Acte necesare pt gradinita

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui angela.c
Am inteles ca au niste baremuri daca venitul parintilor e peste nu stiu cat se taxeaza 100 %,....daca a e mai mic taxeaza 50 %...Cam atat mi-aduc aminte...



Asta e o aberatie, posibil inventata de ei. In gradinitele de stat nu exista tarife diferentiate. Se stabileste o suma/zi pt mancare (la gradinitele cu program prelungit) si aia o platesc toti parintii. Cere detalii, pe ce baza ti-au spus asa ceva? E un regulament intern al lor? Sa iti arate baza legislativa pt asa ceva.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Exista.
Daca venitul familiei nu depaseste dublul minimului pe economie (asa era in urma cu 2 ani, la gradinitele din Oradea) atunci am avut o reducere destul de substantiala la taxa de hrana. (50%). Insa adeverinta se cerea numai de la parinti care solicitau aceasta reducere.
Si asta era cu doua taisuri: eu abia ma incadram in suma respectiva, ca mama singura cu doi copii, cu un salar modest plus pensia de la ex 100 ron (60 la cel mare, 40 la cea mica!!!), iar altii, o familie cu un singur copil, patroni la propria lor firma, jeep, vila, tot tacamul, dar la firma erau trecuti cu salarul minim pe economie, si au solicitat reducerea. No comment.
La fel nu inteleg reducerile de pret pentru frati (hranala gradi, fondul scolii, etc) Parintii care au copiii in institutii diferite, de ce au de platit mai mult?

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput