Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

Acte necesare pt gradinita

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2

ramon@lex
ramon@lex
nou venit

Romania
Iasi

1 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 12/03/2010 :  14:15:01 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj  Reply with Quote

Acte necesare pt gradinita

buna
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

Editat de - Laura25 on 27/04/2010 13:43:37

lulu77
Mamica lui " Vitamina"

Donator Parohia GlodeanuDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, Constanta
5293 Mesaje
42 Prieten(i)
Trimis la: - 22/04/2010 :  14:33:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lulu77  Trimite mesaj yahoo luilulu77 Adauga semn de carte la raspuns Trimite lulu77 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Cred ...ca esti interesata de actele necesare ptr inscrierea la gradinita, caci din mesaj nu reiese nimik, doar din titlu,deci:
- DOSAR SINA
- CERERE TIP de inscriere
- B.I/C.I. parinte
- ADEVERINTA VENIT PARINTE

Si parca atat.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"

Editat de - lulu77 on 22/04/2010 14:33:37
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

lulu77
Mamica lui " Vitamina"

Donator Parohia GlodeanuDonator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, Constanta
5293 Mesaje
42 Prieten(i)
Trimis la: - 22/04/2010 :  14:34:15 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui lulu77  Trimite mesaj yahoo luilulu77 Adauga semn de carte la raspuns Trimite lulu77 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si CERTIFICAT NASTERE COPIL-copii xerox evident.

Alina ,mamica lui LUCA GABRIEL (20.08.2007)
www.picasaweb.google.com/comenzi.hainutze/

"Nu exista funie sau lant care sa lege mai strans si mai iute decat itele dragostei!"
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
mihuta
mihuta
membru matur

Romania, buzauBUZAU
2290 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 22/04/2010 :  19:33:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mihuta un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mie in plus mi-au cerut analize plamani si sifilis pentru ambii parinti. Plus dovada vaccinarii copilului.

mami de Sophia
Gabi_K
Gabi_K
taurul cu doi taurasi

Donator pentru SaraDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, oradeaBIHOR
5701 Mesaje
18 Prieten(i)
Trimis la: - 22/04/2010 :  20:35:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabi_K un Mesaj Privat  Reply with Quote
sau daca esti parinte singur, ajunge de la tine analizele medicale.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze noi poze si mai noi
poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert
mariana_flo
mariana_flo
membru junior

Romania, bucuresti
510 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 24/04/2010 :  04:22:51 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mariana_flo  Trimite mesaj yahoo luimariana_flo Adauga semn de carte la raspuns Trimite mariana_flo un Mesaj Privat  Reply with Quote
De ce este necesara adeverinta de venit? Oare se fac selectii dupa venitul parintilor?

http://family.webshots.com/photo/2131921170104344787BlsfCF

Eseea
am DOUA MINUNI :)

Donator Andrei
 Romania, Bucuresti
3484 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 24/04/2010 :  08:09:41 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Eseea un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mariana, nu se cere adeverinta de venit propriu-zisa ci adeverinta ca obtii venituri ( ca esti angajat, pfa sau stiu eu ce), asta ca sa dovedesti ca poti plati masa copilului. Deci nu tb trecuta suma pe care o obtii ci faptul ca esti angajat la soc x.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
es1.jpg

es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

mariana_flo
mariana_flo
membru junior

Romania, bucuresti
510 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/04/2010 :  01:12:30 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui mariana_flo  Trimite mesaj yahoo luimariana_flo Adauga semn de carte la raspuns Trimite mariana_flo un Mesaj Privat  Reply with Quote
Sincer... tot mi se pare o aberatie. Daca as fi casnica nu mi-ar primi copilul la gradinita? Poate treiesc dintr-o mostenire. sau... habar nam.... din agricultura, sa zicem; sau o alocatie platita de un ex sot. Fara a avea o forma de cotizare pe undeva.

