Intrebati si va raspundem

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Citat:
citat din mesajul lui calipso_zeus

Pai ce sa mai caute pe luna daca nu e nimic acolo?Nici macar o atmosfera ceva......nu o vede toata lumea?Ce daca vezi cascada Niagara trebuie obligatoriu sa sari in ea?
Eu cred ca mai exista forme de viata in univers unele chiar evoluate care nu ne baga in seama ..ce pot lua de la noi?


O femeie fericita si o mama si mai si...


Genele antifumat. Extraterestrii sunt niste tipi cu ochii mari si dintii galbeni deci vor veni dupa genele astea. Pazea nefumatorilor...

"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anne45 spune:

Am si eu o intrebare
-Ce este constiinta? -va rog nu vreau teoria lui Freud .


mami fericita de Giuliano (07.07.2010)


http://picasaweb.google.com/102421590206055963392

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anne45
Am si eu o intrebare
-Ce este constiinta? -va rog nu vreau teoria lui Freud .

Teoria lui Freud, desi trebuie sa-i recunoastem meritul de a revolutiona psihologia si stiinta in general, este depasita.

Cel mai bun punt de plecare in cautarea raspunsului la intrebarea ta este www.susanblackmore.co.uk/Books/Consciousness/cons.htm" target="_blank">Consciousness : An Introduction de Susan Blackmore. Anul trecut a aparut editia a 2-a.
Aceasta carte, bestseller in domeniul teoriei constiintei, introduce cititorul, la un nivel general accesibil, in principalele teorii moderne ale constiintei. Cam o duzina la numar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Am o intrebare pentru inteleptul din Gondor:

In ce zi exact cade sfarsitul lumii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AkaManah spune:

Citat:
citat din mesajul lui muffin

Am o intrebare pentru inteleptul din Gondor:

In ce zi exact cade sfarsitul lumii?



Am calculat si e martea dupa duminica Tomii. Cam pe la ora 14.

"Cred ca acolo unde singura alegere este intre lasitate si violenta, eu as sugera violenta."Mahatma Ghandi

Prea des ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

exista vreun topic dedicat sanatatii...in speta cancerului: link-uri ajutatoare, fundatii umanitare??
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anne45

Am si eu o intrebare
-Ce este constiinta? -va rog nu vreau teoria lui Freud .


mami fericita de Giuliano (07.07.2010)


http://picasaweb.google.com/102421590206055963392


Un raspuns foarte, foarte scurt, mult mai scurt decat o carte , ar fi cam asa: constiinta unei persoane este tot ce stie si poate accesa constient (cand doreste adica, este un continut ce poate fi amintit si verbalizat) despre sine si despre lume persoana respectiva.

Ce ai cu Freud?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui anaraluca

Buna,

De ce de 40 de ani nu a mai ajuns nimeni pe Luna? Cati dintre voi credeti ca americanii au ajuns cu adevarat acolo?

Ana Radut

http://anaradut.weebly.com/
cititi Povestile Anei pentru pitici neastamparati
*************************
exclusive for RACE lovers
www.lucianradut.ro


nici eu nu cred!

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa
Citat:
citat din mesajul lui anaraluca
De ce de 40 de ani nu a mai ajuns nimeni pe Luna? Cati dintre voi credeti ca americanii au ajuns cu adevarat acolo?

nici eu nu cred!

La-s ca nu-i bai. Vei crede cand or ajunge chinezii acolo!

Tu crezi ca la ura salbatica care exista intre cele doua supraputeri militare ale razboiului rece, ce-si urmareau una alteia fiecare gram plimbat prin cosmos, si care nu scapau prilejul de-a ridiculiza performantele celuilat, o aselenizare inscenata nu ar fi facut deliciul Moscovei?

In realitate lucrurile au stat asa: aselenizarea americanilor a fost monitorizata de rusi chiar LA FATA LOCULUI! De Lunahodurile rusesti, trimise la numai un an dupa ce primul american pasise pe solul lunar. Razboiul rece se purta deja pe Luna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Michelle, Hollywoodul tocmai a lansat trailerul urmatoarei megaproductii, thrillerul Curiosity.
Cum si studiorile Mosfilm impreuna cu cele din Huai Rou au perfectat impreuna scenariul si regia propriilor megaproductii, se anunta o vara fierbine in 2012, plina de martieni pe micile ecrane.

Mergi la inceput