Mamici de tripleti pe DC

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

danielSa nu vreau sa te demoralizez
ai mei au 2 ani si aproape 4 luni si nu am bifat pana acum nicio noapte integral dormita,simultan. S-a intamplat sa fie perioade in care eva dormea de la 22-6 fara trezire, dar compensa dragos cu cel putin o trezire pe noapte. El pana la un an jumatatate nu a renuntat la masa de noapte undeva in intervalul 2-4 si apoi somn pana pe la 7. Apoi a inceput el sa doarma si sa se trezeasca Eva, mai ales de cand i-am dus la gradi.....viseaza, striga, rad, plang si cel mai des ma striga pe mine sau pe tati....Atunci vine cel solicitat la ei in camera, un pupic si o mangaiere sa se linisteasca puii, sa se simta in siguranta cu parintii langa ei. Fac naveta asta intre dormitoare de aproape un an, nu ma plang....in curand vor creste si nu vor mai avea nevoie de mine, asa ca profit
Nici nu mai stiu de cate ori am intarziat la serv dimineata pt ca la 7 cand plec la serviciu se intampla sa se trezeasca unul din ei si sa ma strige....pana nu il lasam linistit nu plecam
Sunt mamici "norocoase" (alt termen nu am gasit, intelegi ideea-toate suntem norocoase) care au copii care dorm toata noapte de mult timp....eu nu ii am asa, dar zau ca nu i-as schimba

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

sunt copii si copii. Nu toti dorm neintorsi, nu toti se trezesc de 'tz' ori pe noapte. Nici unii, nici ceilalti nu sunt in neregula, sunt doar diferiti . Ai mei s-au trezit pana spre 3 ani in fieacare noapte: de sete, de fame, de durere, pt ca visau ceva, pt ca se trezeau si ma vroiau langa ei, pt ca erau prea agitati de achizitiile facute sau lucrurile intamplate peste zi(mers, vorbit, vizite, schimbat mediul etc). Pe la 8-9 luni ai mei se trezeau si din ora in ora (sau chiar mai des baiatul, care era alaptat si se trezea sa suga). E normal. nu e nimic in neregula si perioada asta va trece cu siguranta.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanielSa spune:

Multumesc mult pt sprijin.
Ai dreptate cind ea doarme aproape toata noaptea, el are grija sa ne trezeasca si invers... Ei inca mai maninca la ora 4.30-5 dar nu asta e problema.Dupa ce maninca dorm pina la 7-8 ... dar se trezesc in perioada 12-4 dimineata de mai multe ori si avem somnul super fragmentat. Sunt sanatosi,ziua sunt activi... dar noaptea e alta poveste.

Multumesc inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenyak spune:

Buna mamici de tripleti!!si tuturor mamicutzelor!
si noi suntem triplete!
este o experienta unica ,lafel ca fiecare sarcina dealtfel,doar ca inmultim totul cu 3 !!! va pupicimmmm!
carmen-maramures
mamica de triplete 6 ani: ioana-maria,florina-elena,gabriela-dumitrita

Mergi la inceput