Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc)- 20

Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc)- 20 | Autor: danielac

Link direct la acest mesaj



REGULI

Cand intrati in casa cuiva sunteti constienti de faptul ca trebuie sa urmati niste reguli asa ca, daca ati pasit pragul acestui topic care e gazduit de casa virtuala DespreCopii, in care Danielac si LauraNicole sunt gazde, va rugam sa respectati regulile, in caz contrar vom fi nevoite sa nu va lasam sa intrati!

1). Lasati jignirile de orice fel la usa! Nu vom mai admite limbajul tendentios, acuzele nefondate si scandalurile personale! Nu sunt acceptate razbunarile personale si scandalurile de 2 bani !In caz de nerespectare se vor sterge pur si simplu mesajele. Aici este topic umanitar nu uitati!

2). Nu vor mai fi admise persoanele care de la prima postare, fara sa aiba nici macar bunul simt de a se prezenta, cer ajutor! Ne pare rau dar daca nu ne dati detalii despre situatia voastra nu putem sa va ajutam! Daca va e jena sa va expuneti viata personala pe forum atunci puteti trimite un e-mail sau PM catre Danielac sau LauraNicole. Vom pastra secret si nu vom discuta decat cu admii acestui forum pentru a confirma situatia sau infirma in caz de nevoie.

3). De acum incolo NIMENI dar absolut NIMENI nu mai cere ajutor pe PM. Asa cum am cerut de nenumarate ori, totul se va face direct la topic si veti primi ajutor dupa ce veti fi verificati.Schimburile de mesaje pe PM sau email sau messenger sunt INTERZISE la acest topic !De asemenea,a va scrie adresa de email,numarul de telefon,id-ul de messenger pe forum la acest topic este interzis si va fi sanctionat conform regulamentului iar mesajul va fi complet sters !

4). Persoanele care se afla pe lista neagra a acestui topic nu au dreptul sa mai ceara ajutor. Daca nu le convine, pot posta anunturi la Mica Publicitate si nu ne asumam raspunderea pentru cine primeste PM de la ele si decide ca totusi sa le ajute.

5). Daca aveti ceva de oferit, va multumim din inima pentru asta si va rugam sa ne faceti lista cu obiectele oferite, lista care va fi postata pe prima pagina a topicului. De asemenea va rugam insistent sa nu mai raspundeti la cererile de ajutor pe PM sau e-mail. Daca de pe lista celor nevoiasi ati ales pe cineva va rugam sa ne contactati si, pe PM sau pe email va vom da adresa respectivei/respectivului si, in caz de nevoie, alte detalii.Daca trec maxim trei zile si nu am primit datele cerute,veti fi ignorate/ignorati si mesajul va fi complet sters fara drept de apel.

6). In momentul in care ati primit pachet sau alt fel de ajutor de la cineva de pe forum sunteti rugate/rugati sa postati pe forum data cand ati primit, ce ati primit si cum. Daca timp de o sapt. de la data trimiterii/donarii coletului catre dvs. nu primim nici un fel de mesaj, veti fi stersi din lista de pe prima pagina. Exista si cazuri exceptionale care bineinteles trebuie argumentate.

7). Daca primim dovezi ca una din cererile de ajutor nu a fost/este fondata, ne permitem sa va stergem din lista si vom cere insistent sa nu mai fiti ajutat/ajutata (gen: cer pentru cutare dar de fapt imi trebuie mie).


Cei care ofera:
Selene Bunny - hainute fetita 0-3 luni, NU de vara, o plasa mare, hainute baietel 80-86 cm,o plasa mare, primavara-toamna, pantalonasi dublati (3 perechi, din care 2 salopete) + 2 bluze baietel 68 cm, toamna-iarna, hainute fetita 0-6 luni, vara, o plasuta, tricouri baietel, 80-86 cm, cizmulite albastre
Cinezee- haine, jucarii de fetita
Stellutza- haine 0-3 luni
LauraNicole- haine fata < 12 ani
simodina- 4 sutiene alaptat nr.85C, haine 3-6 luni, body 6-9 luni, cada de baie-suport nou nascut, incaltari fata 6-9 luni, sandale nr.22,25, ghete/cizme toamna nr.25,26, adidasi nr.25, jucarii 0-6 luni
Nico23- haine 0-6 luni, jucarii
ducky - hainute 0-3 luni unisex, hainute baiat 4 ani
lala2009- salopeta de vara 18-24 luni, pantaloni pijama mas.86/92, bluza pijama mas.92, fusta blugi 12-18 luni,costum vara fetita 12-18 luni, sosete 12 luni
andru mami- haine copil
Tzutzullina- haine bebe 0-6 luni
cozmaf- haine vara baiat 6-9 luni
Cornelia - haine bebe, vara, pantofi fetita nr.31 (2 perechi), pantofi de casa, ghete baieti nr.27
nushulica - haine fetita 9-18 luni de vara, jucarii, cadita si suport, adidasi 24 (2), tenisi 22, pantofi 25(2)
lorellay- haine baiat 4-5 ani
cristi 2003 - haine masura 38
Cornelip33 - haine de vara/iarna, pentru baiat 5-6 ani(116-122cm) si incaltari nr.30-31
pisellino - hainute 0-6 luni/9-12 luni
madutza bra - pantofi nr.20, ghetute nr.21
arwen92 - haine gravida
andreea2009 - hainute de fetita 4-5 ani
Neli ra - haine fetita pana in 6 luni
crissandra- un costum de iarna geaca si salopeta marima M bleumarin cu mov (geaca nu mai are gluga), geaca roz 9-12 luni dar merge pana la 18 luni, bluzite 2 buc cam pt 74-80 cm (fetite), ciorapei lungi 3 buc (1 an) (fetite), buza treining 1 an, costumas de stat in casa + o bluza de casa 1 an, blugi si salopeta blug 18 luni, vestuta captusita nu foarte groasa 1 an, costum gros geaca si salopeta, marimea M, Bluzita grosuta pt 1 an, costum , un fel de vestuta si o bluza 18 luni (80 cm)
luminita2008 pantofi primavara/vara, cu toc 4cm, nr.36, papuci nr.36, 2 helanci primavara; bluza matase; pulover de primvara, camasa subtire - ADULT
ancasoare - haine de vara fetita 12-18 luni: rochita + chilotel, rochita + palariuta, rochita chimono, fusta jeans, sarafan jeans, pantofi mar.25, pantofi mar.27, cizme mar.25
danielac - hainute bebe 0-3 l
ancadragoman- haine 1-3 luni
elyda camasi albe cu maneca lunga si scurta pentru un baiat cu varsta intre 7-10-11 ani
remiclea - geci adulti, L, XL, blugi dama mas.30

Cei care au nevoie de ajutor:

1. Adrian-Alexandru (n.2005) - LauraNicole
2. Georgiana+Rebeca (n. 07.2006) - LauraNicole
3. Adriana (n.2003, Mizil) - LauraNicole
4. Robert Octavian (30.08.2008, Mizil) - LauraNicole
5. Gemeni (n.10.2008), mai au inca 5 frati cu varste intre 3 ani si 13, 3 fete si 2 baieti, 2 fetite fiind crescute de prietena mea Gabi, Ionita-Florina si Madalina, de 3 si 5 ani - LauraNicole
6. Rares (n.02.2009, Bacau) – LauraNicole
7. Teo - 4 ani (108 cm) - ancadragoman
8. Gemene (n.03.2009), 3 baieti de 4, 12, 13 ani, 2 fete de 6 si 7 ani si 2 baieti de 3 si 10 ani – ancadragoman
9. Patrik (n.07.2009), Mathias (n.03.2006), Miruna (n.09.2002)- ancadragoman
10. Glad (11.07.2005), Elena (22.12.2008) - ducky
11. Adrian (3 ani si 2luni) - mamiy
12. Robert Stefan (07.07.2008) - adda lili
13. Andrei (23.08.2007), 11-12 kg, 90-93 cm - andru mami
14. Bogdan Andrei (29.10.2002), Isabella-Elena(01.04.2009) - Dodo_pui
15. Anastasia Marina (14.08.2009)- Neli_ra
16. Antonia (30.09.2004), Sonia (11.06.2009) - Antonia_05
17. Cosmin Mihai (01.04.2009) - Selene bunny
18. Mirabela (31.08.2002), Ionel+Gigel, (06.04.2005) - Selene bunny
19. Darius Mihai (3.420 kg,52 cm (07.03.2010)) – Arwen92
20. bb de iulie 2010 – LauraNicole
21. Raluca (17 ani) - LauraNicole

Datele copiilor de la orfelinat:

fete: 7 luni, 9 luni, 3 ani, 6 ani, 9 ani (3 fete), 10 ani, 13 ani, 14 ani si 17 ani

baieti: 5 luni, 8 luni, 9 lni, 4 ani, 5 ani (5 baieti), 6 ani, 7 ani (3 baieti), 8 ani, 9 ani (2 baieti), 12 ani, 13 ani (2 baieti).

