sa ne numaram binecuvantarile (3)

sa ne numaram binecuvantarile (3) | Autor: conchita

Link direct la acest mesaj

Cap. 1, Cap.2

Casandra, si eu recomand acvariul, desi n-as avea competenta, am ramas cu unul din 5 pesti. sau fusera 6-7? vezi? :-)) mai bine asculta la Daria, i-am vazut acvariul in poze si arata minunat.

mi-a placut faza cu dormitorul pentru noi, in sensul ca as vrea si eu unul. de fapt, un pat al meu as vrea, mi-e ca sucomb asfixiata - dimineata ma trezesc cu sonia incolacita pe figura mea ca o pisica. imi imbratiseaza capul, daca ati mai pomenit asa ceva. de fapt, parul, aia e paturica ei, parul meu. ii tot bat apropouri sa incerce sa doarma in patul ei si singura deal atinsa pana acum e sa pastreze ea patul mare si eu sa dorm in al ei. king vs twin size. yeah right.



abdominabila

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Buna,

va citesc din urma si simt impreuna cu vio. Sunt o ex single mom, recasatorita si bb2 din noua relatie.

Imi amintesc tare bine timpul din timpul divortului si perioada de dupa, de fapt este inca foarte vie pentru mine. A fost foarte greu pentru mine financiar, organizatoric, lasand totul in urma si luand-o de la zero. Insa a fost si timpul in cae m-am simtit atat de puternica si sigura pe mine ca niciodata. A fost pentru prima data in viata mea cand stiam 100% ce vreau si care imi sunt prioritatile.

Din pacate am pierdut din energia si siguranta aia, nu stiu dece, zau ca imi lipsesc si as dori sa le recapat cumva. Oare de ce nu mai sunt? Nu stiu... :-)

Daria, cum sunt acum sambetele? Parca spunei candva cu emotii ca trebuie s-o iei pe Giulia cu tine la job.

Chonchita, iti doresc multa, multa sanatate, nu stiu ce ai avut/ai, am inteles insa ca e ceva in legatura cu manageriatul stresului?
Tare dulce Sonia ta, cumdoarme pe parul tau. Mie imi plac mult obiceiurile astea de adormit/dormit. Jasmina mea, cand era mai micuta, musai era sa adoarma cu piciorusele ei la caldurica intre coapsele mele :) Iar Floris musai sa le tin pe amandoua (picioruse, talpi) in palma mea, unde le baga, le scoate, se joaca pana isi gaseste locul.
Mie mi se topeste mereu inima la lucrurile astea mici si atat de frumoase.

Sper sa nu va deranjeze faptul ca va citesc, va trimit toate gandurile bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Adina
Fiimea in fiecare seara imi fixeaza telefonul la 6 dimineata, iar eu trebuie sa ma scol s-o mut in patul meu, sa mai tragem impreuna un pui de somn pana la 7 fara 10 Noroc ca o mai pot cara in brate, ca nici nu se trezeste in general, cand o mut.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

- pentru fiecare dintre voi
Incep sa cred ca vine in sfarsit primavara si la noi si uite cum se imbunatateste si starea mea psihica. Sper sa ii dau de capat cu analizele celui mic. Inca mai caut un pediatrul care sa imi dea raspunsuri la intrebarile mele legate de varsta osoasa foarte mica...
Morgano, ma bucur ca ai dat vesti.
Conchita, nici nu ma mir ca ti-ai revenit atat de repede; esti o femeie tare puternica si te admir mult
Daria, mi-ar placea si mie un catelus, dar momentan nu cred ca se poate.... poate mai incolo
Happy, tare bine ati petrecut la single mum night...
Pup pe fiecare dintre voi si va urez un weekend zdrasnic Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

adina, multumesc. casa de piatra in continuare cu multa, multa bucurie si iubire. copilasii tai au nume absolut superbe, wow.

Gabi, faci sport la 6 dimineata, mama draga, lasa ca-i bine. :-)) si io fac, in operatiunea calutul, io fiind martoaga, iar ea pe umerii mei.

Yagmur, ma magulesti. am si eu PMS-urile mele, ce crezi tu? :-)) multa multa sanatate puiului tau si sa-i dati de cap cu analizele.

mey, mai avem voie sa vorbim de ecsi pe-aici? sau numa de prezent si viitor, ambele de aur si nestemate? ca as spune si io vreo doua. al meu merge la biserica de vreo luna si ceva si s-a schimbat de sa nu-l deochi. mi-aduce brosuri cu doamne-doamne si-mi mai tine si predici. aproape ca am inceput sa-l iert. ii zambesc in continuare cu prietenie maxima, in timp ce prin cap imi mai zboara niste ganduri pacatoase de genul ce norocos ar trebui sa se simta ca-mi tin tigaile in dulap, nu undeva atarnate la indemana. ca parca as folosi-o pe-aia mica pentru oua pe post de catapulta. bine ca-mi trece repede, dar ma apuca la fel de repede cand il aud despre iertare si bunatate.

voi ati iertat? ati uitat, gata, e in albumul cu flori presate? sau...

abdominabila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Ce inseamna varsta osoasa mica?
Sper sa iasa ok analizele, tin pumnii!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu am feeling de multa ura si-n acelasi timp mi` dor de vremile bune Dar il urasc de-mi vine sa-i scot ochii aia verzi din cap. Noi nu ne vorbim ca nu putem. Abia ne salutam. Acu` 2 sambete insa ne-a admirat catelu` Mi-a venit sa rad. A lasat mandra din masina, asta a fugit la noi si el se tot chiora
Imi vine sa-i strig: bey, daca ai fo` prostanac
Insa inca povesteste ce bine gateam io Noha, fiecare cu amintirile lui
Yagmur, sanatate la voi

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Yagmur, sanatate si voua, sper sa gasesti doctorul potrivit.

Gabi, ce grijulie fata ta! Noi nu prea mai incapem in pat cu totii, ar trebui pat mai mare.
Avem si noi jocuri gen calut, in variante diferite, cea mai agreata in ultimul timp este sa ma lege pe mine cu coarda de mijloc si ei sa ma mane din spate. Mai am si, spre disperarea omului meu,. obiceiuri din astea sa mai pun isi trambulina in mijlocul casei si sarim ca disperatii, m-a sunat intr-o zi o vecina daca e totul ok la noi .

Conchita, multumesc de urari!
Eu cred ca e locul si pentru ecsi aici, ce-ar fi prezentul sau viitorul fara trecut?
Si la noi situatia este destul de crispata cateodata. Mai ales ca sunt acum doi barbati la mijloc... Eu am pasrtat o legatura foarte stransa cu ex-ul, pentru Jasmina. Vorbim aproape zilnic la telefon, eu ii dau mereu raportul ce face fiica-sa. Iar el ma mai foloseste si sa se descarce de balastul emotional prezent. Asta il deranjeaza pe actualul, insa pentur mine este foarte important ca Jasmina sa creasca intr-un sentiment de siguranta si sa aiba o copilarie fara prea multe incordari intre parinti. Deci depun fff multa energie ca sa fie bine,, recunosc ca de multe ori ma simt stoarsa :(
Pentru ca tatal ei e u pic ca un pasha, culege fructele si ma lasa sa fac munca

Insa fata-i fericita, mai ales ca il mai opresc fe taticul ei din cand in cand si la o masa aici, il poftesc mereu in casa, e ok. El e un tata bun pentru ca o iubeste mult, De fapt, e unprieten tare bun, ca tata inseamna si responsabilitate, asta ramane pe umerii mei si ai actualului, dar e bine si asa, tot fericita o face, si asta e important.

Na, ca am zis ca doar citesc, si acum ocup eu spatiul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

fara ex-uri si amintiri neplacute nu am putea pretui tot ce avem in prezent

Adina asa ar trebui sa fie... adica fiecare la un moment dat si-a iubit fostul, i-a daruit copii, dar daca dragostea a murit, asta nu inseamna ca ar trebui sa iasa cu ura si scandal... in principiu e ok sa ramaneti prieteni chiar si dupa divort. Eu cu primul ex ma inteleg bine, mai ales ca am fost si colegi de clasa (e vorba de prima mea casatorie, a fost doar un moft de studentie). Nu ne cautam, dar cand ne intalnim, ne mai povestim despre copii, familii. Ce ciudat a fost odata, ne-am intalnit la un concert, eu eram single, el a venit fara sotie. Am inceput sa povesti, la un moment dat, chiar cand ne distram de minune, a aparut o prietena a nevestei. El m-a prezentat ca "fosta colega de clasa si fosta sotie" moamaaa ce stramb s-a uitat femeia la noi ceea ce ea nu stia, ca actuala stie de mine, ba mai mult, cateodata stateam si cu ea la povesti, mai ales cand stateam in acelasi cartier si ne vedeam mai des in parc cu copiii.

Conchita, da, e sport serios ce fac eu, noroc ca n-are decat 23 de kile

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Salut gagici,

Eu m-am trezit intr-o primivara azi, soare, cald. M-am imbracat cu o rochie superba verde smaralgd si mi-am pus pantofii pe carei-am primit de la prietena mea de ziua mea. Ma simt bine si frumoasa.

Si io dorm incalecata. Piticele adorm in patul meu, dupa care operatiunea mutatul. Peste noapte se trezesc si ma striga: mamiiii si operatiunea invers. Io nu prea dorm bine cu ele, ca ma inghesuie una dintr-o parte si cealalta invers pe dunga dintre saltele, si mi-e frica sa nu ma asez pe unul dintr ecele patru picioruse sau manute.

Happy, imi place mult si masuta si noptiera. Dar eu as pune un pat de fier forjat si o veioza tot de fier forjat. Arata sexi sunt e mai aerisita camera. Si io am pat de fier forjat, vreau sa-mi cumpar veioze. Ma gandesc sa pun niste fotografii sepia cu piticele inramat tot cu fier forjat.

Si pe mine ma bat la cap pitice sa luam 2 pisici. O sa iau in vara, ca deh.

Pupici





www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciarli spune:

Cat despre nostalgia vechii relatii? Ce sa zic, azi se implinesc 7 ani de la casatorie.

Gabi, sanatate puiului!
Adina, si eu ma simt foarte puternica, ma rog mai am caderi, dar in general "toate panzele sus"

www.kodakgallery.com/I.jsp?c=125dtbzf.4phg5fl3&x=0&y=kdca89" target="_blank">Leia&Maia

Mergi la inceput