Acte necesare pt gradinita

Acte necesare pt gradinita | Autor: ramon@lex

Link direct la acest mesaj

buna

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Cred ...ca esti interesata de actele necesare ptr inscrierea la gradinita, caci din mesaj nu reiese nimik, doar din titlu,deci:
- DOSAR SINA
- CERERE TIP de inscriere
- B.I/C.I. parinte
- ADEVERINTA VENIT PARINTE

Si parca atat.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Si CERTIFICAT NASTERE COPIL-copii xerox evident.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihuta spune:

Mie in plus mi-au cerut analize plamani si sifilis pentru ambii parinti. Plus dovada vaccinarii copilului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

sau daca esti parinte singur, ajunge de la tine analizele medicale.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

De ce este necesara adeverinta de venit? Oare se fac selectii dupa venitul parintilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Mariana, nu se cere adeverinta de venit propriu-zisa ci adeverinta ca obtii venituri ( ca esti angajat, pfa sau stiu eu ce), asta ca sa dovedesti ca poti plati masa copilului. Deci nu tb trecuta suma pe care o obtii ci faptul ca esti angajat la soc x.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana_flo spune:

Sincer... tot mi se pare o aberatie. Daca as fi casnica nu mi-ar primi copilul la gradinita? Poate treiesc dintr-o mostenire. sau... habar nam.... din agricultura, sa zicem; sau o alocatie platita de un ex sot. Fara a avea o forma de cotizare pe undeva.

NB: sunt putin off topic. Scuze. In curand o voi inscrie si eu pe fetita mea la gradi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Si mie mi se pare o aberatie adeverinta de venit atata vreme cat platesc gradinita, ce-i intereseaza pe ei ce salariu am.

Nu inteleg nici aia cu profesia si locul de munca al parintilor, dupa parerea mea e doar pt a stii ei cum sa-si imparta copiii la grupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angela.c spune:

Buna
hai sa va spun ce mi-au cerut mie...
La prima discutie de principiu...carnetul de vaccinuri +analizele copilului! recente = coprocultura si exudat faringian. Sa le vada ! de regula exudatul NU IESE ! adica iese cu aureus...marea noastra majoritate il avem...purtam...dai copilului tratament...7 zile...dupa alte 7 refaci analizele...si minune...nu mai "iese"...aureus.PLUS....interminabilul interogatoriu,...daca e singurul copil, in ce mediu a crescut,...cu parintii, bunicii sau si cu alti copii,...ce e/sau nu de capul lui,...ce mananca/ce nu mananca, ...e mofturos au ba ?...e alergic la ceva anume? - inclusiv medicamente,...ce boli a avut,...Daca a mai fost la vre-o instituie....cresa, camin,...a avut bona? - m-au intrebat Se trezeste usor dimineata ? doarme la pranz?...E mamoasa/tatoasa? Credeti ca va plange dupa dvs...poate e mai bine sa "va evaporati pe nevazute" dar sa nu va indepartati prea mult...Obligatoriu nr de tel de contact VALABILE !!plus,plus, plus - nu-mi mai aduc aminte....
Apoi cerere tip...2 bucati... certificat de nastere - copil,....copie dupa CI parinti, 2 dosare cu sina de acceasi culoare - mi s-a indicat culoare...pt ca asa erau pusi/repartizati pe grupe....chestie organizatorica il identifica mai usor... 10 coli A4 - xerox...pt ce? - rasp - nu stiu? Adeverinta de venit (cupon somaj, adeverinta de la fisc...)a unuia din parinti (asta a cerut-o la inscriere dar si la inceputul anului calendaristic) pt a sti in ce categorie de plata introduce copilul...Cum la gradi a bebe-lelei mele e 6 lei/zi, ca na dupa posibilitati,....gradi de stat ! Am inteles ca au niste baremuri daca venitul parintilor e peste nu stiu cat se taxeaza 100 %,....daca a e mai mic taxeaza 50 %...Cam atat mi-aduc aminte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui angela.c
Am inteles ca au niste baremuri daca venitul parintilor e peste nu stiu cat se taxeaza 100 %,....daca a e mai mic taxeaza 50 %...Cam atat mi-aduc aminte...



Asta e o aberatie, posibil inventata de ei. In gradinitele de stat nu exista tarife diferentiate. Se stabileste o suma/zi pt mancare (la gradinitele cu program prelungit) si aia o platesc toti parintii. Cere detalii, pe ce baza ti-au spus asa ceva? E un regulament intern al lor? Sa iti arate baza legislativa pt asa ceva.



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput