citat din mesajul lui CarlaV

Citat:
citat din mesajul lui anemona

Oare sa fi uitat cand l-a nascut?




Cine esti tu sa-ti permiti sa ma insulti? Ma cunosti de undeva? Daca ai ceva de zis, de ce nu spui la subiectul unde am scris?

Evident, de fiecare data am nascut natural si fara anestezie, e logic ca as fi putut sa uit data in care am nascut, poate sunt si analfabeta si nu stiu sa citesc un certificat de nastere, ce zici? Iti place scenariul asta? Iti satisface orgoliul?

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"





-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anemona spune:

CarlaV,ti-am raspus la atacul lansat impotriva mea, explicandu-ti ca gluma DE ATUNCI nu a avut vreo tinta, ca la acel moment nu aveam habar ca ceea ce scrisese catalishka avea la baza posturi ale cuiva de pe DC.
Deci ti-am raspuns tie legat de primul meu post. De altfel singurul meu post pe acest subiect pana la atacul tau.
Aceste mesaje ironice si rautacioase pe care continui sa le trimiti impotriva mea si care sunt complet gratuite ma obliga sa rog moderatorii acestei sectiuni sa se ocupe de aceasta situatie, pentru ca deja mi se pare ca ai intrecut masura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Asta e chiar culmea, atacul meu impotriva ta!!!!
Se pare ca nu stii sa gusti glumele facute dupa reteta ta.
E nevoie sa-ti amintesc cine a inceput?

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Va rog frumos sa incetati cu cearta si sa reveniti on-topic

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Carla si anemona, va rog frumos sa va opriti! Va certati degeaba si fara sens , mai stricati si topicul. anemona a comentat o afirmatie citita aici, fara sa stie despre cine e vorba. Carla a luat-o personal. Va pupati si va impacati sau va ignorati. Daca doriti continuarea razbelului, pofiti la ZZ.(se rezolva imediat cu un split la subiectul asta.)



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Nu stiu cum e cu "laudarosele" in realitate, ca eu nu prea am asa ceva primprejur.
Dar pe forum, find transmisa in scris, informatia poate crea diferite imagini in mintile diferitilor oameni. De exemplu, cind Conchita zicea acum citeva luni (am citit doar prima pagina. :-) ca fetita ei inoata pe sub apa, eu imi pot imagina ca inoata ca mine, ca un adult, ca da din miini, isi tine respiratia, inainteaza si iese la 10 m mai departe de unde s-a bagat la fund.
Sau imi pot imagina ca isi poate tine respiratia sub apa citeva secunde si ca la apa foarte mica inainteaza cumva prin apa o distanta mica, sa zicem. Sau pot sa-mi imaginez ca sta cu capul in apa in timp ce mama o sustine.
La fel, multe mame numesc "merge" ceea ce corect se numeste "cruising" adica atunci cind copilul se tine cu o mina de obiecte si reuseste sa se deplaseze.
Exemple sint sute.

Ceea ce vreau sa punctez este ca in comunicarea online, foarte importante sint definitiile in cazul de fata.

Pe de alta parte, copiii au ritumuri de dezvlotare diferite si unii se dezvolta mai bine intr-o arie si altii in alta.

Cit despre cum reactionam si cum ii infruntam.... Daca ii intilnesc in realitate, eu incerc sa-i evit.

Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

Info utile despre cresterea copiilor

www.askdrsears.com/" target="_blank">Dr. Sears

www.positivediscipline.com/" target="_blank">Disciplina afirmativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

cred ca laudorosenia parintilor mai tine si de educatia primita in copilarie, caracter, bun simt, cultura, scoala.

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput