Progesteron injectabil

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Acum am resuit sa mai intru si eu, fiindca primavara asta ne tine pe-afara...
Paunas - am facut FIV in Austriam si daca ma intrebi cat a costat FIV-ul (cu ICSI), a fost 3000 E, plus medicatia. Daca ma intrebi cat a costat Prontogest, 83 E penru 18 fiole.
De cand cu injectarea lenta si sticla de apa calda 10-15 min pe fund dupa masaj e muuuult mai bine!
Asa ca si la toata ajutoarele mele!

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mizo40 spune:

Daca are cineva nevoie de proluton depot 250 mg mi-au ramas 3 cutii sigilate a cate 3 fiole fiecare, plus o fiola, pastrate la temperatura optima.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cor-cora spune:

Mizo- dar tu nu trebuia sa faci Proluton 12 sapt?Ai facut progesteronul si in urma rezultatului au decis sa-l intrerupa?Te intreb pt ca si eu fac si sincer am inceput sa nu mai suport injectiile.Cei de la Wunschbaby au hotarat sau dr la care mergi acum?
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asyroxa spune:

sunt o graviduta in 27 sapt si 5 zile si fac injectii cu prontogest, progesteron injectabil,am colul scurtat si intredeschis,pot sa ajung macar aproape de termen cu aceste injectii? fac una la 3 zile plus gynipral,no-spa,arefam, repaus total la pat. ce anume face progesteronul? fixeaza sarcina, intarzie nasterea,o mentine,? ar trebui sa ma ingrijorez din cauza colului intredeschis?


pupici, roxyy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_z spune:

mizo40, mai este valabila oferta pentru proluton?
am facut si eu fiv in austria, mi-am cumparat de acolo 2 cutii, sa am, dar nu mi-am imaginat ca in romania nu se gaseste nici macar un echivalent... si acum sunt disperata pentru ca nu gasesc pe nicaieri.

multumesc!
andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

andreea, anuntul pus de mizo e de doi ani si ceva, deci probabil ca nu mai e valabil.
poti comanda prg injectabil de aici:http://www.farmaexpress.ro , sunt f seriosi.
unde anume in austria ai facut fivul? la ce clinica? esti insarcinata sau esti in asteptarea testului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_z spune:

Multumesc frumos pt. informatie!!
FIV-ul l-am facut la sfarsitul lui iulie la Kinderwunschzentrum, cu prof. Strohmer (colaboreaza cu cei de la Polisano, insa eu am preferat sa merg direct acolo pentru ca aveam o situatie mai speciala - AMH 0,18 la 31 ani). Ce pot sa spun, nota 10 pentru echipa, au tras de mine cat au putut: 15 zile stimulare Menopur 450 unitati/zi, doar 4 ovocite, un singur embrion de 4 celule, transferat la 48 de ore... si s-a prins buburuza chiar de la primul FIV. Mai exista si minuni :) Acum trebuie sa continui tratamentul de sustinere pana la 12 saptamani, de aici si disperarea mea in ceea ce priveste Proluton Depot.

Mergi la inceput