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Lista neagra:
- in dreptul fiecarei persoane vor fi postate dovezi
- persoane care ne-au inselat in trecut sau asupra carora planeaza indoiala
---------------------------------------------------------------------
1) DumitruAnca/ cormoran/ DeliaD/ ionelradu /deaturi22 /dumitrachefloricacatalina : trafic de obiecte pentru copii, limbaj obscen
2) mamy_taty
3) ddeiutz/ mami_pui/ deea08/ xplodcs_foneata/ bebe08/ andreutzza
4) mmihai - fara amanunte nu ajutam pe nimeni
5) adela_r - limbajul folosit
6) Malta/ altamaurica - minciuna si trafic
7) ciocolatzica/ araiom/ mioarabraila/ miomada/ madamiobrbr
8) RAMONA_PRV/ larisa_aurelia
9) Iacob Amalia/ Sima Amalia
10)mariutza_mea/ daria_maria/ gazutza29 /ramona /maria_daria /ramonsita cersetorie virtuala pe TOATE forumurile
11) cryss26buc/ cryssa/ rebecris/ cryss26 -cersetorie si negot de haine
12) ionik/moldoveanuinela/mionela/moldoveanu_traian - cersetorie si apoi negot cu hainele primite din donatii si minciuni


----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Fetelor, nu uitati sa imi trimiteti lista cu coletele trimise de voi, si unde anume, de la 1 februarie 2010 !!!

Astept, de asemenea si modificarile la lista de donatii, daca este cazul, sa o pastram actualizata!!!



Multumesc tuturor

Roxanaz



ALEX, operatie pe cord!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146687&whichpage=5

3000 euro, 31 ianuarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Daniela, am pus deja pachetul catre tine azi ( scuze ambalajul dar chiar nu aveam altceva in casa si nu mai aveam timp sa colind pe la magazine ). Contine ( e o sacosa) : un hanorac, body-uri, 3 pijamalute parca, 2 caciulite, sosete, ciorapei lungi, pantalonasi, bluzite.

EDIT : toate hainutele sunt spalate, doar ca nu-s calcate.

Mami de fetita si de baietel
Noi, 2 minuni:
www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=1" target="_blank">es1.jpg

www.supereva.ro/vedetesupereva/folderview.asp?folder=My%20life&page=2" target="_blank">es2.jpg

Everything is hard before becoming easy...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliaelena spune:

Daniela,pentru copiii de la orfelinat pot trimite hainute si incaltari ramase de la Vladut.Adica pentru baietel de 5-6 ani.E ok?

irina constantin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Daniela,datele lui Rares sunt bine asa cum sunt acum , cu februarie2009 iar data de nastere a lui Robert e 30 august2009 .Nu stiu cum ti le dadusem eu inainte dar stii ca-s chiauna!

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

laura, te rog nu ma uita cu adresa lui Rares.

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Eseea e ok, te anunt cand ajunge!

giuliaelena, da, sunt foarte bune! am primit si datele pentru colete de la tine, multumesc!

Laura, e ok atunci!pupici de la o alta chiauna!



ALEX, operatie pe cord!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146687&whichpage=5

3000 euro, 31 ianuarie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adda_lili spune:

Si eu pot trimite p[t copii de la orfelinat ce am de la Stef. Hainute de la un an in sus.AM o sacosica cred ce vreo 4 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Citat:
citat din mesajul lui adda_lili

Si eu pot trimite p[t copii de la orfelinat ce am de la Stef. Hainute de la un an in sus.AM o sacosica cred ce vreo 4 kg.


multumesc adda! daca te hotarasti iti trimit adresa!


Fetelor, apropo, daca aveti cumva si jucarioare ar fi super ok, pentru ca vom fi exact de Paste! eu o sa incerc sa cumpar macar cativa cozonaci si cateva cutii cu bomboane!

_
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=149702

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Daniela,nu stiu daca pot trimite pana pe 1 aprilie dar incerc,ok?

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

O palma nu inseamna educatie!O palma inseamna ABUZ emotional si fizic asupra copilului !ZERO TOLERANTA PENTRU CEI/CELE CARE-SI LOVESC COPILUL FIZIC SAU PSIHIC !

Mergi la inceput