NB: sunt putin off topic. Scuze. In curand o voi inscrie si eu pe fetita mea la gradi.

http://family.webshots.com/photo/2131921170104344787BlsfCF

claujro
membru de baza

Romania, bucurestiBUCURESTI
7827 Mesaje
16 Prieten(i)
Trimis la: - 27/04/2010 :  08:43:18 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiclaujro Adauga semn de carte la raspuns Trimite claujro un Mesaj Privat  Reply with Quote
Si mie mi se pare o aberatie adeverinta de venit atata vreme cat platesc gradinita, ce-i intereseaza pe ei ce salariu am.

Nu inteleg nici aia cu profesia si locul de munca al parintilor, dupa parerea mea e doar pt a stii ei cum sa-si imparta copiii la grupa.

Editat de - claujro on 27/04/2010 08:44:49
angela.c
angela.c
nou venit

Romania, suceava
58 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 27/04/2010 :  12:55:48 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite angela.c un Mesaj Privat  Reply with Quote
Buna
hai sa va spun ce mi-au cerut mie...
La prima discutie de principiu...carnetul de vaccinuri +analizele copilului! recente = coprocultura si exudat faringian. Sa le vada ! de regula exudatul NU IESE ! adica iese cu aureus...marea noastra majoritate il avem...purtam...dai copilului tratament...7 zile...dupa alte 7 refaci analizele...si minune...nu mai "iese"...aureus.PLUS....interminabilul interogatoriu,...daca e singurul copil, in ce mediu a crescut,...cu parintii, bunicii sau si cu alti copii,...ce e/sau nu de capul lui,...ce mananca/ce nu mananca, ...e mofturos au ba ?...e alergic la ceva anume? - inclusiv medicamente,...ce boli a avut,...Daca a mai fost la vre-o instituie....cresa, camin,...a avut bona? - m-au intrebat Se trezeste usor dimineata ? doarme la pranz?...E mamoasa/tatoasa? Credeti ca va plange dupa dvs...poate e mai bine sa "va evaporati pe nevazute" dar sa nu va indepartati prea mult...Obligatoriu nr de tel de contact VALABILE !!plus,plus, plus - nu-mi mai aduc aminte....
Apoi cerere tip...2 bucati... certificat de nastere - copil,....copie dupa CI parinti, 2 dosare cu sina de acceasi culoare - mi s-a indicat culoare...pt ca asa erau pusi/repartizati pe grupe....chestie organizatorica il identifica mai usor... 10 coli A4 - xerox...pt ce? - rasp - nu stiu? Adeverinta de venit (cupon somaj, adeverinta de la fisc...)a unuia din parinti (asta a cerut-o la inscriere dar si la inceputul anului calendaristic) pt a sti in ce categorie de plata introduce copilul...Cum la gradi a bebe-lelei mele e 6 lei/zi, ca na dupa posibilitati,....gradi de stat ! Am inteles ca au niste baremuri daca venitul parintilor e peste nu stiu cat se taxeaza 100 %,....daca a e mai mic taxeaza 50 %...Cam atat mi-aduc aminte...

mami de fetita

Laura25
Lasa-ma sa moderez!

Donator Bazar, Caseta cu bijuteriiDonator AndreiDonator  3 sateDonator  Mos Nicolae 2011
 Romania, piatra-neamtNEAMT
13160 Mesaje
43 Prieten(i)
Trimis la: - 27/04/2010 :  13:46:24 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiLaura25 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Laura25 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Citat:
citat din mesajul lui angela.c
Am inteles ca au niste baremuri daca venitul parintilor e peste nu stiu cat se taxeaza 100 %,....daca a e mai mic taxeaza 50 %...Cam atat mi-aduc aminte...

Asta e o aberatie, posibil inventata de ei. In gradinitele de stat nu exista tarife diferentiate. Se stabileste o suma/zi pt mancare (la gradinitele cu program prelungit) si aia o platesc toti parintii. Cere detalii, pe ce baza ti-au spus asa ceva? E un regulament intern al lor? Sa iti arate baza legislativa pt asa ceva.

Bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com