aparat expresso bun?

aparat expresso bun? | Autor: aiamoni

Link direct la acest mesaj

Poate sa-mi recomande cineva un aparat expresso bun? As merge cu pretul pana la 5-600 roni, sper sa nu fie nevoie de mai mult... Are cineva in bucatarie un aparat pe care il poate recomnda?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

am un expresor micut , face expreso exact ca la cafenele, este de la ZELMER, e ft bun, poti face si cappucino, are de facut spuma de lapte, am dat 430 pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

N-am auzit de firma asta...si ce cafea foloseste, boabe, macinata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

noi avem Saeco Armonia, suntem f multumiti de el

Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patrisuca spune:

cafea macinata, are un fel de masura, e exact un mini expresor care se foloseste la cafenele, are acelasi sistem numaica nu are de macinat boabele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

aparat espresso.... va rog eu frumos

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aiamoni spune:

Multumesc, o sa ma uit la aparatele astea.
Am trecut pe la magazin si-am aruncat o privire...stie cineva care poate fi diferenta intre un aparat de 200-300 de roni si unul de 500-600 roni? Presiunea e aceeasi si par sa faca acelasi lucru. E doar diferenta de firme, unele mai cunoscute decat altele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgi31 spune:

eu folosesc un espressor Barino : cafea, espresso, machiato, spumare lapte sau incalzire. Singurul lucru care mi-ar fi placut sa fie si total automat (ceva de genul acestuia )....dar pentru asta mai trebuia strans... si inca bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teodora D. spune:

Pe mine m-ar interesa cat e de buna cafeaua facuta in aparatul celor de la www.amazon.com/Nescafe-KP210050-Single-Serve-Coffee-Machine/dp/B001FA21Q0/ref=sr_1_26?ie=UTF8&s=home-garden&qid=1269718705&sr=1-26" target="_blank">Krups. L-am vazut intr-un magazin, cu o multime de rezerve, de cafea arabica, latte macchiato, capucino etc, seamana cu Nespresso la care face reclama George Clooney.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kita spune:

GEORGY poti te rog sa precizezi preturile la cele doua expresoare, eventual poti sa dai un PM si sa imi spui de la ce distribuitor ai cumparat tu? Multumesc in avans pentru raspuns.

Teodora, Si eu am vazut Krups, am baut un expreso ls o prezentare de-a lor si nu m-a dat pe spate; poate si e o autosugestie caci am vazut ca trebuiesc utilizate numai capulele lor speciale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladybird32 spune:

Krups e foarte bun si potrivit pt acasa

Mergi la inceput